Peklo / Hlavní zprávy / Jaromír Jágr byl vyměněn do Floridy Panthers

Jaromír Jágr byl vyměněn do Floridy Panthers

Český útočník Jaromír Jágr dle očekávání opustil New Jersey Devils. Byl vyměněn do Floridy. Jako náhradu získali Devils draftové volby.

V posledních utkáních nebodoval. Snížil se jeho čas na ledě, výkony výrazně klesly. Osm utkání v řadě nebodoval, což pro něj byla nejdelší série v NHL vůbec. Okolo Jágra bylo už několik týdnů mnoho spekulací, v posledních dnech ovšem sílily.

Asi nikdo ale netušil, že bude jeho novým působištěm Florida. A tak když těsně po půl jedenácté SEČ bylo oznámeno, že Jaromír Jágr byl vyměněn do Floridy, bylo mnoho lidí překvapeno. Ačkoliv se jeho trejd čekal.

Jako náhradu Devils získali druhé kolo draftu 2015 a podmíněné třetí kolo daftu 2016. Podmíněné v tomto případě znamená, že si Devils vyberou, jakou volbu chtějí – Florida totiž v roce 2016 bude mít ve třetím kole nejen svou volbu, ale taktéž volbu získanou od Minnesoty.

“Rozhodně to ovšem neznamená, že už nejsme v bojích o play-off,” podotkl Lamoriello bezprostředně po výměně. “Díky tomu nyní budou mít prostor Havlát, Ryder anebo mladí hráči.”

Jágr ale ani jednou vyloženě za Lamoriellem kvůli žádosti o výměnu nepřišel. Nabídka od Floridy ale byla pro manažera New Jersey velmi zajímavá, takže jí nemohl odmítnout.

“Jaromír cítí, že potřebuje více času na ledě, aby mohl být úspěšný,” dodal Lamoriello. “My bychom tuto transakci neudělali, kdybychom si mysleli, že to nebude v nejlepším zájmu New Jersey Devils.”

S Jágrem měl Lamoriello dobrý vztah, což také při dnešní tiskové konferenci neopomenul.

“Vyměnit hráče je jedna věc, vyměnit člověka je věc druhá. A velmi těžká,” řekl velezkušený manažer.

Na Floridě už se dokonce začaly prodávat jeho dresy – jaká to rychlost!

Legendární forvard s číslem 68 letos odehrál za New Jersey 57 utkání, ve kterých dal 11 branek a na dalších 18 přihrál. V loňské sezoně nastoupil ke všem zápasům a bodoval 67krát. Florida bude jeho osmým týmem v NHL.

A ještě jedna velká zajímavost – Jaromír Jágr první zápas v NHL odehrál 5. října 1990, zatímco klub Florida Panthers až o tři roky později!

Přejeme Jardovi Jágrovi mnoho štěstí v jeho novém angažmá!

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.