Peklo / Reporty / Schneider zneškodnil 38 ran Arizony a dotáhl Devils k výhře 3:0

Schneider zneškodnil 38 ran Arizony a dotáhl Devils k výhře 3:0

Jak říkal Lamoriello v našich včerejších ohlasech, hra se začíná přitvrzovat a zrychlovat. Tak tomu bylo i v zápase proti Coyotes, kdo viděl, dá mi za pravdu. Enormní nasazení z obou stran, dohrávané souboje a větší agresivita. Devils byli o kousek lepší, měli víc větších šancí a dali tři branky, z toho dvě bekhendem (13. Gomez, 42. Cammalleri). Třetí dal opět Cammalleri, ale do prázdné a forhendovou částí hole.

NEW JERSEY DEVILS – ARIZONA COYOTES    3:0

Branky: 13. Gomez, 42. Cammalleri (Tootoo, Merrill), 59. Cammalleri (Gionta, Larsson)

Střely: 28 – 38

Rozhodčí: Sutherland, Skilliter – Gibbs, Heyer

Diváci: 12159

New Jersey Devils: Schneider (Clemmensen) – Larsson, Greene, Židlický, Merrill, Harrold, Gelinas – Bernier, Eliáš, Henrique – Jágr, Gomez, Ruutu – Tootoo, Zajac, Cammalleri – Gionta, Josefson, Zubrus.

Arizona Coyotes: Smith (McKenna) – Murphy, Ekman-Larsson, Campbell, Yandle, Gormley, Stone – Doan, Vermette, Lessio – Gagner, Arcobello, Rieder – Erat, Chipchura, Korpikoski – Moss, Vitale, Martinook.

 Tři Hvězdy utkání:

1. Cory Schneider (NJD) – 38 zák., čisté konto, 100,0% úspěšnost zásahů
2. Mike Cammalleri (NJD) – 2+0
3. Scott Gomez (NJD) – 1+0 

Souhrn: Devils neskutečně podržel Cory Schneider. Jemu patří velký dík, předvedl výtečný výkon. Čisté konto, 38 zákroků. Devils jsou už pomalu odepisováni z bojů o play off, ale sami jakoby se vzbouřili a chtěli naznačit, že neřekli poslední slovo. Utkání bylo sledované ze všech stran. Na zápas se byli podívat skauti z různých týmů NHL, kteří hledají posily pro play off a Jersey s Arizonou jsou ideálními kandidáty, kam si zajít tzv. nakoupit, jelikož se ocitají mimo brány play off. Vzepětí Ďáblů už nyní čítá 4 výhry za sebou. Soupeři sice nepatřily mezi špičku ligy (Buffalo, Vancouver, Carolina, Arizona), snad kromě Canucks. Osm bodů se však v každém případě počítá a do tabulky náramně hodí. Devils tedy patří 11. příčka na Východě, avšak hovořit o dotažení 8.místa, na to je ještě příliš brzy.

foto: NHL.com, Elsa

Čtěte také

Islanders 4-1 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?