Peklo / Hlavní zprávy / Každý zápas, kde nezískáte body je krok zpět, míní Zubrus o prohře s Habs

Každý zápas, kde nezískáte body je krok zpět, míní Zubrus o prohře s Habs

Každá prohra pro ďábly nyní může znamenat velký problém v konečném účtování. To je realita pro Jersey, které dělí od postupu do vyřazovacích bojů 12 bodů. Meta, která sice nevypadá nijak závratně, ale při dvoubodovém systému se jeví nedostižitelně už nyní – 29 zápasů před koncem základní části.

V posledních 7 duelech je na tom Jersey velice dobře – 5-1-1, delší forma je také na dalo by se říct maximu sezóny 8-3-2. Dainius Zubrus, jediný zástupce Litvy v NHL říká: “každý zápas, kde nezískate body je krok zpátky, jenže není lehké je vyhrát všechny.”

Devils zbývá 29 utkání do konce základní části. “Nemůžeme čekat, že všechno vyhrajeme,” dodává Mike Cammalleri. “Jaká je naše bilance v posledních zápasech? 5-1-1, takže pokud uděláme 5-1-1 a pak to stejné ještě jednou, kam nás to může dostat?” Ptá se Cammalleri, nejlepší střelec vítězných gólů letošního ročníku NHL. “Potíž je ale v tom, že se nemůžete dívat tak daleko dopředu, pokud chcete být úspěšný.”

Lamoriello odmítá názor, že prohra s Montrealem byla krok zpět. “Ne, určitě ne.” Trvá si na svém generální manažer a dočasný hlavní kouč. “Prostě jdete do toho a příště to napravíte.”

Devils byli opět mocně přestříleni soupeřem, ostatně jako v mnoha minulých zápasech. Je to už takový nehezký trend sezóny Ďáblů.

Lamoriello ale popírá i tento fakt a říká: “šance byly vyrovnané, i když rozdíl v počtu střel byl značný.” Jediné co ho mrzí je převaha Canadiens v přesilovkách. V těch měli podle jeho slov příliš mnoho šancí.

Zdroj: nj.com

foto: Francois Lacasse

Čtěte také

John Hynes: Je to výborná příležitost, kdy mohu tým opravdu sledovat

Pokud se v zápase zapíšete na tabulku střelců, je jednodušší vzbudit o sobě povědomí. Několik hráčů se v úvodním přípravném zápase proti Rangers snažilo zaujmout a zabojovat tak o možnost zahrát si nejvyšší hokejovou ligu.

Ďáble, co na to říkáš...?