Peklo / Ohlasy / Cory Schneider se zasloužil o to, aby v Columbusu nezazněl kanón ani jednou

Cory Schneider se zasloužil o to, aby v Columbusu nezazněl kanón ani jednou

Díky Cory Schneiderovi zůstala Nationwide Arena bez zvuků kanónu, který oznamuje každý gól domácích. Kanón, který mimochodem není reálný, ale zní tak, se rozezní po každém vstřeleném gólu domácích, Cory Schneider ale asi nemá jeho zvuk rád a 33 zákroky se postaral o to, aby ho v noci neslyšel.

Byl to jeho 4. zápas bez inkasovaného gólu v sezóně a druhý z posledních čtyř zápasů.

,,Postrašili nás jejich kanónem a to byla ta největší motivace, kterou jsme mohli dostat,” řekl Cory Schneider. ,,Opravdu mě to vystrašilo když jsem přišel na led, nevěděl jsem o tom.”

Patrik Eliáš zde hrál All-star zápas a slyšel dělo vystřelit 11x (jednou nevystřelilo).

,,Not tonight (Ne dnes v noci – zachovávám původní znění protože to zní fakt drsně.),” řekl Patrik Eliáš.

Přestože Schneider řekl, že jeho shutout byl hlavně díky týmové hře, byl to on, kdo měl největší podíl na tomto vítězství. Columbus vedl na střely v první třetině již 9-0, pak se z druhé střely radovali hráči Devils, konkrétně Andy Greene. 30 sekund před koncem zápasu se trefil Travis Zajac a bylo rozhodnuto.

Blue Jackets přestříleli Devils ve třetí třetině 16-5.

,,Jsme tým, jak všichni dobře víme, začínáme u našeho gólmana, přes obranu až po útočníky,” řekl Lou Lamoriello. ,,A Cory byl zase jednou úžasný.”

,,Je neskutečný, byl opravdu obrovský v první třetině,” pěl Endy Greene ódy na Schneidera.

Scneider má skvělé statistiky. Je třetí v tabulkách NHL co se úspěšnosti zákroků týče (92,7%) a pátý v průměru gólů na zápas (2,19).

,,Dělá to, co jsme doufali, že dělat a bude a že se stane našim pilířem,” řekl Lamoriello. ,,Nemůžete po něm chtít víc než co předvádí. Jeho povaha, to jak působí, i když se nedaří, nikdy nehází vinu na jiného. Jsme šťastní, že ho máme.”

Lamoriello byl spokojený s tím, jak se tým semknul po včerejším vyčerpávajícím zápase proti Bostonu.

,,Myslím si, že to byla i odměna za to, jak jsme proti Bostonu odehráli dvě poslední třetiny,” řekl Lamoriello. ,,Jezdili jsme nahoru a dolu a hráli jsme velmi fyzicky.”

,,Bylo to složité,” řekl Schneider. ,,Kluci byli trochu unavení. Také jsem  se tak cítil. Ale jakmile vás chytne ten adrenalin, tak na únavu nemyslíte. Je důležité sehrávat tyto back-to-back zápasy co nejlépe.”

Trade Jaromíra Jágra udělal více prostoru pro Jacoba Josefsona. Ten dnes dostal šanci hrát s Bernierem a Henriquem. I když nebodoval, na rozdíl od zápasu s Bostonem, tak hrál dobře, vyslal 3 střely na bránu a strávil na ledě 14:56. To je pro něj nejvíce od 9. prosince minulého roku, kdy hrál déle proti Chicagu.

Scott Gomez řekl, že se mu podařilo sníst nějaké těstoviny poté, co jedl pouze ríži vzhledem k jeho zažívacím problémům.

Jon Merrill měl obklad na svém levém rameni. Bylo to způsobeno kolizí s brankovou konstrukcí ve třetí třetině. Vše by ale mělo být OK.

Asistence Cammalleriho znamenalo prodloužení jeho bodování – již 6 zápasů v řadě. (5 gólů, 3 asistence)

Devils mají v neděli volno, trénink je čeká až v pondělí.

zdroj: Fire & Ice Blog

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …