Peklo / Ohlasy / Soustřeďme se na Columbus, hlásí hokejisté Jersey

Soustřeďme se na Columbus, hlásí hokejisté Jersey

Devils sice na domácím ledě nebyli schopni přemoct Boston a urvat důležitý bodový zisk od přímého konkurenta v teoretickém boji o vyřazovací boje, přesto hokejisté po závěrečném hvizdu působili klidným dojmem a jejich prohlášení obsahovala velký díl motivace do dalších ligových soubojů, jenž v některých případech zcela zastínil neštěstí z porážky.

„Pro nás se v tomhle období začal už lámat chleba,“ ví velmi dobře o špatných poměrech v tabulce Východní konference Adam Henrique. „Momentálně už prožíváme své play-off, jsou před námi těžké zápasy. Nemůžeme zůstat jen tak stát na jednom místě, naší povinností je dál projevovat snahu a vylepšit pozici,“ burcuje ďábelský útočník, i když zrovna proti Bostonu nezaznamenali domácí hokejisté patřičný úspěch.

Postřehy k dnešní bitvě prezentoval i maskovaný muž Cory Schneider, jehož 31 zákroků ve finále nestačilo: „Nemáme v tuhle chvíli na výběr, musíme jít prostě dál.“ „Dnes jsme odehráli šestý zápas v devíti dnech a skutečně to nebylo úplně nejjednodušší. Ale líbil se mi styl, jakým jsme se snažili, zejména dnes za nepříznivého stavu 0:2 tým nic nezabalil,“ těšilo Schneidera, který se na návratu do zápasového dění podílel kupou povedených zásahů. „Se stejnou mentalitou a motivací je nutno vkročit také do dalšího těžkého duelu a vyhrát jej,“ směřuje gólman veškerou pozornost k blížícímu se měření sil s Columbusem.

„Každý bod, který získáme, je pro nás nesmírně důležitý, to bez diskuzí,“ začal Lou Lamoriello svou výpověď. „Je pravda, že jsme se skvěle vrátili po trefě Tootooa, když už pro nás nebyla moc velká naděje. V ten okamžik se nám dařilo, pracovali jsme opravdu velice tvrdě. Najednou svítilo na tabuli skóre 2:2, měli jsme dokonce dvě obrovské šance ke skórování,“ lituje neproměněných nabídek generální manažer New Jersey. „Cory nás držel, ale nepodařilo se toho využít. Nám nezbývá, než se připravit na další těžký večer.“

Spokojenost po skončení nepovedeného prodloužení určitě nevládla uvnitř duše Jordina Tootooa: „Tenhle druh střetnutí bychom měli umět dotáhnout do lepšího konce.“ „Přesně tímhle způsobem probíhají bitvy během play-off. Jistě je bod solidním výsledkem, jenže z těchto utkání by měly být dva body naše,“ nehledá střelec vyrovnávacího gólu ze 49. minuty žádné výmluvy, ba právě naopak.

foto: devils.nhl.com (Andy Marlin/NHL.com)

zdroj: blog Fire and Ice

Čtěte také

Maroon po prohře s Ducks: Nebudu se vymlouvat!

Devils v čele s Keithem Kinkaidem zaznamenali proti Anaheimu porážku 2:4, která znamenala jejich první prohru na dlouhém tripu. Do konce šestizápasové výjezdní šňůry zbývají dva zápasy, bilance Ďáblů je 3-1-0. Chtělo by se říci, že Ďáblové hráli proti odpočinutému soupeři, zatímco oni sami bojovali o místo v play-off. Tuto nesrovnalost v kalendáři ale nepoužívali hráči New Jersey jako …

Ďáble, co na to říkáš...?