Peklo / Preview / Diabli dnes odohrajú zápas proti lídrovi NHL

Diabli dnes odohrajú zápas proti lídrovi NHL

Po tom, čo Diabli zásluhou Coryho Schneidera vynulovali “Modrokabátnikov” z Columbusu, sa dnes predstavia na domácom ľade proti lídrovi NHL – Nashville Predators. Zápas začína o 1:00.

V prvom vzájomnom zápase (14. február) sa z víťazstva 3-1 radovali “Predátori”. V prvej tretine otvoril skóre zápasu Matt Cullen, v druhej tretine sa Diablom podarilo vyrovnať gólom Stevea Berniera z presilovej hry. 4 minúty pred koncom rozhodol o víťazovi zápasu Colin Wilson a o minútu neskôr spečatil výhru domácich Craig Smith. Cory Schneider predviedol opäť spoľahlivý výkon, keď kryl 35 z 38 streleckých pokusov súpera. Pekka Rinne mal v stretnutí menej práce, smerovalo naňho 22 pukov, 21 z nich chytil. Pre Devils to bude posledný zápas proti Predators v tejto sezóne.

Devils (26-27-10) vymenili pred prestupovou uzávierkou dvoch českých veteránov, 43-ročný Jaromír Jágr odišiel do tímu s mladým hráčmi – Floridy Panthers, a 38-ročný Marek Židlický si to namieril do tímu Červených krídel z Detroitu. Za oboch Diabli dostali draftové voľby – z Floridy prišla voľba v druhom kole tohtoročného draftu a voľba v treťom kole budúcoročného draftu. Za Židlického tím z Newarku získal podmienečnú voľbu v treťom kole budúcoročného draftu.

“Neviem, čo viac pre nás mohol (Židlický) priniesť”, vyjadril sa na Židlického adresu GM a tréner Lou Lamoriello. “Bol bojovník. Hral každú noc a hral tvrdo. Odohral 19-20 minút za noc, bol na presilovkách, v situáciách 5-na-5”. Marek Židlický a Andy Greene boli jedinými členmi tímu, ktorí nevynechali ani jeden zápas v tejto sezóne.

Diabli v poslednom zápase vyhrali proti Columbusu Blue Jackets, veľkú zásluhu na výhre 2-0 mal brankár Cory Schneider, ktorý v Nationwide Aréne zneškodnil všetkých 33 striel. Do brány sa postaví aj proti dnešnému súperovi.

Najviac bodov v prebiehajúcom ročníku nazbieral sniper Mike Cammalleri (51 zápasov; 23g+10a), o bod za ním zaostáva Adam Henrique (56 zápasov; 12g+20a) a trojicu najlepších uzatvára Patrik Eliáš (53 zápasov; 10g+16a).

Cory Schneider patrí v štatistikách medzi najlepších brankárov ligy – je na 3. mieste v úspešnosti zákrokov (92,8%), pričom je pred ním len jeho dnešný súper Pekka Rinne (92,8%) a Carey Price (93,5%). V priemere dostáva 2,19 gólu na zápas, čo ho radí na 6. miesto v NHL.

Keith Kinkaid, ktorý sa zranil v jeho poslednom vystúpení proti Caroline Hurricanes, by sa mal dnes objaviť na lavičke Diablov. Scott Clemmensen bol vedením povolaný späť do Albany Devils.

GM Lamoriello sa tiež vyjadril, že útočníci Michael Ryder a Martin Havlát budú opäť sledovať zápas len z tribúny.

Do zostavy sa taktiež vracia Damon Severson, Diabli dnes budú hrať so 7 obrancami.

Predators (41-16-7) sa dnes pokúsia o pretrhnutie série troch prehier za sebou, keď posledné tri zápasy prehrali proti New Yorku Rangers 4-1, Detroitu Red Wings 4-3 a Minnesote Wild 4-2. “Predátori” ešte v tejto sezóne nezažili sériu troch prehier za sebou, ktorú dnes môžu Diabli predĺžiť na štyri prehry v rade.

Predators majú stále najviac bodov v celej NHL (89), víťazstiev (41; delené miesto s Islanders a Canadiens), v domácom prostredí patria medzi najlepšie tímy (26-5-1), ale na ľade súpera nie sú až tak dominantní  (15-11-6).

Ich najproduktívnejším hráčom naďalej zostáva nováčik Filip Forsberg (64 zápasov; 21g+31a), ktorý ma rovnako bodov ako Mike Ribeiro (64 zápasov; 12g+40a), trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára obranca Roman Josi (64 zápasov; 11g+35a).

Z Toronta Maple Leafs prišiel do tímu Mike Santorelli (15. február), ktorý v poslednom zápase asistoval na gól Matta Cullena, čím zaznamenal prvý bod v drese Predators – zisk prvého bodu mu trval šesť zápasov.

Predpokladané zostavy

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid) – Greene-Larsson, Fraser-Gelinas, Merrill-Severson, Harrold; Cammalleri-Zajac-Tootoo, Henrique-Gomez-Bernier, Zubrus-Eliáš-Gionta, Ruutu-Josefson-

Nashville Predators – Rinne (Hutton) – Josi-Weber, Ekholm-Franson, Jones-Bartley; Wilson-Ribeiro-Neal, Forsberg-Fisher-Smith, Cullen-Santorelli-Beck, Nystrom-Gaustad-Bourque

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …