Peklo / Binghamton Devils / Timmins se vrací po dlouhém zranění do kádru Albany

Timmins se vrací po dlouhém zranění do kádru Albany

Jednou z nejhorších věcí, které mohou profesionálního hokejistu v jeho kariéře potkat, je bezpochyby vleklá zdravotní indispozice. Přesně tuhle situaci zažila opora ďábelské farmy Scott Timmins.

Ofenzivní hráč měl rozjetou sezónu více než slušně, odehrál 23 utkání za Albany a během nich nastřádal 6 gólů a 11 asistencí, což dokazuje, že byl schopen často bodovat. Naneštěstí pro organizaci Devils 7. prosince při střetnutí s Adirondack Flames nezblokoval Timmins soupeřovu střelu podle představ a přivodil si zranění, jenž mu nedovolilo od té doby vstoupit na ledovou plochu. Od inkriminovaného okamžiku zasáhli spoluhráči zraněného útočníka do dalších 27 zápasů, už od úterý je však jasné, že Timmins zanedlouho také obuje brusle.

„Teď se cítím naprosto skvěle. Je to výborný pocit, když jste zpátky s kluky na ledě,“ je potěšen momentální situací uzdravený střelec. „Bylo to dlouhé a frustrující zranění, ale teď už je dobře,“ dodal.

Po přestupu z Floridy se loni prezentoval fantastickou hrou a jeho bodový zisk přestal růst až na čísle 39 (13+26). Šlo o jeho nejlepší ročník v dospělém hokeji. Právě kvůli letošní neúčasti na hrací ploše může nejspíše na podobná čísla zapomenout, přesto mu zbývá relativně dost času na to, aby navázal na období před prosincem a vrátil se na vlnu úspěchu.

„S kondicí na tom zase tak špatně nejsem, protože jsem mohl, aspoň v rámci možností, chodit občas bruslit,“ vysvětluje Timmins, jakým způsobem probíhala jeho snaha o snížení manka, které vzniklo v důsledku herní pauzy. „V úterý jsem poprvé naplno trénoval. Některé přihrávky šly vedle a nepovedlo se mi všechno podle představ, ale když budu podobným tempem pokračovat dál, získám zpět jistotu velice brzy,“ povídá centr s velkou dávkou odhodlání.

Jediné, co není tak úplně jisté, je Timminsův návrat do zápasové sestavy. Přece jenom kotouč v plné rychlosti naposledy zpracovával před více než 2 měsíci. Zatím je tedy ve hvězdách, zda ho Rick Kowalsky vyzkouší nasadit do plné zátěže již na přelomu tohohle a následujícího týdne, kdy čekají na Albany překážky v podobě Syracuse, Utici a Springfieldu.

zdroj, překlad, foto: thealbanydevils.com

Čtěte také

Cory Schneider: Pojďme udělat nějaký kemp

Mezi těmi, kteří podporují jakýkoliv plán restartu pro týmy, které nejsou v play off, je brankář New Jersey Devils Cory Schneider. Americký gólman který je jedním ze dvou zástupců organizace Ďáblů ve výkonné radě NHLPA (hráčská asociace). Hráči z týmů, které nyní nehrají, uskutečnili konferenční hovor, aby debatovali o výhodách jakéhokoli kempu, aby se dostali …

Ďáble, co na to říkáš...?