Peklo / Hlavní zprávy / Greene: Musíme se dostat blíž k týmům před námi, abychom vůbec mohli hovořit o play off

Greene: Musíme se dostat blíž k týmům před námi, abychom vůbec mohli hovořit o play off

Devils vědí, že je čeká velká výzva, pokud ještě chtějí zabojovat o místa zaručující play off. Avšak stále se nevzdávají. O rozšíření série vítězství na tři se postarali v noci ze soboty na neděli. Porazili Carolinu Hurricanes v letošním ročníku podruhé ze tří pokusu.

Do konce zbývá Devils 23 zápasů a na osmý Boston ztrácí 10 bodů. Navíc jsou až na 12. pozici, což znamená ještě bodově předstihnout Floridu, Philadelphii a Ottawu. Nejeví se to příliš reálně ani z vývoje celé sezóny, dokonce ani z předváděné hry. Hlavně té útočné fáze. Průměr vstřelených gólů na zápas činí 2.25. Devils dali 133 gólů a v jejich konferenci je to třetí nejhorší počin po Carolině a Buffalu. Opravdu ještě někdo z vás věří v play off?

Nyní čeká Jersey šest zápasů na domácím ledě. Los je vcelku příjemný: pondělí – Arizona, středa – Calgary a poté už větší sousto. Přijede totiž Boston. Vítěz Stanley Cupu z roku 2011.

Ohlasy hráčů Devils:

Lou Lamoriello hodnotí zápas s Hurikány: „Už to přichází, ano opravdu. V agresivitě a ve vytváření šancí. Myslím, že každým zápasem máme víc gólových šancí než příležitostí. Nikdy se nestaráme o střely. Jsou to šance, kvalitní šance. Měli jsme čtyři nebo pět opravdu kvalitních šancí, kde jsme minuli branku. Měli jsme dvě dobré přesilovky, ale neměli jsme je tak úspěšné jako posledně. Musíme se pořád držet těch detailů, které děláme. Dostáváme se dále a dále. Lidé ví co čekat, v té době když se všichni podporují.”

Cory Schneider řekl: „Nikdy neříkej nikdy, dokud nejsi úplně bez šance. Vím, že máme týmy, které jsou před námi a my je musíme předstihnout, což nebude jednoduché. Avšak myslím si, že jste to viděl. Hráli jsme rychlostně. Měli jsme tyto čtyři zápasy v krátké době a odnesli jsme si z nich nějaké šrámy. Na druhou stranu některé z nich jsme je zahráli dobře. Nyní musíme udělat z domácího ledu výhodu a porazit týmy, které bychom měli porazit.”

Vyjádření Andyho Greenea: „Chlapi jsou si vědomi této situace. Myslím, že každý v této kabině si tím prošel. Není tu moc mladých hráčů. Takže musíte stále bojovat, dokud není konec nadějí. Musíme se dostat ještě víc na dostřel těch týmů před námi, abychom mohli o nějaké šanci vůbec hovořit. Teď máme tři duely doma, uvidíme co se stane.”

Vtipná byla ještě hláška Andyho, když se ho novináři ptali, jestli si pamatuje svůj poslední gól. On hned vyhrkl: byl to ten s Minnesotou?” Ano byl, Andy Greene se trefil naposledy před 70 zápasy, 20. března 2014 a ten gól byl vítězný.

Lou Lamoriello o tříčlenném systému koučování na střídačce: „Nemyslím si, že je to něco tak strašně jiného než dělají ostatní týmy. Je to trochu jiné, tím jak to zvládáme, ale nyní cítíme dobrou odezvu od hráčů – svěřenců. Adam přináší do trénování dvě dimenze a Scotty má na starost pár hráčů.”

zdroj: Fire and Ice Blog

foto: NHL.com, Elsa

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.