Peklo / Preview / Podarí sa dnes Diablom prerušiť sériu troch prehier?

Podarí sa dnes Diablom prerušiť sériu troch prehier?

Diablov dnes čaká druhý zápas za ostatné dva dni. Z piatka na sobotu odohrali náročný duel, v ktorom podľahli domácim Jastrabom z Chicaga pomerom 3-1 a dnes na nich čakajú Nashvillskí Predátori. Zápas začína o 2:00.

Aby sme sa pozreli na vzájomný zápas týchto dvoch tímov, musíme zájsť do minulej sezóny. 31. januára 2014 sa tieto dva tímy stretli v Bridgestone aréne, Diabli si zo zápasu odniesli jeden bod za prehru 3-2 po predĺžení. Z Diablov sa do čierneho trafili iba českí hráči – Patrik Eliáš a Jaromír Jágr. Pre Jágra to bol 1700. bod v NHL. Okrem dnešného merania síl sa Diabli stretnú s Predátormi 3. marca v Prudential Center.

Predators (37-12-6) zažívajú vydarený ročník a patria medzi prekvapenia súťaže. Patrí im prvenstvo vo výhrach (37), bodoch (80), sú tretí v počte inkasovaných gólov (130), za čo môžu ďakovať adeptovi na Vezinovu trofej – Pekka Rinnemu. Majú výborný gólový diferenciál +37. Na domácom ľade majú bilanciu 23-3-1 (1. v lige) a ťahajú štvrtozápasovú šnúru výhier.

Na čele tímového bodovania je mladý Filip Forsberg (50 bodov, 19g+31a), za ním je center prvého útoku Mike Ribeiro (45 bodov, 11g+34a) a prvú trojicu uzatvára obranca Roman Josi (40 bodov, 10g+30a). James Neal Filip Forsberg sa delia o prvenstvo v počte gólov (19), najviac asistencií si pripísal Mike Ribeiro (34).

Pekka Rinne odchytal v tomto ročníku 41 zápasov, dokázal vyhrať v 32 prípadoch a jeho sezónne štatistiky sú – 1,99 inkasovaného gólov na zápas a 93% úspešnosť zákrokov.

Zo svojho farmárskeho klubu Milwaukee Admirals povolali útočníka Viktora Stalberga a obrancu Taylora Aronsona. Stalberg nazbieral v 11 odohraných zápasoch 4 body. Tímu budú dnes chýbať obrancovia Ryan Ellis (dolná časť tela) a Mattias Ekholm (horná časť tela). Pekka Rinne mal zranenie kolena, pre ktoré pauzoval od 13. januára, kedy sa zranil v zápase proti Vancouveru Canucks a vrátil sa 5. februára. Po návrate má bilanciu 3-1-0 a je vidieť, že ho zranenie príliš neovplyvnilo vo výborných výkonoch. V posledných 4 zápasoch za svoj chrbát pustil iba 9 striel.

Devils (21-25-9) zažívajú kolísavé výkony, prehrali posledné tri stretnutia, predtým však ťahali sériu troch víťazstiev.

Najproduktívnejším hráčom tímu z Newarku naďalej zostáva český veterán Jaromír Jágr (29 bodov, 11g+18a), tesne za ním je Adam Henrique (28 bodov, 11g+17a) a trojicu najlepších uzatvára strelec Mike Cammalleri (25 bodov, 18g+7a).

Táto trojica patrí aj medzi najlepších strelcov tímu, v asistenciách sa Jágr delí o prvé miesto so svojím krajanom Marekom Židlickým (18).

V dnešnom zápase proti Blackhawks zaznamenal brankár Cory Schneider 32 zákrokov a inkasoval dva góly, ale ani to nestačilo na výhru a Diabli podľahli Jastrabom 3-1. Je dosť pravdepodobné, že sa dnes do brány postaví  mladý Keith Kinkaid. 

Po dnešnom zápase sa Diabli presťahujú domov do Newarku, kde odohrajú 6 zápasov za sebou v domácej hale Prudential Center.

Predpokladané zostavy

Nashville Predators

Rinne (Hutton) Josi-Weber, Bitetto-Jones, Ekholm-Bartley; Wilson-Ribeiro-Neal, Cullen-Fisher-Smith, Forberg-Janrkrok-Beck, Nystrom-Gaustad-Bourque

Kinkaid (Schneider) – Greene-Larsson, Merrill-Židlický, Gerilan-Harrold; Henrique-Gomoez-Bernier, Eliáš-Zajac-Tootoo, Ruutu-Cammalleri-Jágr, Zubrus-Josefson-Ryder

zdroj: nhl.com

 

Čtěte také

Islanders 4-1 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?