Peklo / Preview / Kosatky budou chtít uspět v ďábelském prostředí

Kosatky budou chtít uspět v ďábelském prostředí

Šňůra 6 zápasů, které Devils odehrají před svými fanoušky, bude dnes v noci mít na programu 2. pokračování. Po minulé nájezdové výhře nad Buffalem Sabres přicestuje do Prudential Center další nevyzpytatelný soupeř, tentokrát zkusí vyloupit svatostánek New Jersey kanadský Vancouver, jehož šance nemusí být vůbec malá.

Na začátku měsíce února to nevypadalo s celkem z Newarku vůbec špatně, jenže potom přišli kanadští soupeři z Edmontonu a Montrealu, jimž domácí podlehli a ztratili cenné body. Špatná forma pokračovala prohrami s Nashvillem a Chicagem, jediný úspěch za poslední dobu je právě výhra z minulého kola, kdy Šavle ztratily utkání s Ďábly až v samostatných nájezdech. Právě nestálost výsledků New Jersey stojí za tím, že se domácí dlouhodobě krčí v suterénu Východní konference a aktuálně jsou na 13. příčce a na play-off jim zbývá celých 12 bodů. Ani předposlední místo v Metropolitní divizi situaci vůbec nepomáhá.

Bodovými lídry i nadále zůstávají Adam Henrique a Jaromír Jágr, kteří mají na bodovém kontě shodně 11 gólů a 18 asistencí. Jediní 2 hokejisté kádru, jejichž síly stačily na účast ve všech letošních zápasech, jsou Marek Židlický a Andy Greene. Oba zmiňovaní by měli k 57 střetnutím přidat proti Vancouveru další zápis. Špatné počínání New Jersey se projevuje mimo jiné také v tabulce +/-, na jejímž vrcholu stojí Stephen Gionta společně s Jacobem Josefsonem (oba +4).

Jak již bylo napsáno, poslední vzájemné měření sil Devils s dalšími kanadskými mužstvy dopadlo fiaskem. O to nervóznější by měli domácí být, protože Vancouveru se poslední dobou vcelku daří. Hosté z 5 nejčerstvějších soubojů hned 4 opanovali a podařilo se jim popravit též silné Chicago Blackhawks. Kvalitní hra Kosatek prozatím zaručuje tomuhle družstvu postavení na 6. pozici v Západní konferenci. Na rozdíl od domácích tedy potřebují hostující hráči nutně bodovat, neboť hrají ve vyrovnaných vodách NHL a potřebují pojistit umístění v pásmu zaručující účast ve vyřazovacích bojích.

Ofenzivní statistiky vedou bratři Sedinové, Henrik drží prvenství v bodování s 50 body (12+38) a Daniel mu dýchá na záda s 49 zářezy (13+36). Ihned za nimi bojuje více než obstojně Radim Vrbata (21+19), který po většinu sezóny doplňoval právě švédskou produktivní rodinnou dvojici. Hlavní oporou v brankovišti je Ryan Miller, po jehož hektické minulé sezóně se nakonec přemístil z Bufalla až do kanadského velkoměsta. Zde nastoupil v dosavadním průběhu ročníku ke 47 utkáním a 23 z nich proměnil na 2bodová vítězství. Miller je tak nyní 7. nejčastěji vítězící gólman napříč celou NHL.

Devils zajisté nemohou být pasování do role favorita, naopak bude úspěchem, zda vůbec připraví hostující hokejisty o nějaký bodík. Motivace Canucks je zřejmá, a proto se dá očekávat spíše vítězství Kanaďanů.

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Henrique, Eliáš, Bernier – Ruutu, Gomez, Jágr – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Josefson, Gionta

Canucks: Miller (Läck) – Hamhuis, Weber, Stanton, Clendening, Sbisa, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Burrows – Higgins, Vey, Vrbata – McMillan, Matthias, Dorsett – Kenins, Horvat, Hansen

zdroj: nhl.com, devils.nhl.com, canucks.nhl.com, dailyfaceoff.com

Čtěte také

Maroon po prohře s Ducks: Nebudu se vymlouvat!

Devils v čele s Keithem Kinkaidem zaznamenali proti Anaheimu porážku 2:4, která znamenala jejich první prohru na dlouhém tripu. Do konce šestizápasové výjezdní šňůry zbývají dva zápasy, bilance Ďáblů je 3-1-0. Chtělo by se říci, že Ďáblové hráli proti odpočinutému soupeři, zatímco oni sami bojovali o místo v play-off. Tuto nesrovnalost v kalendáři ale nepoužívali hráči New Jersey jako …

Ďáble, co na to říkáš...?