Peklo / Hlavní zprávy / Henrique je stále jedním z lídrů, ale měli bychom se obávat o jeho budoucnost?

Henrique je stále jedním z lídrů, ale měli bychom se obávat o jeho budoucnost?

Obecně se mluví o Henriqueovi mezi fanoušky jako o jednom z těch lepších hráčů na soupisce New Jersey. Je hráčem, který zanechává jako jeden z mála mladíků v Jersey dojem a podílí se na úspěších. Vezměme si play off 2012, jeho zatím asi nejlepší období kariéry. Je hrozbou pro obranu soupeře, avšak jeho držení puku a bodové příspěvky se v poslední době hodně ztenčily. Takže otázka zní: měli bychom se obávat o tuto hvězdu, která má nejlepší roky ještě před sebou?

Osobní statistiky

Statistiky forvarda ve středním věku už nenabíhají tak rychle jako z počátku sezóny. Nejdříve posbíral 2í bodů v 50 duelech, což dávalo dobrý průměr 0.58 bodů na zápas. Jenže pak se zadrhl. Měl namířeno k 25 gólové metě, avšak nyní stagnuje. I jeho budoucnost elitního útočníka je ohrožena. Jestli v 25 letech nedá 25 -30 gólů za sezónu, tak má k elitnímu forvardovi daleko.

Důvody úpadku

Proč se zhoršil? Zdá se to být jednoduché. Prostě nestřílí dost na to, aby skóroval. Říkají to o něm i statistiky střelby, které klesly sice jen o 2 desetiny, avšak i to může být důvod. Víme, jak je v NHL být vidět v tomto věku. Liga je plná špičkových hráčů a proto když nepředvádíte maximum svých možností a nepracujete na sobě, můžete se náhle ocitnout někde v Evropě, jako se to stalo třeba Damienu Brunnerovi.

Držení puku a tvorba hry

Tady přichází ty největší obavy. Henrique nikdy nebyl velký tvůrce hry, jako například Nicklas Backström nebo Joe Thronton, ale v tomto roce utrpěla hra (střely) Jersey právě když je na ledě. Existuje dokonce statistika, která znázorňuje střelecké pokusy, když je Henrique na ledě. Tým vystřelí na branku jen ve 45,3% případů v Henriquevo přítomnosti.

Shrnutí

Henrique je střelec a přesilovkový hráč, použitelný i při oslabení, ale ne forvard na kterém by měla ležet ofenziva. Proto si myslím, že by mu měl Lamoriello přivést parťáka do útoku. Nejlépe tvůrce hry, který mu bude na góly přihrávat, protože Henrique je momentálně trochu “utopený.”

zdroj: inlouwetrust.com

foto: nhl.com

Čtěte také

Devils 2-1 Penguins

Leave a Reply

Your email address will not be published.