Peklo / Binghamton Devils / Rezerva Ďáblů až na mírné klopýtnutí nezaváhala

Rezerva Ďáblů až na mírné klopýtnutí nezaváhala

Další lednový týden roku 2015 je minulostí. Hráči Albany nebyli ve špatné formě a tuhle skutečnost zbývalo pouze potvrdit dalšími povedenými výkony na ledové ploše, což se nakonec také podařilo. Kromě speciálního zápasu v Prudential Center čekala na Devils, pro české fanoušky zajímavá, překážka v podobě Worcesteru v sestavě s Tomášem Hertlem.

Albany Devils – Bridgeport Sound Tigers 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)

Branky: 11. Thomson (Scarlett, Wohlberg), 12. Thompson (Scarlett, Sislo), 22. Matteau (D. Zajac, Scarlett), 25. Thompson (Whitney, K. Zajac), 46. Whitney (k. Zajac, Sislo) – 17. Persson (Collberg), 25. Persson (Stretch, Quine), 33. McDonald (Mouillierat, Mayfield)

Farma New Jersey opustila svůj obvyklý příbytek Times Union Center a Bridgeport přivítala v Prudential Center, kde obvykle hraje pravě hlavní tým Ďáblů. Obě mužstva sázela na útočnou kartu a snažila se co nejčastěji prověřovat reflexy soupeřícího maskovaného muže. Obranné složky často nestíhaly, což mělo za následek 2 slepené ďábelské góly a domácí byli rázem ve velmi výhodné situaci do dalších minut. Přesto dvoubrankový odstup neudrželi a do kabin šli s nejtěsnějším vedením. Druhé dějství se odehrávalo za podobných podmínek a těžit z toho mohlo opět Albany. Domácím hokejistům se povedla přesilová hra a po chvíli svítilo na světelné tabuli skóre 4:1. Sound Tigers se ovšem jen tak nevzdali, ještě výrazněji se začala projevovat jejich snaha před Clemmensenem a po 40 minutách byl rozdíl znovu nepatrný. Ďáblové však měli skvěle natrénovanou hru v početní převaze, předvedli to i na úvod poslední dvacetiminutovky a i když Bridgeport ještě mocně bušil na vrata domácích, nikdo mu už neotevřel.

Worcester Sharks – Albany Devils 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky: 34. Mueller (Tierney, Hertl), 48. Trupp (Lerg) – 7. Whitney (Burlon, K. Zajac), 13. Wohlberg (Matteau, Thomson), 27. Burlon (Sislo, Boucher)

Začátek utkání neprobíhal zrovna v ofenzivním duchu, situace byla dokonce naprosto opačná. Ani jeden z celků si nedokázal tvořit žádné pěkné příležitosti, z nichž by mohl kvalitně zahrozit. Přesto Albany vytěžilo z minima maximum a díky 2 ojedinělým úspěšným akcím mohli Devils nakráčet do kabin za příznivějších podmínek. Jako mávnutím kouzelného proutku se však v prostřední etapě všechno změnilo. Worcester nebyl s to se bránit výraznému náporu hostů. Žraločí útočné choutky končily většinou ještě před útočným pásmem. Burlon jenom prohloubil jámu mezi oběma výběry, do konce dvacetiminutovky se už ale v křeči hrající Sharks všem ďábelským výpadům ubránili a překvapivě i trefou v početní výhodě vykřesali jiskru naděje. Na konečných 20 minut si týmy vyměnily role, domácí hráli s mnohem větší rozvahou při zakončení. Defenziva Albany tvrdě vzdorovala, avšak Worcester zvládl vsítit kontaktní gól. Za svůj výkon ve 3. periodě si domácí vyrovnání zasloužili, jenže Devils se o 2 body obrat nenechali.

Albany Devils – Worcester Sharks 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky: 56. Thompson (K. Zajac, Whitney) – 40. Young (Tierney, Tarasov), 65. DeMelo (Hertl)

Devils se na domácím ledě neuvedli podle původních představ. Hosté chtěli napravit prohru z předchozího dne a dávali soupeřům pořádně zabrat. Šance Albany byly proti početným a častým možnostem farmy San José pouhým slabým odvarem. Ďábelskou družinu držela nad vodou výborně pracující obrana, která zastavovala postupné útoky a řadu dalších akcí protihráčů. Důležitou postavou se stal i gólman Wedgewood. Obraz hry přetrval i do 2. třetiny, Sharks ukazovali enormní touhu po skórování. Už se zdálo, že domácí odolají tlaku a nulový výsledek přenesou i do uzavírací části, opak byl však pravdou. Worcester otevřel gólový účet dělovkou 59 sekund před sirénou. Počínání rezervy Jersey se poté zkvalitnilo. Hráči v červenobílých dresech měli motivaci a chtěli se dotáhnout na soupeře. Tenhle cíl splnili Devils příspěvkem v přesilovce a poslali duel do prodloužení. V něm se pomalu schylovalo k samostatným nájezdům, ale Dylan DeMelo přiřkl bonusový bod hostům.

Bilance Ďáblů po dalším týdnu tak není vůbec špatná. 7 bodů ze 3 odehraných soubojů se rozhodně bere jako úspěšný výkon. Oproti minulé neděli to ovšem v tabulce o moc lépe nevypadá. Albany se možná pevně drží na 4. divizní příčce a vytvořilo si dostatečný náskok na poslední Bridgeport, jenže ve Východní konferenci ztratili Devils postupovou 8. pozici a nyní musí své zájmy hájit z 9. místa, jenž pochopitelně nebudou chtít červenobílí zastávat i na konci základní části.

Program na nadcházející týden:

Lehigh Valley Phantoms – Albany Devils (29. ledna)

Albany Devils – St. John’s IceCaps (30. ledna)

Albany Devils – St. John’s IceCaps (31. ledna)

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …