Peklo / Preview / NHL pokračuje bez zastávky dál, Jersey se připravuje na Carolinu

NHL pokračuje bez zastávky dál, Jersey se připravuje na Carolinu

Hráči New Jersey odrazili minulý večer nápor Vancouveru a po přemožení Sabres získali další 2 body. Na klidný závěr víkendu mohou ovšem Ďáblové zapomenout, budou muset totiž bránit Prudential Center před dalším nenechavým družstvem, jímž jsou Carolina Hurricanes.

New Jersey Devils – Carolina Hurricanes

Kdy: 22. února, 1.00

Kde: Prudential Center, Newark

Blížící se souboj bude vzájemným měřením sil 2 nejhůře postavených celků v Metropolitní divizi. Domácí jsou po 58 odehraných utkáních na předposledním 7. místě a v kolonce bodů aktuálně svítí hodnota 55. Ve prospěch party z Newarku mluví fakt, že Devils úvodní 2 zápasy ze 6, jenž všechny odehrají v řadě na ledě domácí haly, ovládli a 2 vítězství mohou na myslích hokejistů zanechat pouze pozitivní stopy. Pokud výsledky celku nestačí na divizní úspěch, nemůže to jinak vypadat ani v konferenci. Právě během těchto dnů je možno zastihnout Jersey na 13. pozici Východní konference a i když ďábelští činitelé zásluhou zisku nad Canucks stáhli ztrátu na vyřazovací boje k hranici 10 bodů, nevypadají jejich šance zrovna dvakrát slibně.

Tím, kdo by mohl zvednout nad hlavu ofenzivní prapor domácího mužstva, je bezesporu Mike Cammalleri. Uvedený hráč nadělil Kosatkám 2 góly a zaujal vedoucí místo mezi hvězdami zápasu. Celkově letos nasbíral 20 branek a přidal 7 nahrávek. Předpoklad praví, že by ho zdárně mohl doplňovat Adam Henrique, kterému do statistik připsali po podařeném nejnovějším duelu už 19. přesný pas v této sezóně. Činil se i Cory Schneider, ten polapil 21 střel Kanaďanů a i přes dvojité inkasování nemusel ve finále litovat.

Vzdorovat osudu budou hokejisté Caroliny. Hurikány však musí počítat s nesmírně složitou a zároveň trnitou cestou k bodovému zisku, protože hosté nenáleží letos k těm nejkonkurenceschopnějším týmům. Se 49 body leží hosté na lopatkách a marně zkouší provést odlepení od nepříjemně chladného dna Metropolitní divize. V konferenci není Carolina poslední pouze „díky“ ještě horšímu Buffalu, které dlouhodobě předvádí suverénně nejhorší výkony ze všech účastníků ligy. Dlužno dodat, že poslední duel dopadl lépe pro Hurricanes, jejichž snaha potopila Toronto, to zmiňovaný večer nezvládlo a porážka 1:2 přinesla úsměvy na rty hráčů Canes. Kromě těchto vybojovaných bodů stojí za zmínku i nedávné vítězné počínání na ledě Senátorů z Ottawy, kde domácí podlehli 3:6.

Kdyby člověk hledal v kádru hostů produktivního hráče, zastavil by se jeho zrak u jmen Justina Faulka (10+26) a Erica Staala (18+17). Jde o bezkonkurenčně největší hvězdy týmu a hlavně jejich schopnostem může Carolina vděčit, protože nebýt těchto střelců, byly by na tom Hurikány ještě mnohem hůře. V bráně se snaží předvádět co nejlepší výkony Cam Ward. Drží si poměrně slušnou úspěšnost zákroků na 91,3 %, avšak dolů jej stahuje špatné počínání družstva jako celku. Dres Caroliny obléká také vcelku početná skupinka československých hokejistů. Z Čechu patří to této skupiny Jiří Tlustý (13+10) s Andrejem Nestrašilem (4+4). Slovensko reprezentuje Andrej Sekera (2+17), kolem něhož vzrůstá počet spekulací o změně působiště v rámci blížícího se konce přestupového období.

Statistické údaje napovídají, že by utkání měli zvládnout Lamoriellovi svěřenci, ale jak už se letos mnohokrát prokázalo, není vhodné podceňovat ani sebehoršího soupeře, neboť čerstvá zkušenost s Edmontonem nemusí být ani zdaleka poslední nechtěnou událostí.

Možné složení sestav

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Henrique, Eliáš, Bernier – Ruutu, Gomez, Jágr – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Josefson, Gionta

Hurricanes: Chudobin (Ward) – Sekera, Faulk, Liles, Gleason, Hainsey, Bellemore – E. Staal, J. Staal, Tlustý – Gerbe, Rask, Lindholm – Skinner, Nash, Sjomin – Nestrašil, McClement, Dwyer

zdroj: devils.nhl.com, nhl.com, hurricanes.nhl.com, eliteprospects.com, onlajny.com , dailyfaceoff.com

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.