Peklo / Hlavní zprávy / Devils chtějí potvrdit formu proti trápícímu se Torontu

Devils chtějí potvrdit formu proti trápícímu se Torontu

Hokejisty New Jersey čeká dnes v noci poslední ze tří letošních zápasů proti Torontu Maple Leafs. Duel celků, jež v tabulce konference dělí jediný bod, vypukne v Prudential Center v 01:00.

Přestože týmy se nachází v tabulce hned za sebou, jejich výkony v poslední době jsou zcela odlišnými příběhy. Zatímco Devils (6-2-2) získali v posledních deseti zápasech slušných 14 z 20 možných bodů, Maple Leafs (0-9-1) dosáhli na jediný, když prohráli již 10 utkání v řadě (jedno z nich v prodloužení). I proto je tak tým z hlavního města kanadské provincie Ontario pro Ďábly ideálním soupeřem k potvrzení zlepšených výkonů.

Letošní sezona:

V obou vzájemných duelech, jež spolu celky letos odehrály, byli úspěšnější hráči Devils. V prvním z nich, hraném na začátku prosince na ledě Toronta, přestříleli domácí tým poměrem 5:3, přičemž o góly se postaralo pět různých hráčů – Gelinas, Gionta, Cammalleri, Bernier a Henrique. Zajímavostí je, že kvůli různým zdravotním komplikacím do tohoto duelu zasáhl jen jeden český hráč v dresu Ďáblů – Marek Židlický (0+2). Druhé vzájemné utkání se odehrálo poměrně nedávno, a to minulou středu v Newarku. První gól padl až v polovině třetí třetiny, když se prosadil James van Riemsdyk. Ďáblové však stačili 3 minuty před koncem srovnat díky brance Adama Larssona a v samostatných nájezdech pak obrat dokonal Jacob Josefson. Hlavními hvězdami na góly skoupého duelu však byli oba brankáři. Jonathan Bernier předvedl 22 a Cory Schneider dokonce 29 zákroků, přičemž oba pustili jen jeden gól.

Forma a individuality Devils:

Jak už bylo zmíněno v úvodu, Ďáblové zažívají po nepovedeném podzimu zase lepší období, byť ztráta 12 bodů na postupové pozice je stále veliká. Bodovali ve všech z pěti posledních utkání a jen jednou přitom odcházeli z ledu jako poražení, a to po prohře s Pittsburghem 1:2 po prodloužení. Od tohoto duelu však doma dokázali vyzrát jak na Floridu (3:1), tak na Ottawu (2:1) a popáté v sezoně tak budou mít šanci zvítězit ve třech utkáních po sobě. To se jim zatím letos povedlo jen jednou.

Z individuálního hlediska se momentálně skvěle daří Steveu Bernierovi, jenž v posledních sedmi duelech zaznamenal 6 bodů (5+1). Dva zápasy po sobě nyní bodovali Mike Cammalleri (2+1), Jaromír Jágr a Adam Henrique (oba 1+1). Jinak to však z ofenzivního pohledu není u Devils žádná hitparáda. Hlavními strůjci posledních úspěchů jsou totiž především brankáři. Ti v posledních čtyřech utkáních kapitulovali celkem jen čtyřikrát a ani jednomu z nich za tu dobu neklesla úspěšnost zákroků pod 95 %. Cory Schneider takto odchytal tři duely (2-0-1), Keith Kinkaid jeden (1-0-0). Dnes se mezi tyče postaví znovu Schneider.

Forma a individuality Maple Leafs:

Toronto se trápí. Impuls, který mělo týmu dodat odvolání hlavního kouče Randyho Carlylea, se nedostavil. Právě naopak, pod novým trenérem Peterem Horachekem mají Javorové listy hrozivou bilanci 1-10-1 a na postupová místa ztrácejí už 13 bodů. Po dvou prohrách s Arizonou (1:3) a ve Philadelphii (0:1) sahali v úterý po výhře na ledě Nashville. Vedení 3:2 však dokázali udržet jen do 47. minuty. Pak se dvakrát trefili hráči Predátorů, a zklamaní hráči Toronta tak odjížděli z mekky country hudby s prázdnou.

