Peklo / Hlavní zprávy / Cory dělá přesně to, co po něm požadujeme, pochvaluje si Lamoriello

Cory dělá přesně to, co po něm požadujeme, pochvaluje si Lamoriello

Proti Arizoně vychytal Cory Schneider čisté konto. Ďáblové, včetně generálního manažera Lamoriella, si jeho výkony nemohou vynachválit.

On a Braden Holtby z Washingtonu. Nikdo v lize neodchytal více zápasů. Oba zasáhl již do 52 utkání, z nichž 51 odchytali od začátku. Schneider se ale stále cítí v pohodě.

A v pohodě nyní hraje i celý tým. Díky tomu tak stále žije naděje na play-off. Na osmý Boston je ztráta osmi bodů, do konce zbývá 22 zápasů. Náročné to bude, ale rozhodně ne nemožné.

“Cítím se v pohodě, tak jen ať mě nasazují,” řekl Schneider o velké vytíženosti. “Nevadí mi to. Cítím se opravdu v pohodě. Teď se snažíme bojovat o play-off, já tu výzvu přijímám a budu připraven kdykoliv mne budou potřebovat.”

V zápase s Arizonou si během prvních dvou třetin připsal úctyhodných 28 zákroků. Ďáblové ale vedli pouze 1:0. Na počátku třetí třetiny Schneidera výrazně uklidnil gól Cammalleriho. Nejlepší střelec Devils v závěru potvrdil výhru gólem do prázdné branky. 3:0, pro Schneidera třetí čisté konto v sezoně.

“Moc se nám líbí, jak chytá,” pochvaluje si Cammalleri. “Především v prvních dvou třetinách, byl opravdu více než solidní.”

“On chytá opravdu konstantně,” řekl manažer Lou Lamoriello. “Myslím, že to opakujeme po každém zápase. Jeho výkony jsou absolutně neměnné a pokaždé nám dává šanci. To je to, co po brankáři chcete. Především hráči mu děkovali za to čisté konto.”

Schneiderova čísla jsou velmi dobrá. Průměr obdržených branek 2.22 je šestý nejlepší v NHL, úspěšnost zákroků 92.6% dokonce čtvrtá. Scott Gomez ho přirovnal k několika skvělým brankářům.

“Je neskutečný! Připomíná mi takhle ty roky s Martym (Martinem Brodeurem – pozn. red.), Carey Pricem a Lundqvistem. To jsou moc dobří brankáři, a on je nyní na jejich úrovni.”

Náhradníkem Coryho Schneidera je Keith Kinkaid, ten je ovšem momentálně zraněný. Na střídačce byl tedy tentokráte Scott Clemmensen. Zranění Kinkaida ale podle Ďáblů není vážné. Přítomnost Kinkaida je podle manažera velkým pozitivem, neboť si tak Schneider mohl několikrát odpočinout.

“Unavený chytat nemůžete. Tím odpočinkem jsme pro něj udělali velmi pozitivní věc,” myslí si Lamoriello.

A menší zajímavost na závěr – ze šesti zápasů proti Coyotes vychytal Schneider už třetí čisté konto. “Nevím proč, ale vypadá to, že se v zápasech s nimi cítím dobře. Není to tak, že by jim to směrem dopředu nešlo. Mají dobrý tým,” řekl o soupeři a o této bilanci sám brankář.

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Elsa

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.