Peklo / Hlavní zprávy / Pokusili jsme se toho udělat více, řekl Lamoriello o uzávěrce přestupů

Pokusili jsme se toho udělat více, řekl Lamoriello o uzávěrce přestupů

Včera byla uzávěrka přestupů sezony 2014/2015. Mnoho týmů udělalo několik výměn, Devils provedli jednu jedinou – Marek Židlický odešel do Detroitu. Lou Lamoriello ale jednal o více trejdech.

Marek Židlický k Rudým Křídlům zamířil výměnou za podmínečnou volbu v draftu. Pokud Detroit nepostoupí do finále konference, získají Ďáblové 3. volbu draftu roku 2016. Pokud postoupí do finále konference, získají navíc ještě páté kolo draftu 2015. A v případě, že Red Wings budou hrát finále Stanley Cupu, bude z toho dokonce druhá volba v draftu 2016 (to už ovšem bez té páté volby 2015).

“Snažili jsme se udělat ještě nějaké věci, které by náš tým vylepšily. Dělal bych si z vás srandu kdybych tvrdil opak. Ale bohužel jsme je neuskutečnili,” řekl Lamoriello.

Nešlo ovšem jen o prodej hráčů.

“Snažili jsme se i nějaké hráče získat. Toto období je na to nejlepší, protože mnoho týmů chce vyjednat přestup na poslední chvíli. Každý hledí na to, jestli to ten jeho tým může nějak vylepšit,” dodal generální manažer.

Devils v trejdu za Židlického i za Jágra získali volby v draftu. A Lamoriello už ví, jak je využít. New Jersey totiž nutně potřebuje draftovat útočníky.

“Když se podíváte na naší situaci, je poměrně jasné, že budeme mít možnost nějaké útočníky získat,” netajil své plány.

Generální manažer, který momentálně tráví čas i na střídačce jako dočasný trenér, ale boj o play-off nezvdává.

“Tak to opravdu necítím,” řekl v rozhovoru pro deník The Record. “Židlický odešel z toho důvodu, že Severson už bude připraven hrát (po zlomenině levého kotníku – pozn. red.). Navíc v poslední době dost prostoru dostával i Adam Larsson, takže nám tento trejd byl tímto umožněn.”

“Kdybych si myslel, že je po sezoně, odešlo by dnes více hráčů, ale to se nestalo,” zakončil toto téma Lamoriello.

V přestup zřejmě doufali i Michael Ryder a Martin Havlát, kteří v poslední době moc prostoru nedostávali. Ale nestalo se.

“Nemohu se o takové věci moc postarat. Oni jsou profesionálové, nic už s tím nezmohu. Snažíme se vždy dělat to nejlepší pro tým a samozřejmě také pro ně,” nechal se slyšet Lamoriello. “My jsme tu od toho, abychom vyhrávali. A kdokoliv si myslí něco jiného, tomu nemohu pomoci. Musíme se připravit na další zápas.”

“Ale znovu opakuji – kdybychom měli možnost získat někoho, kdo by náš tým vylepšil, určitě bychom to udělali.”

A co výměna Židlického? Prý přišly lepší nabídky než ty od Detroitu, ale Devils si moc vybírat nemohli. Český obránce měl totiž klauzuli o nevyměnitelnosti, která se dá zrušit pouze v případě, že hráč sám s výměnou bude souhlasit.

“Marek je skvělá osoba, já mu jen oznámil týmy, které o něj měly zájem. Můžu vám prozradit, že přišly i lepší nabídky, ale Marek si vybral sám,” prozradil detaily výměny Lamoriello.

Židlický byl velmi silný na přesilových hrách. Kdo ho na nich nyní nahradí? I k tomu se Lamoriello vyjádřil.

“Nyní si jeho minuty rozebere Severson anebo Larsson. Možná oba. Nyní musí ukázat, že na to mají. A doufejme, že se jim to podaří,” uzavřel generální manažer rozhovor.

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.