Peklo / Hlavní zprávy / Situace okolo Erica Gelinase

Situace okolo Erica Gelinase

28 zápasů zbývá do konce základní části a Ďáblům chybí 12 bodů na druhou divokou kartu. Je tedy pravděpodobné, že se playoff v Newarku hrát nebude. 

To, že se to nepovede, se předpokládalo i před posledními prohrami. I přes to, že Devils měli 4-0-1 po ALL-STAR přestávce, bodová propast byla obrovská. A co víc – týmům před New Jersey se také dařilo.

I proto je těžko pochopitelné, proč Eric Gelinas vysedává na lavičce (již 6 zápasů v řadě).

,,Myslím si, že je to dobrá otázka. Vše, co vám mohu říci je to, že se snažíme dělat dobrá rozhodnutí pro dobro věci,” řekl Lamoriello. ,,Chceme po Gelinasovi aby se stal všestranným hráčem. Věříme tomu, že Eric na to má. Je na něm, aby se své příležitostí chytil.”

Ve vyhazovu kouče DeBoera vidělo mnoho lidí šanci pro mladé obránce, kteří pod jeho vedením neměli tolik příležitostí. Z dvojice Gelinas – Larsson se však uchytil pouze Larsson. 4. volba draftu v roce 2011 se prosadila do hlavního týmu a stále navyšuje svůj čas na ledě.

Jestliže měl Gelinas dostat šanci a nedostal ji, bylo to jistě ovlivněno i jeho zdravotními problémy. První dva týdny v lednu měl chřipku a od té doby hrál pouze dvakrát – proti San Jose a Torontu aneb poslední zápas před ALL-STAR přestávkou a první zápas po přestávce.

,,Tato část mé kariéry není lehká a já ji beru jako životní test,” přiznal Gelinas. ,,Myslím si, že jsem vyzrálejší než dříve. Když jsem hrál za Albany a seděl bych v ochozech, byl by to pro mě konec světa. Teď jsem šťastný, že můžu dělat v životě to, co mě baví. Nechci se měnit. I přes to, že nehraji, dělám to, co mám rád.”

Díky častým zraněním se v průběhu sezóny stávalo, že Devils hráli se čtyřmi obránci, kterým bylo méně než 24 let. Později se v hlavním týmu usadili pouze Larsson a Merrill.

Gelinas  hrál ve 34 z dosavadních 54 utkání Devils. Připsal si 4 góly a 7 asistencí. To je o dost méně než minulou sezónu kdy měl 7 gólů a 22 asistencí za 60 utkání.

Na otázku, jak by hodnotil tuto sezónu odpověděl, že se jedná o překvapivé časy.

,,Měl jsem nějaké výkyvy. Celkově když porovnám mou poslední sezónu, tak jsem v této ofenzivně pokulhával. Na druhou stranu si myslím, že defenzivně jsem pokročil. I přes to, že sedím kvůli stejným věcem, mám pocit, že se zlepšuji. Nikdy nebudu perfektní, ale doufám, že se dokáži den ode dne zlepšovat.” Vyjádřil se Gelinas.

Gelinas ví, že má před sebou ještě dost práce ohledně své defenzívy. Měl i schůzku s kouči před zápasem s Pens kde byl znovu v hledišti. Na schůzce probírali jeho defenzivní hru.

,,Od té doby tvrdě makám a čekám na svou příležitost,” nechal se Gelinas slyšet.

Doufá, že další zápas si zahraje již v pátek proti Chicagu. Sám Gelinas řekl, že pouze čeká, až mu někdo zavolá, že může pouze tvrdě pracovat a doufat, že dostane šanci.

Po prohře 6-2 s Montrealem to vypadalo, že by Eric mohl šanci dostat, ale nestalo se tak.

Nezávidí Larssonovi jeho příležitosti, ale přemýšlí nad tím, kdy přijde ta jeho.

,,Jsem rád za Larse, jsem rád, že se jeho práce vyplatila on se zapracoval do mužstva. Já jsem onemocněl hned po výměně kouče a to mě posadilo na dva až tři týdny. Dlouho jsem nehrál a proto mé zápasy nebyly to nejlepší. Snažil jsem se je okouzlit. Nehrál jsem pak svou hru a teď už šest zápasů nehraji. Říkali mi, že příležitost dostanu a je jen na mě jak budu hrát, že nad tím nemám moc přemýšlet a hrát s prázdnou hlavou.” řekl Gelinas.

Lamoriello připustil, že to byla nemoc, která Gelinase přibrzdila.

,,Teď to, co musí dělat, je pokračovat v jeho práci,” řekl Lamoriello.

I tak, mít 23letého obránce, který hraje tak málo není ideální. Devils ho ani nechtějí posílat do Albany protože by muel projít přes ,,waivers list”. jeho místo tak zaujímají 31letý Peter Harrold a 28letý Mark Fraser.

Devils teď mají problémy se střelami. Navíc nevyužili ani jednu ze 6ti posledních přesilovek. Proto se povolání Gelinase přímo nabízí. Jeho ofenzivní pojetí hry by se mohlo hodit. A jak říká on sám, je střelec a střílí rád.

zdroj: Fire & Ice blog

zdroj obrázku: nhl.com 

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?