Peklo / Binghamton Devils / Snažení Albany mělo efekt, Devils vykřesali zbytky naděje

Snažení Albany mělo efekt, Devils vykřesali zbytky naděje

Předešlá střetnutí se farmě z Albany příliš nepovedla a červenobílá rota tak v podstatě skoro jistě ztratila možnost startu ve vyřazovacích bojích. Jedinou cestou k vylepšení velmi špatné situace bylo pochopitelně častější získávání dvoubodových zápisů. Tuhle obecnou radu Devils dokázali minulý týden ukázkově proměnit do reálného obrazu a ze šesti možných bodů vystříleli hned pětici.

Albany Devils – Binghamton Senators 4:3p (2:1, 1:0, 0:2 – 1:0)

Branky: 15. Thompson (Timmins, Whitney), 18. D. Zajac (Hrabarenka, Matteau), 40. Sestito (Sislo, Burlon), 61. Sislo (Whitney, Hrabarenka) – 3. Schneider (Mills, Dzingel), 47. Robinson (Wideman, Guptill), 58. Camper (D. Grant)

Záložní celek Senátorů první minuty trápil domácí družinu a když se nechal ďábelský činitel vyloučit, Binghamton bleskově přesilovku proměnil. To ovšem bylo na dlouhou dobu všechno, neboť útočné pásmo začalo dobývat družstvo Albany. Dokladem slušné úrovně ofenzivních schopností se staly dělové rány, které překlopily průběžný stav o 180 stupňů. Během první pauzy hosté probrali příčiny neúspěchu a nastartovali se k početnějším výpadům. I když si Senators nejspíše zasloužili dotlačit kotouč mezi tyče, zklamali. Namísto toho projevili potřebné úsilí domácí hráči a tři sekundy před ukončením druhé třetiny pojistili náskok. Solidní střelba a důležité zásahy brankáře Mannina nabídla také poslední etapa, ale jako kdyby kasa hostů byla zakletá a Albany střeleckou převahu nevyužilo žádným kloudným způsobem. Opačný proces probíhal na opačném pólu kluziště, kde Binghamtonští překročili svůj stín a dohnali dvougólové manko. Sprint za vyrovnáním však stál hosty mnoho sil, a proto domácí hráči mohli v prodloužení provést krátký proces.

St. John’s IceCaps – Albany Devils 2:1p (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky: 8. Balisy (Kichton, Kosmachuk), 62. Albert (Kosmachuk) – 42. Matteau (D. Zajac)

Hra hostů čítala množství větších či menších nedokonalostí, proto Devils nezvládali zakládat nebezpečné akce a museli vložit naděje do brejkových situací. Domácí svírali hosty v ofenzivních kleštích a tvrdě proráželi zeď bránících protihráčů, čímž snížili příležitosti protivníků na minimum. Soubor IceCaps zahajoval prostřední část za skóre 1:0, jenže střelecká forma nevydržela a dění postupem času ovlivňovala i rezerva New Jersey. Neurovnané události neumožňovaly vznik stálejšího náporu. Novinkou byl fakt, že pozdvižení zajišťoval hlavně hostující tým, jenž se nenechal zbídačit, naopak pohledně hrozil, i když bez úspěchu. Vrchol aktivity přišel ve třetí dvacetiminutovce, reprezentanti Albany srovnali krok a ani nerozhodný rozdíl branek svěřence Ricka Kowalskyho neuspokojil. Útočné choutky ďábelských hokejistů přerušil až klakson oznamující vypršení základního herního času. Prodloužení rozhodují chyby, jednu takovou formace St. John’s bezcitně potrestala a mohla propuknout jejich radost ze zisku bonusového bodíku.

St. John’s IceCaps – Albany Devils 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 18. Matteau (Boucher), 23. Boucher

Po předchozím jednobodovém utkání toužili Devils z venku odvézt další ceněný úlovek. Hosté drželi IceCaps na hodně krátkém provazu, čímž jim podstatně omezili manévrovací prostor. Maskovaný hokejista Hellebuyck, jemuž ve farmářské formaci Winnipegu Jets kryje záda Peter Budaj, chytal svědomitě a trenér byl jenom rád, že nemusel povolávat mezi tyče právě slovenskou chytající oporu. Teprve příchod druhého dějství proměnil ustálený obraz hry, jenže Albany zakončovalo přesně a zvyšovalo šance na úspěšné dokončení střetnutí. Členové domácího celku v sobě vyhrabali zbytky nutné motivace a nekompromisním stylem prověřovali připravenost hlídače Clemmensena. Domácí hráli při křeči, jež ze sebe ani časem nesetřásli. Konec 60. minuty proto posvětil vítěznou ďábelskou skutečnost.

Krizový stav stále trvá, přesto záloha Newarku poskočila na 11. příčku Východní konference a aspoň o malý kousíček spravila pošramocenou reputaci s ještě horším sebevědomím.  Momentálně osmý Worcester má slibný šestibodový náskok, ovšem 13. března obě družstva poměří schopnosti, a tak z toho všeho může vzniknout i docela zajímavá zápletka.

Program na další týden

Albany Devils – Worcester Sharks (13. 3.)

Albany Devils – Syracuse Crunch (14. 3.)

Albany Devils – Springfield Falcons (15. 3.)

zdroj: nhlnews.cz, thealbanydevils.com, theahl.com

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …