Peklo / Ohlasy / Diabli na záver sezóny zabojujú o každý bod

Diabli na záver sezóny zabojujú o každý bod

Diabli budú na konci sezóny potrebovať veľký kus šťastia a obrovský zázrak, aby stiahli 10-bodovú stratu na ôsmy Boston Bruins. Pred zápasom s Flyers strácal tím z Newarku 12 bodov na postupovú priečku, keď včera “Medvede” porazili “Červené krídla” z Detroitu pomerom 5-3. Diablov ešte čaká 16 stretnutí.

Hráči Devils, povzbudení predzápasovým ceremoniálom 20. výročia 1. Stanley cupu, vykorčuľovali na ľad s dobrou energiou, od začiatku zápasu nevypustili ani minútu, hrali poctivo v defenzíve, dostávali sa do brejkov a vo vypredanej hale Preduntial Center vyhrali proti Flyers 5-2.

Ofenzívu Devils včera potiahli najmä Adam Henrique a Steve Bernier, prvý menovaný dvakrát prekonal brankára hostí Stevea Masona, Bernier si pripísal tri asistencie. Jacob Josefson, Stephen Gionta a Eric Gelinas pridali ostatné góly domácich a Scott Gomez a Andy Greene zaznamenali po dve asistencie. Diabli tak pokračujú v dobrých výkonoch na domácom ľade, z posledných desiatich domácich zápasov majú bilanciu 7-2-1. Na druhú divokú kartu strácajú 10 bodov, ale hráči sa nevzdávajú a v ostávajúcich 16 zápasoch zabojujú o každý bod.

“Sále sa snažíme dostať do Play off, dúfajúc, že máme stále šancu”, povedal Keith Kinkaid. “Budeme potrebovať niekoľko zázrakov, ale nič nie je nemožné. Proste budeme pracovať na výhre v každom zápase a možno sa to podarí”.

Diabli však postupu do vyraďovacej časti veria stále menej a menej, pretože Kinkaid dostal prednosť pred jednotkou tímu Corym Schneiderom. Ak by na Play off strácali štyri-päť bodov, s určitosťou by sa do brány postavil Schneider.

GM a tréner Lou Lamoriello vidí, že jeho tím urobil cez víkend progres a po prehre 3-2 proti Columbusu Blue Jackets doma naplno bodoval.

“Veľmi dobre vieme, čo sa od nás očakáva. Hráči vedia, čo sa od nich očakáva na ľade. Myslím si, že vedia, ako musia hrať. Ak sa to nepodarí, je to pre zlé rozhodnutia. Práve teraz sú si ale vedomí, čo sa od nich žiada”.

Aj napriek tomu, že Diabli prehrali na strely 27-21, Lamoriellovi sa páčila defenzívna hra pred brankárom Kinkaidom. Taktiež povedal, že defenzíva dnes odohrala jeden z najlepších zápasov sezóny.

Kinkaid sa vrátil do akcie po zranení slabín, ktoré si privodil 21. februára proti Caroline Hurricanes. Pre zranenie vynechal 4 zápasy, ale minulý týždeň sa vrátil na lavičku Devils – bol pri výhre nad Nashvillom Predators aj pri piatkovej prehre proti Blue Jackets.

“Chytal výborne”, pochválil ho Lamoriello. “Chvíľu nehral, ale tvrdo trénoval. Veríme mu”.

Kinkaid bol šťastný, pretože cez víkend videl opäť svojho hrdinu z detstva – Martina Brodeura.

Henrique strelil dva góly v jednom zápase ešte v minulej sezóne, 8. marca sa dvoma presnými zásahmi zaslúžil o výhru Devils 5-4 proti Hurricanes.

“Dnes sme strelili gól, keď sme potrebovali”, povedal Henrique. “Gól v oslabení bol veľký. Neskôr sme v tretine pridali presilovkový gól. Chlapci dnes odviedli skvelú robotu v oslabení aj v presilovke”.

Gomez sa po včerajších dvoch asistenciách posunul v historických tabuľkách tímu. Na konte má 355 asistencií, čo ho radí na tretie miesto a so 476 bodmi je na delenom štvrtom mieste spolu so Scottom Niedermayerom.

“Kým bol tu, prežíval skvelú kariéru a hrá za nás výborne aj teraz, takže ma to neprekvapuje”, vyjadril sa na Gomezovu adresu Lamoriello.

Od 30. novembra, kedy ho Diabli podpísali, odohral Gomez 42 zápasov a nazbieral 26 bodov (5 gólov+ 21 asistencií).

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice), zdroj obrázku: Elsa/Getty Images, nhl.com

Čtěte také

Devils 4-2 Blues

Ďáble, co na to říkáš...?