Peklo / Reporty / Ďáblové nestačili na Minnesotu a podlehli jí 2:6

Ďáblové nestačili na Minnesotu a podlehli jí 2:6

V Xcel Energy Center se odehrál souboj dvou týmů, které v poslední době hrají v dobré formě- Minnesota z posledních 20 utkání prohrála jen čtyři, New Jersey z posledních 10 zápasů tři.

Domácí do utkání vstoupili lépe a byli to oni, kteří si vytvořili první šance. A dokonce se jim i ve třetí minutě podařilo vybojovat přesilovou hru.
Během ní se ale téměř k ničemu nedostali, naopak – zahrozili Ďáblové. Přečíslení 2 na 1 krásnou přihrávkou vyřešil Cammalleri, ale Zubrus zblízka Dubnyka nepřekonal.
Krátce po návratu vyloučeného Gelinase na led se v dobré šanci objevil Bergenheim, ale nevystřelil zrovna ideálně, tudíž z toho nic nebylo.
Další příležitost ke skórování měl v osmé minutě Zach Parise, ale brankář Cory Schneider dokázal puk chytit. Wild si vytvořili solidní tlak a na střely to bylo 9:3.
Po komerční přestávce se ale Ďáblové probrali a tentokráte vládli ledu oni. V mezikruží se zjevil volný Zajac, na konci stál ovšem připravený Dubnyk.
Do úniku se následně dostal domácí Fontaine, ale zakončení se mu nevydařilo, tudíž hosté mohli pokračovat v tlaku. Šance tedy nadále přicházely na obou stranách, ty větší před brankou Devana Dubnyka. Na gól jsme ovšem čekali až na koenc 19. minuty.
Po sérii zajímavých příležitostí se o něj postaral Sean Bergenheim, pro něhož to byl zároveň první bod v dresu Minnesoty Wild. Finský forvard napravil předchozí zaváhání Brodziaka, jenž díky dobré práci Gomeze nedopravil puk do odkryté branky.
První třetina tedy skončila lépe pro Divočáky.
Střely: 14:15

“Dubnykovi gól nedáme, to je tutovka,” vyjádřil se na Facebooku fanoušek Marek Korzeniowski. Šanci vyvrátit jeho tvrzení měli Ďáblové v následujících 40 minutách.

2. třetina, ta už začala jednoznačně lépe pro domácí celek. Díky brance Chrise Stewarta po 13 sekundách hry se totiž dostal do vedení 2:0. A o chvíli později bylo pro Ďábly ještě hůře. Nejprve byl vyloučen Mark Fraser za hrubost – během přesilovky si Wild vytvořili solidní tlak, v kterém přišla například Dumbova tyčka.
Deset sekund po konci trestu se ale prosadil Jared Spurgeon, jenž dostal před branku nabito od Mikaela Granlunda. Díky tomu tak Minnesota vedla už 3:0.
“To bude výprask,” věštil na Facebooku jeden z fanoušků Honza Štětař.
A skutečně to nevypadalo moc dobře. Ve 29. minutě se do dobré šance dostal švýcarský forvard Nino Niederreiter, tváří v tvář Schneiderovi se ale neprosadil.
V čase 30:03 přišlo ale snížení, Dainius Zubrus se prosadil po 49 zápasech a snížil na 1:3! Před branku mu skvěle nahrál Steve Bernier.
Jenže o necelé tři minuty si Divočáci své vedení o tři góly vzali zpátky. Po neúspěšné akci Fontaineho s Coylem se prosadil před brankou stojící Thomas Vanek, 4:1!
Krátce nato se do samostatného úniku dostal finský útočník Erik Haula, jeho pokus šel ale vedle Schneiderovy svatyně.
Hokejisté z Newarku mohli ještě snížit v závěru třetiny, pokus Damona Seversona ale zastavila tyčka domácí branky.
Minnesota si tedy ve druhé periodě vybojovala zasloužené tříbrankové vedení.
Střely: 15:9

Třetí třetina začala prakticky stejně, jako ta druhá, tedy brankou Wild.
Ve 42. minutě se totiž po krásné kombinaci prosadil Jason Pominville, jehož střelu z mezikruží po přihrávkách od Spurgeona a Pariseho Schneider zastavit nedokázal.
Brankář Ďáblů to už neunesl a šel střídat, jeho místo tedy zaujal Keith Kinkaid.
I on musel být hned v permanenci, neboť ho prověřil Bergenheim. 25letý gólman se ale překonat nenechal.
Na konci 47. minuty byl v samostatném úniku zahákován Niederreiter a Minnesota tak hrála další přesilovku. A tu nakonec dokázala využít, když dorážku Zacha Pariseho do prázdné branky ještě tečoval Thomas Vanek.
O chvíli později se ovšem prosadil hostující tým, konkrétně tedy Scott Gomez, jenž skóroval po přistrčení od Berniera.
V 51. minutě byl vyloučen Stephen Gionta a Wild tak hráli další přesilovou hru, během které si v první polovině vytvořili pár šancí, ale ani jednu nezužitkovali.
Utkání už se poté spíše dohrávalo, Wild si tak za výhru 6:2 odnesli dva body.
Střely: 9:8

Minnesota Wild 6:2 New Jersey Devils
19. Bergenheim (Brodziak, Haula), 21. Stewart (Koivu, Niederreiter), 25. Spurgeon (Granlund, Stewart), 34. Vanek (Coyle, Fontaine), 42. Pominville (Spurgeon, Parise), 49. Vanek (Parise, Suter) – 31. Zubrus (Bernier, Eliáš), 49. Gomez (Bernier, Severson)

Střely celkově: 38:32

Tři hvězdy zápasu
1. Jared Spurgeon (MIN) 1+1
2. Chris Stewart (MIN) 1+1
3. Sean Bergenheim (MIN) 1+0

Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Prosser, Dumba, Spurgeon, Leopold – Parise, Granlund, Pominville – Stewart, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Bergenheim, Haula, Brodziak
Devils: Schneider (42. Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Severson, Fraser, Gelinas – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Eliáš, Gionta – Ruutu, Josefson, Harrold

Zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Kluckhohn

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …