Peklo / Preview / Minulé zaváhání si přejí Ďáblové odčinit doma proti Oilers

Minulé zaváhání si přejí Ďáblové odčinit doma proti Oilers

Povedenou sérii New Jersey přerušili v minulém kole Canadiens, ovšem není čas myslet déle na tenhle zápas. Nyní se Devils vrací do Prudential Center a v jejich plánech figurují představy ohledně plného bodového zisku. Další potenciální obětí červenobílých jsou Olejáři z Edmontonu.

New Jersey Devils – Edmonton Oilers

Kdy: 10. 2. (1:00 SEČ)

Kde: Prudential Center, Newark

Jak již bylo napsáno, před posledním duelem drželi domácí pěknou šňůru 6 po sobě jdoucích zápasů, v nichž pokaždé získali aspoň 1 bod, většinou však vybojovali plné vítězství. Nepodařené představení v Kanadě může klub z Newarku mrzet hlavně z důvodu, že Philadelphia uspěla a odskočila právě Ďáblům, kteří tak nadále koušou hořkou pilulku v podobě 6. místa v Metropolitní divizi a průběžné 11. příčky ve Východní konferenci. Pro svěřence Lamoriella a jeho trenérského týmu je aktuálně play-off pouhou vzdálenou vidinou, Jersey chybí na postupové vody 12 bodů. Domácí budou nuceni ještě mocně pádlovat, aby do vytoužené zátoky doplavali, což není příliš pravděpodobné, že by se mohlo stát.

Díky asistenci ze souboje proti Montrealu se na vedoucí místo ďábelského bodování vyhoupl Jaromír Jágr (11+18), jehož momentálně dělí jediný bod od magické hranice 30 kanadských bodů. K vybrané společnosti náleží s 28 zápisy také Adam Henrique (11+17). Účast na ledě má z domácích hokejistů nejlepší Jacob Josefson (+5). K tomu švédský hokejista ve 33 střetnutích nasbíral příznačné 3 góly a 3 asistence. Nejčastěji střelcem vítězných branek je Mike Cammalleri, jenž jich v průběhu letošní sezóny nastřádal 7, druhý Jágr má o 4 trefy méně. Cory Schneider společně s celým týmem pozvedl své výkony ještě na vyšší úroveň a tahle skutečnost se projevila posunem ve statistice vyhraných utkání, která v zámoří patří mezi ceněná čísla brankářské práce (19 výher/14. místo).

Pokud je na tom tým New Jersey tragicky, pak Edmonton prožívá doslova katastrofální ročník. Pouhých 14 vítězných měření sil z celkového počtu 53 a slabých 37 bodů na kontě nemohou znamenat nic jiného než umístění na samotném dně Západní konference. Z celé NHL má horší bilanci jenom Buffalo, jehož zásoby oplývají 35 body. Mužstvu Oilers se letos nedaří, podobně tomu bylo i v letech minulých. Těžko říct, proč nezvládá družstvo s množstvím mladých a nadějných hráčů zastávat post silnějšího celku, přesto reprezentantům kanadského hokeje od dalšího sezónního fiaska nic nepomůže. Minulé 2 souboje skončily v neprospěch Edmontonu, když nejdříve hosté podlehli 0:2 Penguins a Toronto také nenechalo nic náhodě, zdolalo je 5:1. Nutno ovšem dodat, že předtím Olejáři za pomoci vlastního hokejového umu přehráli San José 5:4.

Edmonton táhnou 3 zářivé ofenzivní komety – Jordan Eberle (15+18), Ryan Nugent-Hopkins (12+19) a doplňuje je Taylor Hall (11+19). Každý z těchto hráčů má sice statistiku +/- v záporných číslech, ale jejich útočné schopnosti jsou v tenhle okamžik pro Edmonton nenahraditelné. Právě účast na ledě má nejlepší Benoit Pouliot (+3). Pouliot patří mimo jiné k nejúspěšněji střílejícím útočníkům. Hlídačem brankoviště je Ben Scrivens, jenž už od loňska chytá kotouče v dresu Kanaďanů poté, co opustil Los Angeles. Avšak předváděné zákroky stačí prozatím k nelichotivé úspěšnosti 89,4 %.

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Fraser, Harrold – Henrique, Gomez, Bernier – Eliáš, Zajac, Havlát – Zubrus, Cammalleri, Jágr – Ruutu, Josefson, Tootoo

Oilers: Scrivens (Fasth) – Ference, Petry, Klefbom, Schultz, Marinčin, Fayne – Purcell, Nugent-Hopkins, Eberle – Fraser, Roy, Yakupov – Gazdic, Lander, Pakarinen – Hendricks, Gordon, Klinkhammer

zdroj: nhl.com, devils.nhl.com, oilers.nhl.com, eliteprospects.com

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.