Peklo / Preview / Podarí sa dnes Diablom prerušiť sériu troch prehier?

Podarí sa dnes Diablom prerušiť sériu troch prehier?

Diablov dnes čaká druhý zápas za ostatné dva dni. Z piatka na sobotu odohrali náročný duel, v ktorom podľahli domácim Jastrabom z Chicaga pomerom 3-1 a dnes na nich čakajú Nashvillskí Predátori. Zápas začína o 2:00.

Aby sme sa pozreli na vzájomný zápas týchto dvoch tímov, musíme zájsť do minulej sezóny. 31. januára 2014 sa tieto dva tímy stretli v Bridgestone aréne, Diabli si zo zápasu odniesli jeden bod za prehru 3-2 po predĺžení. Z Diablov sa do čierneho trafili iba českí hráči – Patrik Eliáš a Jaromír Jágr. Pre Jágra to bol 1700. bod v NHL. Okrem dnešného merania síl sa Diabli stretnú s Predátormi 3. marca v Prudential Center.

Predators (37-12-6) zažívajú vydarený ročník a patria medzi prekvapenia súťaže. Patrí im prvenstvo vo výhrach (37), bodoch (80), sú tretí v počte inkasovaných gólov (130), za čo môžu ďakovať adeptovi na Vezinovu trofej – Pekka Rinnemu. Majú výborný gólový diferenciál +37. Na domácom ľade majú bilanciu 23-3-1 (1. v lige) a ťahajú štvrtozápasovú šnúru výhier.

Na čele tímového bodovania je mladý Filip Forsberg (50 bodov, 19g+31a), za ním je center prvého útoku Mike Ribeiro (45 bodov, 11g+34a) a prvú trojicu uzatvára obranca Roman Josi (40 bodov, 10g+30a). James Neal Filip Forsberg sa delia o prvenstvo v počte gólov (19), najviac asistencií si pripísal Mike Ribeiro (34).

Pekka Rinne odchytal v tomto ročníku 41 zápasov, dokázal vyhrať v 32 prípadoch a jeho sezónne štatistiky sú – 1,99 inkasovaného gólov na zápas a 93% úspešnosť zákrokov.

Zo svojho farmárskeho klubu Milwaukee Admirals povolali útočníka Viktora Stalberga a obrancu Taylora Aronsona. Stalberg nazbieral v 11 odohraných zápasoch 4 body. Tímu budú dnes chýbať obrancovia Ryan Ellis (dolná časť tela) a Mattias Ekholm (horná časť tela). Pekka Rinne mal zranenie kolena, pre ktoré pauzoval od 13. januára, kedy sa zranil v zápase proti Vancouveru Canucks a vrátil sa 5. februára. Po návrate má bilanciu 3-1-0 a je vidieť, že ho zranenie príliš neovplyvnilo vo výborných výkonoch. V posledných 4 zápasoch za svoj chrbát pustil iba 9 striel.

Devils (21-25-9) zažívajú kolísavé výkony, prehrali posledné tri stretnutia, predtým však ťahali sériu troch víťazstiev.

Najproduktívnejším hráčom tímu z Newarku naďalej zostáva český veterán Jaromír Jágr (29 bodov, 11g+18a), tesne za ním je Adam Henrique (28 bodov, 11g+17a) a trojicu najlepších uzatvára strelec Mike Cammalleri (25 bodov, 18g+7a).

Táto trojica patrí aj medzi najlepších strelcov tímu, v asistenciách sa Jágr delí o prvé miesto so svojím krajanom Marekom Židlickým (18).

V dnešnom zápase proti Blackhawks zaznamenal brankár Cory Schneider 32 zákrokov a inkasoval dva góly, ale ani to nestačilo na výhru a Diabli podľahli Jastrabom 3-1. Je dosť pravdepodobné, že sa dnes do brány postaví  mladý Keith Kinkaid. 

Po dnešnom zápase sa Diabli presťahujú domov do Newarku, kde odohrajú 6 zápasov za sebou v domácej hale Prudential Center.

Predpokladané zostavy

Nashville Predators

Rinne (Hutton) Josi-Weber, Bitetto-Jones, Ekholm-Bartley; Wilson-Ribeiro-Neal, Cullen-Fisher-Smith, Forberg-Janrkrok-Beck, Nystrom-Gaustad-Bourque

Kinkaid (Schneider) – Greene-Larsson, Merrill-Židlický, Gerilan-Harrold; Henrique-Gomoez-Bernier, Eliáš-Zajac-Tootoo, Ruutu-Cammalleri-Jágr, Zubrus-Josefson-Ryder

zdroj: nhl.com

 

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.