Peklo / Ohlasy / Severson sa vrátil do akcie, cíti sa komfortne

Severson sa vrátil do akcie, cíti sa komfortne

Diabli dnes odohrali vydarený zápas proti lídrovi NHL a zo zápasu si odvážajú dva body za výhru 3-1. Po 11 týždňoch sa do akcie vrátil nováčik Damon Severson, ktorý sa po zápase cítil dobre.

Hráči Devils dnes nastúpili so 7 obrancami v zostave, dôvodom bol príchod Damona Seversona späť do kolotoča NHL po tom, čo vynechal 11 týždňov kvôli fraktúre členku.

Severson, ktorý naposledy nastúpil na zápas 15. decembra, dnes strávil na ľade 16 minút a 21 sekúnd pri výhre 3-1 a počas nich zaznamenal dva strelecké pokusy.

“Cítil som sa komfortne,” povedal Severson. “Myslím, že najdôležitejšou vecou pre mňa ako pre hráča a osobu, je proste byť spoľahlivý na a mimo ľadu a len si robiť svoje veci bez ohľadu na to, čo sa deje. Tréneri a vedenie mi dali svoju dôveru a ja som len skúsil robiť svoje veci a pri tom sa zabávať”.

GM a tréner Lou Lamoriello si myslí, že Severson odohral dobrý zápas vzhľadom na 31-zápasovú absenciu.

“Byť tak dlho mimo ako on, stále nie je v ideálnej forme, ale myslím, že dnes večer odviedol výbornú robotu,” vyjadril sa na hru mladého obrancu Lamoriello.

Ak by mal Severson problémy s kondíciou alebo problémy iného charakteru, Peter Harrold bol prezlečený ako extra obranca, ale v obrane nakoniec nebol potrebný, a tak včerajší duel odohral ako pravé krídlo vo 4. útoku.

20-ročný Severson sa objavil v 3. tretine aj na presilovke, ale pri oslabení využitý nebol. Lamoriello si myslí, že pod-tréner mu Scott Stevens dal výborný čas a priestor na ľade.

Severson sa ďalej vyjadril, že s Jonom Merrillom predtým párkrát hral, ale nie pravidelne. Nemal žiadne očakávania ohľadom času na ľade.

“Naozaj som nebol o ničom informovaný,” povedal. “Len som hral. Išiel som do toho, hral a to bol môj jediný plán. Len hrať hokej a robiť to, čo viem najlepšie. Takže to skončilo tak, ako to skončilo. Bolo to dobré”.

“Boli striedania, v ktorých som už nevládal, ale to je normálne ako v každom zápase,” hovorí Severson o svojej kondícii. “Ale, cítim som sa viac-menej dobre, párkrát som vyštartoval dopredu, snažil som sa vytvárať šance v ofenzíve tak, ako to rád robím, takže to bolo dobré”.

Keď spoluhráči videli, ako dobre Severson hrá v prvých 32 zápasoch sezóny, predtým, ako bol mimo hry kvôli zraneniu, sú presvedčení, že zvládne všetko, čo si preňho osud prichystá.

Peter Harrold, v zápase písaný ako siedmy obranca, si dnes zahral vo 4. útoku po boku Jacoba Josefsona a Tuoma Ruutuho. Harrold strávil na ľade takmer 9 a pol minúty a odohral 12 striedaní. Harrold mal obrovskú šancu na skórovanie, v situácii 2-na-1 s Josefsonom v druhej tretine, ale Hutton jeho strelu z pravého kruhu pokryl.

“Jake mi výborne prihral a ja som len čakal príliš dlho. Ak by som vystrelil z prvej, pravdepodobne by to tam padlo, ale mal som nejaké šance, takže to v zápase dobre vychádzalo”.

Harrold si na pravom krídle zahral aj počas vyraďovacích bojov v roku 2012, takže to preňho nebola nová skúsenosť. Schneider vtedy nebol súčasťou tímu z Newarku a nepamätá si, či Harrold niekedy hral v útoku počas pôsobenia na škole, ale myslí si, že to zvládol výborne.

Ľavý krídelník Mike Cammalleri v zápase skóroval a na svoje konto pridal 24. gól v sezóne. Cammalleri získal puk v strednom pásme 1:14 minúty pred koncom zápasu a dal gól do prázdnej brány. Dostal sa za Setha Jonesa, ale ten ho podrazil, takže Cammalleri nevystrelil, ale podľa pravidiel ho rozhodca kontumačne uznal.

“Samozrejme, keď nevystrelíte na bránu a skórujete, je to iné,” povedal Cammalleri.

Ostatné dva góly pridali obrancovia Devils, po 58 sekundách hry sa do čierneho trafil Adam Larrson, dostal prihrávku od Patrika Eliáša a presnou strelou zápästím vymietol ľavý horný roh.

“Bolo pekné vidieť, ako to tam padlo,” povedal strelec gólu. “Bola to vážne pekná prihrávka od Eliáša, vďaka ktorej som mal dostatok času na zamierenie”.

Larsson si tak spravil nové osobné maximum v počte vstrelených gólov.

“Áno, tri,” povedal a zasmial sa. “Vždy je pekné skórovať, ale v tejto časti sezóny sa nezaujímam o osobné štatistiky. Myslím, že pre tím je dôležitejšie víťazstvo,” dodal Larsson.

Gelinas pridal druhý gól Diablov v čase 3:57, ale to nebolo všetko, čo sa dnes Lamoriellovi páčilo na jeho hre. Gelinas hral 17 minút a 47 sekúnd a na bránu vyslal tri strely.

“Myslím, že to bol jeden z jeho lepších zápasoch, v skutočnosti jeden z najlepších zápasov, ktoré hral, na oboch stranách klziska,” doplnil Lamoriello na adresu Gelinasa.

Diabli odohrajú nasledujúci zápas v Prudential Center proti “Modrokabátnikom” z Columbusu, v posledných 11 stretnutiach majú bilanciu 8-2-1 a v posledných 19 12-3-4. Hráči stále cítia šancu na zamiešanie kariet v boji o play off, ale potrebujú nutne bodovať a hrať minimálne tak, ako dnes.

zdroj obrázku: Ed Mulhollan/USA TODAY Sports

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …