Peklo / Ohlasy / Ďáblům stále vázne koncovka, na poslední Buffalo to ale stačilo

Ďáblům stále vázne koncovka, na poslední Buffalo to ale stačilo

Zlepšené nájezdy pomohly Devils k výhře nad Buffalem. A to i přes to, že nejhůře bránícímu celku NHL vstřelil Ďáblové pouhý jeden gól.

Sabres jsou samozřejmě posledním týmem v NHL. Nasbírali pouhých 36 bodů a z posledních 2 zápasů mají pouze 2 výhry (2-18-1). Devils ale nejsou v pozici, kdy by mohli hledět na to, proti komu bodují. 25 zápasů před koncem základní částí ztrácí propastných 11 bodů na play off.

,,Pokud je to cesta jak budeme vyhrávat, tak to klidně bereme. Jsou to dva body do tabulky,” řekl Scott Gomez, který vstřelil rozhodující gól v nájezdech. ,,Chceme to udělat zajímavé a takový start domácích zápasů bereme.”

Dnešní zápas byl začátek šňůry 6 zápasů na domácím stadionu. Devils se ujali vedení v čase 6:18 kdy Eliáš tečoval střelu Židlického. Pak však nebyli schopni pokořit Neuvirtha, který má z posledních 11 zápasů statistiku 0-10-1.

Domácí vystřelili 35 střel na bránu. Poprvé po deseti zápasech se tak dostali nad 30 střel na zápas.

,,Měli jsme 20 gólových příležitostí (mimochodem zápas jsem sledoval a nevím kde těch 20 gólovek viděl….),” řekl GM Lou Lamoriello. ,,První věc, na kterou se díváte, jsou šance pro vás a šance proti vám. Dnes jsem spokojený s několika věcmi. Oslabení a přesilovky dnes byly opravdu dobré a ve hře 5 na 5 jsme si také utvářeli šance. Jen se nám nepodařilo protlačit kotouč do sítě.”

Pojďme se podívat na čísla Buffala v oslabení a přesilovce. V přesilovce jsou Sabres s 12% úspěšností nejhorší v NHL. Jejich oslabení má úspěšnost 73,8% – znova nejhorší v NHL.

Devils sice nastřelili dvakrát brankovou konstrukci za Neuvirthem, ale jeden gól proti Buffalu je opravdu málo.

,,Myslím si, že jsme měli dnes dost dobrých šancí,” řekl Henrique. ,,Gólman hrál skvěle. Dostal jsem se do pár šancí z dobrých střeleckých pozic. Naši obránci odvedli dobrou práci ve vysílání střel na bránu. Některé zápasy vystřelíme patnáct střel na bránu a dáme tři góly. Já si však myslím, že bysme se měli držet časté střelby stejně jako dnes.”

Gelinas měl ze všech hráčů Devils nejvíce pokusů na bránu – 6 a celkově 12 střeleckých pokusů.

New Jersey bylo schopné se vypořádat s vyrovnávacím gólem, který padl na začátku třetí třetiny. Tyler Ennis se dostal ke střele a ta si našla cestu do brány pod levým ramenem Schneidera a jeho tělem.

,,Vystřelil hodně rychle a já jsem tam nebyl dostatečně rychle,” řekl Schneider. ,,Sstřela přišla mezi nohama Merilla nebo někde kolem nich. Chvíli jsem si myslel, že ji mám. Ennis však vystřelil hodně rychle a přesně.”

Devils si z toho však vzali pouze pozitivní a podařilo se jim ve zbytku třetiny přestřílet Sabres 13-5.

“Myslím si, že jsme na jejich gól odpověděli dobře,” řekl Henrique. ,,Nesesypali jsme se z toho, měli jsme hodně střel a šancí, bylo to dobré.”

,,První domácí utkání po tripu, start domácích zápasů, 4 prohrané zápasy vřadě, měli jsme dost důvodů proč jsme dnes museli vyhrát,” řekl Schneider. ,,Je dobře, že se nám to podařilo, ale my teď musíme získat další a další.”

***

Jak již bylo zmíněno, Gelinas měl 12 pokusů o střelu. 6 na bránu, 4 blokované a 2 minuly bránu.

Jeho čas na ledě – 18:35 – je nejvíce od zápasu proti Washingtonu 20. prosince minulého roku – tehdy hrál 21:18.

,,Víme, co nám může Gelly nabídnout,” řekl Lamoriello. ,,Dostal dnes hodně času na ledě a měl dobré šance. Je velmi dobře laděný ofenzivně. Až se mu podaří zlepšit zbytek, bude to skvělý hráč.”

***

V jeho prvním zápase, po 18 vynechaných se zraněnou levou rukou, útočník Stephen Gionta nezaregistroval žádný bod ani střelu na bránu. Ale měl dva krásné hity. Jeden z nich byl v nastavení proti Andreji Meszárošovi.

***

Jágrova role pod vedením nových koučů stále upadá. Dnes hrál pouze jedno střídání ve hře 4 na 4. Jágr je celkově vedoucí muž v tabulkách gólů vstřelených v nastavení.

,,Už nehraji 4 na 4,” řekl Jágr jednoduše.

Zdroj: Fire & Ice Blog

Zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.