Peklo / Preview / Další domácí bitva se blíží, tentokrát zaútočí Coyotes

Další domácí bitva se blíží, tentokrát zaútočí Coyotes

Prostředí domácí Prudential Center New Jersey očividně svědčí. Ďáblové zde odehráli poslední 3 střetnutí a během 185 minut zaznamenali kořist v podobě 6 bodů a uhráli pohledné celkové skóre 9:4. Budou žně pokračovat? To se teprve uvidí, protože dnes si na Devils počíhají divocí Kojoti z Arizony.

New Jersey Devils – Arizona Coyotes

Kdy: 24. 2. (1.00 SEČ)

Kde: Prudential Center, Newark

Jak bylo zmiňováno výše, družstvo reprezentující Newark je poměrně solidně rozehráno k dobrým výkonům a hráči zvládají pohodu plynoucí z nejnovějších povedených výsledků přenášet i na ledovou plochu. Žádný jiný tým patřící pod moc Východní konference na tom není v tuhle chvíli lépe. Delší vítěznou šňůru pletou pouze Los Angeles King, kteří už 7krát v řadě nezaváhali. Srovnatelnou momentální výkonnost mají hokejisté Minnesoty, jimž 3 výhry z posledních 3 střetnutí pomohly ke statistickému vzestupu tabulkou na 7. příčku Západní konference. Analogický postup do výšin nejspíše Devils jen tak jednoduše nezrežírují, neboť aktuální ztráta na hranici play-off činí 10 bodů. Dvanáctý tým konference tak sice působí zdravým dojmem, vítězí před vlastními fanoušky, jenže dlouhodobé hledisko je neúprosné. 26 porážek z 59 utkání je příliš vysoká barikáda, která zdárně komplikuje ďábelskou snahu o probojování se mezi vyvolenou osmičku.

Ofenzivní úkoly plní nejpoctivěji Mike CammalleriAdamem Henriquem. První jmenovaný od začátku domácí série soubojů stihl jednou získat cenu pro nejlepšího hráče, stalo se tomu tak v duelu proti Vancouveru, a zároveň obohatil bodové zářezy o 2 góly a 1 přihrávku. Jméno druhého útočníka se v zápise objevilo ve spojitosti s 1 vstřelenou brankou a 2 přesnými asistencemi. Hokejisté Devils však musí občas skousnout i nepříjemnou událost, například jako mladý gólman Keith Kinkaid. Náhradní muž nosící masku zaujal proti Hurricanes pozici jedničky, ale zranění v dolní části těla, k němuž došlo po jednom ze zákroků, knokautovalo na zbytek hracího času Američana ze hry. Manažer Lou Lamoriello po konečném hvizdu pověděl, že zdravotní indispozice by neměla být dlouhá ani nijak vážná. Přesto minimálně pro dnešek bude krýt Schneiderovi záda Scott Clemmensen.

V rámci možností Ďáblové v podstatě nemohou zaujímat výhodnější umístění. Přesným opakem rozjetého newarského stroje jsou reprezentanti Arizony. Smečka Kojotů předchozích 5 pokusů k zisku bodového úlovku promarnila. Paradoxně to byli zkušení a silní Blackhawks, kterým patří ve vitríně skalpů místo označené nejčerstvějším datem. Chicago zaváhalo 9. února, avšak od té doby Arizona tápe. Hráče Coyotes mezitím pokousali Žraloci a přejeli je newyorští Jezdci, poté hostující hokejisty zavalily Laviny a minule jejich naděje sežehly Blesky z Tampy Bay. Špatná hra shodila soupeře New Jersey na 28. příčku NHL, což dozajista poznamenalo také sebevědomí celého kádru. Domácí mají tedy oproti protivníkům z pouštní oblasti mnohem pohodlnější startovní čáru.

Nejúspěšnější individualitou prohánějící se po ledových plochách s hlavou kojota na hrudi je Keith Yandle. Ofenzivně laděný obránce dělá sokům problémy skvělou rozehrávkou a schopností bezchybně přihrát – 36 nahrávek tenhle fakt jen potvrzuje. Asistence sice jsou jeho silnou stránkou, se střílením gólu to ale není tak pozitivní. Prozatím rozvlnil síť čtyřikrát. Vyrovnanějším poměrem mezi jednotlivými bodovými disciplínami se mohou chlubit Antoine Vermette (13+22) a Oliver Ekman-Larsson (17+13). Soupiska obsahuje též 3 česká jména, snahu o co nejlepší herní projev ukazují Erat (8+18), Hanzal (8+16) a Zbyněk Michálek (2+6). Nutno dodat, že momentálně je z dané trojice schopen hrát jenom Martin Erat. Hanzal už delší dobu laboruje se zdravotním neduhem v horní části těla, naopak Michálek by mohl být v nejbližších dnech opět k dispozici po doléčení dolní tělní partie. Kromě nich marodí dánská hvězda Mikkel Boedker.

Možné složení sestav

Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Henrique, Eliáš, Bernier – Ruutu, Gomez, Jágr – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Josefson, Gionta

Coyotes: Smith (McKenna) – Ekman-Larsson, Murphy, Yandle, Campbell, Gormley, Stone – Lessio, Vermette, Doan – Rieder, Arcobello, Gagner – Korpikoski, Chipchura, Erat – Martinook, Vitale, Moss

zdroj: nhl.com, devils.nhl.com, coyotes.nhl.com, onlajny.com, dailyfaceoff.com, tsn.ca

Máme tu pro vás video z trochu jiného soudku. Jak těžké může být vyhláskovat jméno “Cammalleri” pozpátku? A jak to zvládl sám dotyčný hráč?

Čtěte také

Kdo bude další generální manažer Devils?

V minulém týdnu se organizace Devils rozhodla ukončit pracovní poměr s Rayem Sherem, který ve funkci generálního manažera pobýval posledních 5 let. Na přechodnou dobu jej bude zastupovat Tom Fitzgerald, ale nový GM se dle informací jeho z majitelů Devils Joshe Harrise rozhodně bude hledat. Kdo se nabízí? Nabízí se několik jmen, která nyní figurují …

Ďáble, co na to říkáš...?