Peklo / Preview / O úvodní sestavě k zápasu s Chicagem se rozhodne na poslední chvíli, v brance začne Schneider

O úvodní sestavě k zápasu s Chicagem se rozhodne na poslední chvíli, v brance začne Schneider

Cory Schneider začne v brance proti 4.týmu Západní konference (2:30 SEČ). Jersey musí napravit dvě nevydařené vystoupení, hlavně to poslední s Edmontonem, bylo dost ostudné a tým, který stále mluví o play off, by neměl prohrát s dlouhodobě nejhorším celkem NHL. Nicméně jejich forma z posledních 7 duelů je pěkná 4-2-1.

Ačkoliv Lamoriello (GM a prozatímní kouč) nepotvrdil, že nastoupí v obou back to back zápasech, které Devils čekají tento pátek a v sobotu. Oba hraje tým z Newarku na kluzišti soupeře.

“Cory měl tento týden hodně odpočinkový, řekl Lamoriello. Situace je trochu odlišná než v posledních několika týdnech, takže uvidíme. Klíčem bude udržet všechny svěží, hlavně na této pozici,” shrnul Lamoriello.

Schneider přitom nenastoupil ve dvou po sobě jdoucích utkáních od doby, kdy byl z farmy povolán nováček Keith Kinkaid. Jeho debutem v NHL se stalo utkání proti Chicagu, odehrané 9.prosince.

Lamoriello nadále nechtěl prozradit jestli kombinace formací, které byly k vidění na trénincích v posledních dvou dnech, budou ty, jenž uvidíme také dnes večer.(v noci). Zkusíme je ještě další den a pak se rozhodneme, vyřknul rozhodnutí momentální hlavní kouč Devils. Dnes vypadala sestava následovně: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Fraser, Harrold – Henrique, Gomez, Bernier – Eliáš, Zajac, Tootoo – Ruutu, Cammalleri, Jágr – Havlát, Josefson, Zubrus – Ryder.

Patrik Eliáš nastoupí dnes ke svému 1200. zápasu základní části v kariéře.

Pohled na soupeře – Chicago Blackhawks

V brance nastoupí Corey Crawford. Tim Erixon, málo vytěžovaný zadák, nebude hrát vůbec vinou zranění dolní části těla. Chicago bodovalo čtyři po sobě jdoucí mače. Avšak forma v domácím prostředí, v němž Jestřáby čeká celkem ještě 6 utkání, není nijak úchvatná. Prohráli prozatímní dva duely.

Statistiky: 3. v Centrální divizi, 4. na Západě – 70 bodů

55 zápasů: (33-18-4)

Kanadské bodování:

New Jersey:                   

1. Jaromír Jágr  11+18

2.Adam Henrique 11+17

3. Mike Cammalleri  18+7

Chicago Blackhawks:

1. Patrick Kane  27+35

2. Jonathan Toews  15+30

3. Marián Hossa   16+24

Další Češi – (New Jersey)    Havlát (5+9), Židlický (4+18), Eliáš (8+15)

(Chicago)   Michal Rozsíval (1+6)

Slováci žádné další zastoupení kromě Mariána Hossy v těchto týmech nemají.

Sestavy:

NJD – Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Henrique, Gomez, Bernier – Eliáš, Zajac, Tootoo – Ruutu, Cammalleri, Jágr – Havlát, Josefson, Zubrus

CHI – Crawford (Raanta) – Hjalmarsson, Seabrook, Keith, Rundblad, Oduya, Cumiskey – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, Richards , Kane – Bickell, Shaw, Carcillo – Sharp, Kruger, Hartman

Zdroje: Fire and Ice Blog, Tom Gulitti

              nhl.com

Čtěte také

Dva Ďáblové nominováni na mistrovství světa juniorů

Juniorský tým USA zveřejnil soupisku 43 hráčů pro nadcházející Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2021.🏒 Soupiska zahrnuje i dva hráče organizace Devils. Útočníka Patricka Moynihana, hrajícího za Providence ve Východním hokejovém programu a obránce Caseho McCarthyho, který hájí barvy Bostonské university.🤔 Jack Hughes, Case McCarthy a Patrick Moynihan. Letní kemp se bude konat …

Ďáble, co na to říkáš...?