Na výkonech kanadského celku se evidentně podepisuje absence příspěvku jeho klíčových hráčů. Zatímco kapitán Dion Phaneuf (letos 2+20) zmešká dnes již pátý start v řadě kvůli zranění ruky, hlavní ofenzivní tahoun Phil Kessel (20+25) je sice zdravotně v pořádku, ale potýká se s herní krizí. Vždyť v posledních deseti duelech zaznamenal jen jediný gól, což je pro hráče jeho kalibru velkým zklamáním. Podobně jsou na tom ve stejném časovém úseku i další ofenzivní opory – rodák z New Jersey James van Riemsdyk (2+1), Tyler Bozak (0+1) a další.

V brance Toronta dnes místo Jonathana Berniera nastoupí James Reimer (6-10-0). Ten se sice blýskl kvalitním výkonem proti Philadelphii, když kryl 17 z 18 střel Letců, avšak ani to nestačilo byť jen na jediný bod (prohra 0:1). Reimer tak čeká na výhru již od poloviny prosince.

Sestava Devils se podle vyjádření Lou Lamoriella oproti předchozím utkáním nezmění. Popáté za sebou tak zůstane jen na tribuně Michael Ryder a počtvrté Eric Gelinas. Novinky ale přichází z tábora zraněných. Stephen Gionta (zlomená ruka) dnes začal bruslit a do sestavy by se mohl vrátit možná už koncem příštího týdne. Damon Severson (zlomený kotník) podstoupil roentgenové vyšetření a během příštího týdne možná začne pomalu bruslit. Naopak stav Ryane Clowea (otřes mozku) se stále nezlepšuje a začínají zaznívat pochyby, zda se kanadský útočník vůbec ještě někdy na led vrátí. Situace se zatím nemění ani u kapitána Bryce Salvadora (záda).

Předpokládané sestavy:

DEVILS: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Fraser, Harrold – Zubrus, Cammalleri, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Henrique, Gomez, Bernier – Ruutu, Josefson, Tootoo

Javorové listy tíží jen jedno zranění, o to výraznější ztráta to však pro ně je. Kvůli zranění ruky bude už popáté chybět kapitán a pilíř defenzivy Dion Phaneuf, jenž se podle optimistických odhadů do sestavy vrátí zítra proti Edmontonu. Dnes ale ještě zcela jistě zůstane na marodce.

MAPLE LEAFS: Reimer (Bernier) – Rielly, Franson, Holzer, Robidas, Gardiner, Polák – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Santorelli, Winnik – Booth, Kadri, Clarkson

Favoritem dnešního utkání budou domácí Devils. V tabulce ligy jsou sice jen o bod před Torontem, nicméně podle aktuální formy by měli mít dnes všechny trumfy ve vlastních rukou. Toronto se trápí, prohrálo již 10 zápasů v řadě, chybí jim kapitán a nejlepší obránce a postrádají příspěvky od svých ofenzivních hvězd. Naproti tomu Devils hrají doma, kde mají v posledních sedmi duelech skvělou bilanci 5-0-2 a mohou se opřít o spolehlivé výkony Cory Schneidera v brance. Zároveň však utkání nebude nic jednoduchého. Hráči New Jersey se stále potýkají s podprůměrnou ofenzivou, a budou-li tak chtít dnes v noci uspět a vytvořit konečně alespoň třízápasovou sérii výher, musí především pečlivě bránit a vyvarovat se přebytečných vyloučení. Právě z přesilovek, jejichž bránění letos Ďáblům tolik nejde, by totiž Toronto mohlo zahrozit.

Podaří se Devils dnes uspět a završit tak letošní stoprocentní bilanci proti Maple Leafs? Nebo vyhraje Toronto a odrazí se tak ode dna, kam ho stáhlo 10 porážek v řadě? Utkání můžete sledovat od 01:00. Bude-li k dispozici relevantní stream, zveřejníme ho na našem facebooku. Tak fanděte a LET’S GO DEVILS!!

V KOMENTÁŘÍCH NA FACEBOOKU PAK NEZAPOMEŇTE TIPOVAT PRVNÍHO STŘELCE DEVILS!!! SPRÁVNĚ TIPUJÍCÍ TRADIČNĚ ODMĚNÍME RESPEKTEM NAŠÍ KOMUNITY ;-)

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …