Peklo / Reporty / Ďáblové nestačili na Minnesotu a podlehli jí 2:6

Ďáblové nestačili na Minnesotu a podlehli jí 2:6

V Xcel Energy Center se odehrál souboj dvou týmů, které v poslední době hrají v dobré formě- Minnesota z posledních 20 utkání prohrála jen čtyři, New Jersey z posledních 10 zápasů tři.

Domácí do utkání vstoupili lépe a byli to oni, kteří si vytvořili první šance. A dokonce se jim i ve třetí minutě podařilo vybojovat přesilovou hru.
Během ní se ale téměř k ničemu nedostali, naopak – zahrozili Ďáblové. Přečíslení 2 na 1 krásnou přihrávkou vyřešil Cammalleri, ale Zubrus zblízka Dubnyka nepřekonal.
Krátce po návratu vyloučeného Gelinase na led se v dobré šanci objevil Bergenheim, ale nevystřelil zrovna ideálně, tudíž z toho nic nebylo.
Další příležitost ke skórování měl v osmé minutě Zach Parise, ale brankář Cory Schneider dokázal puk chytit. Wild si vytvořili solidní tlak a na střely to bylo 9:3.
Po komerční přestávce se ale Ďáblové probrali a tentokráte vládli ledu oni. V mezikruží se zjevil volný Zajac, na konci stál ovšem připravený Dubnyk.
Do úniku se následně dostal domácí Fontaine, ale zakončení se mu nevydařilo, tudíž hosté mohli pokračovat v tlaku. Šance tedy nadále přicházely na obou stranách, ty větší před brankou Devana Dubnyka. Na gól jsme ovšem čekali až na koenc 19. minuty.
Po sérii zajímavých příležitostí se o něj postaral Sean Bergenheim, pro něhož to byl zároveň první bod v dresu Minnesoty Wild. Finský forvard napravil předchozí zaváhání Brodziaka, jenž díky dobré práci Gomeze nedopravil puk do odkryté branky.
První třetina tedy skončila lépe pro Divočáky.
Střely: 14:15

“Dubnykovi gól nedáme, to je tutovka,” vyjádřil se na Facebooku fanoušek Marek Korzeniowski. Šanci vyvrátit jeho tvrzení měli Ďáblové v následujících 40 minutách.

2. třetina, ta už začala jednoznačně lépe pro domácí celek. Díky brance Chrise Stewarta po 13 sekundách hry se totiž dostal do vedení 2:0. A o chvíli později bylo pro Ďábly ještě hůře. Nejprve byl vyloučen Mark Fraser za hrubost – během přesilovky si Wild vytvořili solidní tlak, v kterém přišla například Dumbova tyčka.
Deset sekund po konci trestu se ale prosadil Jared Spurgeon, jenž dostal před branku nabito od Mikaela Granlunda. Díky tomu tak Minnesota vedla už 3:0.
“To bude výprask,” věštil na Facebooku jeden z fanoušků Honza Štětař.
A skutečně to nevypadalo moc dobře. Ve 29. minutě se do dobré šance dostal švýcarský forvard Nino Niederreiter, tváří v tvář Schneiderovi se ale neprosadil.
V čase 30:03 přišlo ale snížení, Dainius Zubrus se prosadil po 49 zápasech a snížil na 1:3! Před branku mu skvěle nahrál Steve Bernier.
Jenže o necelé tři minuty si Divočáci své vedení o tři góly vzali zpátky. Po neúspěšné akci Fontaineho s Coylem se prosadil před brankou stojící Thomas Vanek, 4:1!
Krátce nato se do samostatného úniku dostal finský útočník Erik Haula, jeho pokus šel ale vedle Schneiderovy svatyně.
Hokejisté z Newarku mohli ještě snížit v závěru třetiny, pokus Damona Seversona ale zastavila tyčka domácí branky.
Minnesota si tedy ve druhé periodě vybojovala zasloužené tříbrankové vedení.
Střely: 15:9

Třetí třetina začala prakticky stejně, jako ta druhá, tedy brankou Wild.
Ve 42. minutě se totiž po krásné kombinaci prosadil Jason Pominville, jehož střelu z mezikruží po přihrávkách od Spurgeona a Pariseho Schneider zastavit nedokázal.
Brankář Ďáblů to už neunesl a šel střídat, jeho místo tedy zaujal Keith Kinkaid.
I on musel být hned v permanenci, neboť ho prověřil Bergenheim. 25letý gólman se ale překonat nenechal.
Na konci 47. minuty byl v samostatném úniku zahákován Niederreiter a Minnesota tak hrála další přesilovku. A tu nakonec dokázala využít, když dorážku Zacha Pariseho do prázdné branky ještě tečoval Thomas Vanek.
O chvíli později se ovšem prosadil hostující tým, konkrétně tedy Scott Gomez, jenž skóroval po přistrčení od Berniera.
V 51. minutě byl vyloučen Stephen Gionta a Wild tak hráli další přesilovou hru, během které si v první polovině vytvořili pár šancí, ale ani jednu nezužitkovali.
Utkání už se poté spíše dohrávalo, Wild si tak za výhru 6:2 odnesli dva body.
Střely: 9:8

Minnesota Wild 6:2 New Jersey Devils
19. Bergenheim (Brodziak, Haula), 21. Stewart (Koivu, Niederreiter), 25. Spurgeon (Granlund, Stewart), 34. Vanek (Coyle, Fontaine), 42. Pominville (Spurgeon, Parise), 49. Vanek (Parise, Suter) – 31. Zubrus (Bernier, Eliáš), 49. Gomez (Bernier, Severson)

Střely celkově: 38:32

Tři hvězdy zápasu
1. Jared Spurgeon (MIN) 1+1
2. Chris Stewart (MIN) 1+1
3. Sean Bergenheim (MIN) 1+0

Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Prosser, Dumba, Spurgeon, Leopold – Parise, Granlund, Pominville – Stewart, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Bergenheim, Haula, Brodziak
Devils: Schneider (42. Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Severson, Fraser, Gelinas – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Eliáš, Gionta – Ruutu, Josefson, Harrold

Zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Kluckhohn

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.