Peklo / Preview / O úvodní sestavě k zápasu s Chicagem se rozhodne na poslední chvíli, v brance začne Schneider

O úvodní sestavě k zápasu s Chicagem se rozhodne na poslední chvíli, v brance začne Schneider

Cory Schneider začne v brance proti 4.týmu Západní konference (2:30 SEČ). Jersey musí napravit dvě nevydařené vystoupení, hlavně to poslední s Edmontonem, bylo dost ostudné a tým, který stále mluví o play off, by neměl prohrát s dlouhodobě nejhorším celkem NHL. Nicméně jejich forma z posledních 7 duelů je pěkná 4-2-1.

Ačkoliv Lamoriello (GM a prozatímní kouč) nepotvrdil, že nastoupí v obou back to back zápasech, které Devils čekají tento pátek a v sobotu. Oba hraje tým z Newarku na kluzišti soupeře.

“Cory měl tento týden hodně odpočinkový, řekl Lamoriello. Situace je trochu odlišná než v posledních několika týdnech, takže uvidíme. Klíčem bude udržet všechny svěží, hlavně na této pozici,” shrnul Lamoriello.

Schneider přitom nenastoupil ve dvou po sobě jdoucích utkáních od doby, kdy byl z farmy povolán nováček Keith Kinkaid. Jeho debutem v NHL se stalo utkání proti Chicagu, odehrané 9.prosince.

Lamoriello nadále nechtěl prozradit jestli kombinace formací, které byly k vidění na trénincích v posledních dvou dnech, budou ty, jenž uvidíme také dnes večer.(v noci). Zkusíme je ještě další den a pak se rozhodneme, vyřknul rozhodnutí momentální hlavní kouč Devils. Dnes vypadala sestava následovně: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Fraser, Harrold – Henrique, Gomez, Bernier – Eliáš, Zajac, Tootoo – Ruutu, Cammalleri, Jágr – Havlát, Josefson, Zubrus – Ryder.

Patrik Eliáš nastoupí dnes ke svému 1200. zápasu základní části v kariéře.

Pohled na soupeře – Chicago Blackhawks

V brance nastoupí Corey Crawford. Tim Erixon, málo vytěžovaný zadák, nebude hrát vůbec vinou zranění dolní části těla. Chicago bodovalo čtyři po sobě jdoucí mače. Avšak forma v domácím prostředí, v němž Jestřáby čeká celkem ještě 6 utkání, není nijak úchvatná. Prohráli prozatímní dva duely.

Statistiky: 3. v Centrální divizi, 4. na Západě – 70 bodů

55 zápasů: (33-18-4)

Kanadské bodování:

New Jersey:                   

1. Jaromír Jágr  11+18

2.Adam Henrique 11+17

3. Mike Cammalleri  18+7

Chicago Blackhawks:

1. Patrick Kane  27+35

2. Jonathan Toews  15+30

3. Marián Hossa   16+24

Další Češi – (New Jersey)    Havlát (5+9), Židlický (4+18), Eliáš (8+15)

(Chicago)   Michal Rozsíval (1+6)

Slováci žádné další zastoupení kromě Mariána Hossy v těchto týmech nemají.

Sestavy:

NJD – Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Henrique, Gomez, Bernier – Eliáš, Zajac, Tootoo – Ruutu, Cammalleri, Jágr – Havlát, Josefson, Zubrus

CHI – Crawford (Raanta) – Hjalmarsson, Seabrook, Keith, Rundblad, Oduya, Cumiskey – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, Richards , Kane – Bickell, Shaw, Carcillo – Sharp, Kruger, Hartman

Zdroje: Fire and Ice Blog, Tom Gulitti

              nhl.com

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.