Peklo / Ohlasy / Držel nás hlavně Cory, zní z úst hráčů New Jersey

Držel nás hlavně Cory, zní z úst hráčů New Jersey

Hokejisté Minnesoty hrají poslední dobou díky famózní fazóně brankáře Dubnyka velice pohledný a účinný hokej, což se potvrdilo též proti Ďáblům. Družstvo Newarku provádělo neomluvitelná obranná pochybení a kromě obětavého Coryho Schneidera nešlo dnes vybrat žádné další výrazné dříče.

„Bylo to 1:0 pro ně po první třetině, zápas jsme měli poměrně dobře rozehraný. Objevovaly se střely a šance. Do druhé periody jsme chtěli vlétnout, ale nechali jsme se nejspíš moc unést,“ smutní nad výsledkem Cory Schneider. Drtivé manko totiž začínalo nabírat konkrétních obrysů právě během nepodařeného prostředního dějství hry. „Občas můžete přečkat ofenzivní bouři soupeře a vypracovat si kvalitní odpověď, jenže rázem se skóre měnilo na 3:1, 4:1. Pomalu jsme ani nestačili provést jediný nádech,“ popsal krušné momenty muž s maskou.

Schneider adresoval minnesotskému celku cennou pochvalu: „Wild jsou jedním z nejlepších ligových mužstev. Chodí aktivně před branku, čekají na dorážky a snaží způsobovat co největší zmatek kolem brankoviště.“ „Když letí rána, jsem zodpovědný za to, kde nakonec skončí. Bohužel několikrát mohli protivníci solidně dorážet, což je pro defenzivu těžké pokrýt,“ byl na sebe velice přísný gólman Devils, který toužil vytáhnout vlastní skvělé zásahy ještě na vyšší úroveň.

„Do každého utkání chce člověk dát úplně všechno a vytvářet si příležitosti. To jsme ovšem vůbec nezvládli a nebyla z naší strany vidět ani žádná výrazná podpora Coryho,“ mrzí Andyho Greenea. „Neskutečně nám pomáhal, chytal hodně nadějných střel. My ale budeme muset velmi vylepšit hru dozadu,“ dokončil obránce červenobílých nepříliš pozitivní výpověď.

O významném problému promluvil zkušený Scott Gomez: „Protihráči příliš jednoduše procházeli vpřed a motali se okolo klece. Jediný, kdo proti tomu něco dělal, byl náš úžasný brankář.“ „Patří k nejlepším na světě. Výtečný kluk. Už jen kvůli Schneidsovi musíme příště mnohonásobně přidat,“ cení si svého kolegy útočně laděný Gomez.

„Snad obrana po dovolenke dobehne do Colorada oddychnuta, nechali tam Schneidera pekne napospas,“ konstatoval realitu odehrávající se v ďábelských liniích Facebookový příznivec Martin Jozef, jež také vyhlíží duel s Coloradem, jenž obohatí zápasový program v noci ze čtvrtka na pátek.

zdroj: devils.nhl.com, blog Fire and Ice

foto: devils.nhl.com (Bruce Kluckhohn)

Komentáře

Čtěte také

Střípky z prvního dne kempu

Jak jsme vás již informovali, tréninkový kemp Ďáblů je již v plném proudu. Než ale začnou přípravné zápasy a zapojení hráčů do týmového tréninku, jsou na řadě další povinnosti. Jako první museli hráči podstoupit tzv. Media Day, při kterém probíhalo focení, podpisy upomínkových předmětů, rozhovory s realizačním týmem, trenéry a hráči. Pro sezónní účely se …

Leave a Reply

Your email address will not be published.