Peklo / Hlavní zprávy / Roli ve čtvrté lajně bych nepřijal, řekl jasně Patrik Eliáš

Roli ve čtvrté lajně bych nepřijal, řekl jasně Patrik Eliáš

Patrik Eliáš se v rozhovoru s Richem Cherem pro NJ Advance Media nechal slyšet, že roli ve čtvrté formaci by rozhodně nepřijal. Mohou tak po sezoně být jeho dny s Devils sečteny?

S přibývajícím věkem klesá výkonnost – v tomto hokejovém případě platí nepřímá úměra. Konkrétně se nyní budeme zabývat případem Patrika Eliáše, lídra historických statistik New Jersey Devils.

Útočník s číslem 26 má zřejmě v plánu si po sezoně promluvit s manažerem Louem Lamoriellem o své situaci.

Brzy mu bude 39 let a už není hráčem, který dává několik gólů. I tak ovšem věří, že to není hráč, jenž patří do čtvrté lajny. V posledním zápase hrál ve třetí formaci se Zubrusem a Giontou na křídlech. Co kdyby byl ale do další sezony požádán, aby hrál právě v poslední, tzv. checking-line?

“Pokud by to po mně chtěli, nepřijal bych to,” řekl jasně v rozhovoru pro NJ Advance Media. “Myslím, že po sezoně si o tom promluvíme (s manažerem). Vím, čeho jsem schopný. Je to jednoduché – pro tento tým bych jako hráč do čtvrté lajny nebyl použitelný.”

Jak se k jeho momentálním výkonům staví Lou Lamoriello?

“Podívejte se na jeho hru. Každý zápas hraje proti elitním formacím soupeřů, což vypovídá hodně o tom, jak na tom dnes je. Proč se zabýváme zítřkem?” odmítl jakékoliv spekulace o sesazení Pattyho do čtvrté formace.

Eliáš letos odehrál 56 zápasů, ve kterých dal 10 gólů a přidal 18 asistencí. V klubové produktivitě je na čtvrtém místě. Bodů to moc není, ale…

“Pokud se podíváte na bodování celého týmu, 35 je nejvíc. Přišel jsem o 10 zápasů a mám 28 bodů, takže od toho tak daleko nejsem. Moc neskórujeme jako tým,” vysvětluje situaci třebíčský rodák.

“V lize jsou hráči se 70 body či s 60, ale my máme jen půlku z toho a to se pak projeví i na statistikách. Pokud se vám nedaří a všem ostatním v týmu ano, pak je něco špatně s vámi,” má jasno.

6. 1. 2015 získal 600. asistenci a 1000. bod v NHL. 6. 2. 2015 vstřelil navíc 400. branku. Tak jako tak, kvalitu stále má. A konec kariéry rozhodně ještě v úvahu nepřipadá.

“O tom není pochyb. Patrik je extrémně inteligentní hráč, je velmi talentovaný a chytrý. Vždy se jen usmívám, když slyším něco takového,” řekl Lou Lamoriello o českém útočníkovi.

A co kdyby o Eliáše ztratili Ďáblové zájem? Kdyby ho chtěli dát do čtvrté lajny?

“Pokud by to tak bylo, musím mi dát vědět. Jsem si jistý, že někdo jiný by mě chtěl, o to strach nemám,” uzavírá Eliáš rozhovor.

Zdroj: NJ Advance Media, Rich Cere (nj.com)

Zdroj obrázku: nhl.com, Elsa

Čtěte také

Devils 4-2 Blues

Ďáble, co na to říkáš...?