Peklo / Preview / Utkání dvou celků s horší formou. Zavyjí Kojoti vítěznou píseň?

Utkání dvou celků s horší formou. Zavyjí Kojoti vítěznou píseň?

Dlouhodobá soutěž dnes udělá další krok blíže k jejímu letošnímu konci. Hostům z New Jersey, podobně jako domácí Arizoně, už o nic moc významného nejde. Výhra z tohohle vzájemného zápasu tak nejspíše ani jednomu mužstvu příliš nepomůže, avšak nedá se očekávat, že by některá ze stran hodlala hrát na půl plynu. Zvláště, když v poslední době nehrají oba celky v optimálním rozpoložení.

Kojoti prožívají velmi neúspěšný ročník. Arizonští reprezentanti se nachází při samém dnu Západní konference, kdy je na tom momentálně hůř jen kanadský Edmonton. Nutno dodat, že Olejářům schází k dohnání Arizony jediný dvoubodový zisk. Mizerné počínání skvěle demonstruje poměr branek, který ukazuje čísla 144:226 v neprospěch pouštních zástupců. Březen zatím neprobíhá v režii narýsovaných představ Coyotes, neboť pět zápasů s sebou přineslo čtyři porážky. Jedinou radost pocítili domácí po nájezdové výhře nad Vancouverem, což je však slabá náplast na předešlé rány.

I přes špatnou hru družstva vystupují některá ofenzivní jména nad šedý zbytek kádru. Mezi tuhle skupinu patří Sam Gagner (12+21) a obránce (!) Oliver Ekman-Larsson (17+16). Kojotí bek těží z časté střelby, pro vyslání 214 ran mu stačilo odehrát 68 duelů. Jejich záznamy v rámci statistiky plus/minus sice sahají daleko pod nulu, ovšem podobná čísla jsou k nahlédnutí také u ostatních dlouhodobých členů zápasové sestavy. Solidní oporou útočných linií byl i dánský hokejista Mikkel Boedker (14+14), avšak ten zůstává v klidovém režimu po operaci sleziny.

Situace New Jersey se několik kol zpět začala jevit jako poměrně nadějná, i když předtím se mohlo zdát, že postup do play-off je už naprosto ztracen. Boston v tu chvíli držel náskok „pouhých“ šesti bodů, ale teď všechno znovu nabralo negativní ďábelský směr. Na osmou příčku chybí Devils 13 bodů, takže vylučovací boje už dočista ztrácí reálné základy. Hosté se usadili na záchytném bodu nesoucí podobu 12. místa. Nadějně nevypadá ani teoretický posun vzhůru. Flyers, Florida nebo Senátoři pravděpodobně své posty Ďáblům jenom tak jednoduše nepřenechají. Šance hráčů z Newarku při nadcházejícím utkání snižuje fakt, že od začátku tripu dvakrát prohráli, přitom odehráli dva zápasy.

Po odchodu Jaromíra Jágra vévodí osamocený čelu týmového bodování Adam Henrique (14+22). Kvalitní útočné schopnosti prokazuje v horizontu letošního ročníku též Mike Cammalleri (24+10). Návrat po dlouhém zranění nedávno absolvoval Damon Severson (4+9). Během úvodní části sezóny se zařadil mezi potenciální kandidáty na zisk Calder Trophy, jenomže právě zdravotní indispozice mu naděje ukradla. Bude zajímavé sledovat, zda dokáže proti Arizoně předvést některý kousek z jeho repertoáru tvrdých dělovek.

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Severson, Fraser, Gelinas – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Eliáš, Gionta – Ruutu, Josefson, Harrold

Coyotes: Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, Stone, Dahlbeck, Campbell, Moore, Murphy – Erat, Chipchura, Doan – Rieder, Arcobello, Gagner – Korpikoski, Vitale, Moss – McGinn, Cunningham, Crombeen

zdroj: devils.nhl.com, coyotes.nhl.com, nhl.com, dailyfaceoff.com, tsn.ca

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Brankáři

Během tohoto týdne si na webových stránkách newjerseydevils.eu po vzoru redaktora Chrise Ryana z nj.com rozebereme hráče v organizaci Ďáblů pro sezonu 2018/2019 post po postu. Začínáme maskovanými muži v brance! Cory Schneider Není pochyb o tom, že pokud bude americký gólman zdravý, bude brankářskou jedničkou týmu. V minulé sezoně prodělal nepříjemné zranění a po …

Ďáble, co na to říkáš...?