Peklo / Ohlasy / Ohlasy hráčov a GM Lamoriella po tretej výhre v rade

Ohlasy hráčov a GM Lamoriella po tretej výhre v rade

Diabli v noci zdolali na domácom ľade trápiace sa Toronto Maple Leafs pomerom 4-1 a zaknihovali tretie víťazstvo v rade. Dnes ich čaká náročný zápas v Bell Centre proti Montrealu Canadiens.

Tím z Newarku natiahol víťaznú šnúru na tri víťazstvá, v prvom februárovom týždni Diabli vyhrali proti Floride (3-1), Ottawe (2-1) a dnes Torontu. Diabli túto sezónu zažili podobné obdobie iba na začiatku ročníka, kedy vyhrali prvé tri súboje. Zároveň sa im to podarilo len tretíkrát v ostatných dvoch sezónach.

Pomalými krokmi sa v tabuľke posúvajú vyššie, na druhú divokú kartu, ktorú zatiaľ obsadili Medvede z Bostonu, im chýba 10 bodov. Diabli v ostatných 6 dueloch zaznamenali bilanciu 5-0-1 a v posledných 12 dotiahli zápas 8-krát do víťazného konca (8-2-2).

“Cítim sa dobre. Keith (Kinkaid) sa cíti dobre. Dali sme niekoľko gólov, keď sme ich potrebovali a zahrali výborne v defenzíve, keď sme potrebovali. Myslím, že to je hlavná príčina nášho vyhrávania,” začala druhá hviezda zápasu Cory Schneider.

“Samozrejme, budeme musieť čo najviac natiahnuť sériu výhier, aby sme sa dostali tam, kde chceme byť,” hovorí Travis Zajac. “Osobne nepozerám na tabuľky a podobné veci. Starám sa len o ďalší zápas,” dodáva.

Ak hráči Devils uspejú v Bell Centre dnes v noci, bude to znamenať štvorzápasovú šnúru výhier. Naposledy sa im to podarilo v rozmedzí 3. – 10. februára 2013 – Diabli vtedy zaznamenali päťzápasovú sériu vyhraných zápasov. Ak sa tak stane, ich percento výhier bude opäť na čísle 50. Teraz majú bilanciu 21-22-9. Takéto percento výhier sme u nich nevideli od 22. novembra, kedy mali 9-9-3 po prehre 5-4 po nájazdoch proti Calgary Flames.

“Myslím, že za výhry môže mimoriadna chémia, prispievanie a ťahanie tímu každým členom zostavy,” pridáva svoj názor GM a tréner Lou Lamoriello.

Dnes sa presadili hráči zo všetkých 4 útokov – Tuomo Ruutu, Patrik Eliáš, Steve Bernier a Jaromír Jágr, aby po Zápase hviezd udržali vynikajúcu domácu bilanciu (4-0-1).

“Po prestávke sme ani raz nehrali výborne,” kritizuje hru tímu prvá hviezda zápasu Patrik Eliáš. “Dôvod, prečo vyhrávame, je v bránkovisku. Každý zápas nám dávajú možnosť na výhru,” oprávnene vyzdvihuje svojich brankárskych kolegov český útočník.

Schneider zastavil v posledných 4 domácich zápasoch 122 zo 127 streleckých pokusov súpera a zaznamenal 96,1% úspešnosť zákrokov.

Keith Kinkaid si v stretnutí proti Floride Panthers pripísal 26 zákrokov a za svoj chrbát pustil iba jednu strelu. Takže, obaja brankári dovedna zastavili 148 striel a inkasovali iba 6-krát (96,1%SV).

“V určitých úsekoch hráme ako dobrý tím a potom sú chvíle, kedy nie, ale aj dobrý tím prejde takýmito úsekmi a vždy nájde cestu k vyhrávaniu,” pokračuje Schneider. “Je prestrieľaný alebo nehrá príliš dobre, ale nájde cestu k víťazstvu. Počas roka má dosť bodov aj z obdobia, kedy nehrá najlepšie, ale nájde spôsob na vyhrávanie a to je dôvod, prečo je v tabuľke na vrchole,” hovorí Schneider.

Diabli však opäť nedokázali poslať aspoň 20 pukov na súperovu bránu a opäť boli prestrieľaní (34-17). Čo na to hovorí 2. hviezda stretnutia?

“Myslím, že sme mali 10 až 12 dobrých šancí zo 17 striel. Oni mali možno 10 až 15 šancí z 34 striel. V tretej tretine mali často puk na hokejkách, najmä počas presilovej hry vyslali dosť pukov na našu bránu, na opačnej strane sme my mali veľa brejkov, oni trafili viackrát tyčku, moji obrancovia skvele zasahovali a dokázali dostať puky z bránkovej čiary. Ale, myslím si, že (James) Reimer musel spraviť niekoľko výborných zákrokov, plus sme mali niekoľko naozaj dobrých prečíslení”.

Diabli vedia, že proti Montrealu musia hrať oveľa lepšie. Canadiens patrí tretia priečka v Atlantickej divízii s bilanciou 32-15-3 a 67 bodmi, ale v posledných dvoch stretnutiach utrpeli porážku (Arizona, Edmonton – oba prehrali pomerom 3-2).

“Dnes sme hrali doma, čo nám pomohlo,” pokračuje Schneider. “Myslím, že hráme o niečo lepšie. Montreal je silný tím, takže sa naň musíme dobre pripraviť. Viem, že v posledných zápasoch nehrali dobre. Mali však pár dní na rozmýšľanie, takže som presvedčený, že budú na ľade lietať,” dokončil americký brankár.

Proti “Habs” sa do brány postaví Keith Kinkaid.

Patrik Eliáš v dnešnom zápase strelil gól, a nie hocijaký. Stal sa 91. hráčom histórie NHL, ktorý prekonal métu 400 gólov.

“Necítim sa na to, že som strelil toľko gólov,” povedal Eliáš. “Nikdy som sa nepovažoval za strelca. Bol som viac tvorca a nahrávač, ale je to pomerne dosť (gólov), špeciálne za jeden tím”.

Eliáš má na svojom konte už 1 005 bodov za 400 gólov a 605 asistencií. V historických tabuľkách tímu mu vo všetkých troch ohľadoch patrí prvenstvo.

Lou Lamoriello sa vyjadril na adresu štvrtého útoku (Ruutu-Josefson-Tootoo): “V posledných zápasoch majú na svedomí niekoľko veľkých gólov. Dnešnú noc mali výborné striedanie, po ktorom prišiel gól. Ich prínos je rešpektovaný ostatnými hráčmi v tíme. Cítite to”.

O hre Stevea Berniera a jeho gólovej forme (6 gólov v posledných 8 zápasoch): “Robil to už v minulosti a myslím, že je len odmenený za svoju snahu a robotu, ktorú vykonáva. Je členom fantastického útoku (Henrique-Gomez-Bernier). Robí niekoľko odlišných vecí a hrá pozične. Spôsobom, akým hrajú Scott a Adam v tejto chvíli, mu stačí robiť iba to, čo vie najlepšie – ísť pred bránu, zostať v jej blízkosti a čakať puk v správnom čase.”

O Petrovi Harroldovi: “Peter hral výborne. Dostal šancu a využil ju”.

zdroj: Tom Gulliti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Bruce Bennett, Getty Images

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.