Peklo / Preview / Bude ďábelská série výher pokračovat? Další výzva čeká v Montrealu

Bude ďábelská série výher pokračovat? Další výzva čeká v Montrealu

Poslední zápasy Devils vše vychází, hráči dávají důležité góly a díky tomu body ve většině případů přichází na jejich konto, které se tak zápas od zápasu postupně rozrůstá. Naposledy poklekli před sílou v Prudential Center Senátoři, bude se však podobný scénář odehrávat i tuhle noc v montrealské hale?

Montreal Canadiens – New Jersey Devis

Kdy: 8. 2. 2015, 1:00 (SEČ)

Kde: Bell Centre, Montreal

Canadiens patří mezi jeden z nejlepších celků celé Východní konference. Kanadští zástupci těží z vynikajícího říjnového vstupu do ligového kolotoče a nemusí se stresovat, neboť konferenční 4. příčka rozhodně není důvod k tomu, aby v kabině Montrealu panovala nespokojenost. Výsledky jsou na jednu stranu výborné, avšak Kanaďané pravděpodobně nemají úplně čisté svědomí. Za posledních 10 duelů nasbírali krásných 12 bodů, jenže při pohledu na konečná skóre nejnovějších vyhraných utkání se dá usuzovat, že šlo o vyrovnané souboje, které hráči ani fanoušci nepřiřadí k těm nejjistějším výkonům mezi mantinely. Nutno také dodat, že úvodní 2 střetnutí měsíce února dopadly v neprospěch domácích (prohry s Arizonou a Buffalem – obě 2:3). Až na zraněného Parenteaua nastoupí Montrealští v plné palebné síle a budou chtít napravit minulé nezdary.

Tím, kdo by měl vést kanadskou posádku za vysněným vítězstvím, je Max Pacioretty (23+18). Jakožto ofenzivní hvězda týmu zaujímá v kompletním bodování NHL 37. pozici v nabité konkurenci a těší se i z důvěry jeho spoluhráčů, jejichž nahrávky mu dovolují najíždět do nebezpečné střelecké zóny. Solidně jej doplňují Alex Galčenjuk (15+19), Tomáš Plekanec (13+20) nebo obránce P.K. Subban (11+22). Útoky Montrealu vycházejí, a proto všichni jmenovaní po zásluze pokořili metu 30 bodů a směle touží pokračovat dále. Ani další členové sestavy Canadiens se neřadí k podprůměrným hokejistům a dokáží ve správný čas přidat ruku k dílu.

Vidina play-off je stále pro New Jersey velice vzdálená, ovšem díky povedeným zápasům z poslední doby se situace o něco málo zlepšila a deficit na 8. místo v tuhle chvíli čítá „pouze“ 10 bodů. V 6 duelech hned pětkrát uspěli právě hosté a jednou museli přijmout prohru v nastaveném čase. Ďáblové tak poskočili na 11. příčku Východní konference a schází jim jediný bodík na desáté Flyers. Zdá se, jako kdyby získali hráči z Newarku potřebné sebevědomí a konečně začali soupeřům pořádně během vzájemných měření sil zatápět. Naposledy to odneslo Toronto, proti němuž mají letos Lamoriellovi svěřenci stoprocentní bilanci. Psychická pohoda může proti Canadiens znamenat obrovskou výhodu, jenž by mohla být na ledové ploše výrazně vidět.

Útočným choutkám Devils velí už delší dobu stejná skupina hráčů – Jaromír Jágr se dělí o špici týmové produktivity s Adamem Henriquem. Oba hokejisté nastříleli 11 branek a dodali k nim 17 nahrávek. O nepatrný rozdíl zaostává Mike Cammalleri (17+7) a ofenzivní snahu předvádí ve vysoké kvalitě i klubová legenda Patrik Eliáš. Český kanonýr zaznamenal v předchozím utkání proti Maple Leafs 400. gól v NHL a podílel se na 2bodovém úspěchu. Jednu z hlavních rolí mezi červenobílými zaujímá i brankář Cory Schneider. Ten zvládá i v soubojích, které Jersey zrovna nevychází, zachovávat chladnou hlavu a značnou měrou na něm leží selhání nebo triumf hostující party. Zajímavostí je, že Schneider v Bell Centre doposud nikdy nechytal. A dnes by také neměl – v brance totiž začne Keith Kinkaid.

Předpokládané sestavy

Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Beaulieu, Gončar, Emelin, Weaver – Pacioretty, Desharnais, Weise – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – De La Rose, Eller, Thomas – Bournival, Malhotra, Sekáč

Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Fraser, Harrold – Henrique, Gomez, Bernier – Zubrus, Cammalleri, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Ruutu, Josefson, Tootoo

zdroj: nhl.com, devils.nhl.com, canadiens.nhl.com

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.