Peklo / Ohlasy / Tootoo veľkou mierou pomohol Diablom k víťazstvu, zaznamenal hattrick Gordieho Howea

Diabli dnes vyhrali v prašnej Arizone pomerom 4-1 a veľkú zásluhu na víťazstve má Jordin Tootoo, ktorý zaknihoval hattrick Gordieho Howea – gól, asistenciu a bitku. Michael Cammalleri strelil 25. gól sezóny, presné zásahy pridali aj Adam Henrique a Stephen Gionta, brankár Cory Schneider kryl 30 z 31 striel a bol vyhlásený prvou hviezdou zápasu.

Pravý krídelník Jordin Tootoo podáva v každom zápase zodpovedný výkon, čo potvrdil aj proti súperovi z Arizony. Pri výhre 4-1 zaznamenal hattrick Gordieho Howea a pre tím je dôležitou súčasťou.

“Jeho rýchlosť, sila a jeho ochota tvoriť hru je to, čo mu to dovoľuje,” povedal spoluhráč z útoku Michael Cammalleri. “Keď proti nemu hráte – pamätám si hranie proti nemu – viete, že je na ľade a musíte si dať sekundu naviac, obzrieť sa a vidieť, kde je”.

Tootoo sa hneď v úvode zápasu pobil. Už v 3. minúte zhodil rukavice proti B.J. Crombeemu.

Tootoo dostal menší trest za narazenie do brankára Smitha a bol šťastný, keď sa spoluhráčom podarilo udržať bezgólový stav v početnej nevýhode. Cory Schneider v oslabení chytil dve strely.

“Vieme, že si rád vybehne a dosť často hrá s pukom,” povedal Tootoo o Smithovi. “Som chlapcom vďačný, že sa ubránili v oslabení”.

Tootoo zaznamenal asistenciu pri góle Stephena Giontu zo začiatku tretej tretiny, kedy Diabli zvýšili vedenie na 2-0. Tootoo vystrelil z náprahu z pravého kruhu, Smith kryl jeho strelu pravým betónom, ale na Giontovu dorážku nedokázal včas zareagovať. Pre Giontu to bol piaty presný zásah v sezóne.

“Myslím, že sme dnes hrali jednoduchú hru, uistili sa, že si niekto zbieha pre bránu a skúšali strieľať na dorážky,” povedal Tootoo. “Vieme, že Smith je výborný brankár a väčšiu šancu na skórovanie sme mali pri druhých a tretích šanciach”.

Tootoo pridal presne taký gól, pravdepodobne najdôležitejší v zápase. Shane Doan znížil náskok hostí na 2-1, ale o 19 sekúnd po jeho góle odpovedal Tootoo dorážkou po Cammalleriho strele a Diabli sa znovu tešili z dvojgólového vedenia.

“To ďalšie striedanie bolo obrovské, vrátilo nám späť dvojgólové vedenie a Toots šiel pred bránu a dal to,” povedal Gionta. “Myslím, že to bol zlomový moment zápasu, pretože ak by sme nedali gól, oni by držali tempo a bol by z toho jednogólový zápas”.

Tootoo má na svojom konte 8 gólov a 13 bodov, pričom v posledných 12 zápasoch zaznamenal 4 góly a 4 asistencie. Povedal, že si najprv neuvedomil dosiahnutie hattricku Gordieho Howea a nepamätá si svoj posledný.

Lamoriello si myslí, že Tootoo a Tuomo Ruutu boli dnes efektívni pre svoj drsný štýl hry. Ruutu odohral iba 11 minút a 11 sekúnd, ale mal najviac hitov z tímu (5).

“On a Ruutu boli dnes zapojení vo všetkom,” povedal na ich adresu Lamoriello.

Českého útočníka Patrika Eliáša trápia viac ako týždeň bolesti chrbta, a tak mu vedenie dalo v dnešnom zápase voľno. Na jeho miesto nastúpil Michael Ryder, ktorý tvoril útok so Zubrusom a Giontom. Naposledy sa v zápasovom drese Devils predstavil 28. februára proti Columbusu Blue Jackets a od All Star prestávky odohral len 3 z 22 zápasov.

Dnes strávil na ľade 12 minút a 41 sekúnd, dvakrát ohrozil bránu domácich a pripísal si dva hity. Lamoriello povedal, že zohral dôležitú úlohu pri štvrtom góle a jeho efektívnym forčekingom pomohol Cammallerimu ku 25. gólu v sezóne.

V utorok sa Diabli predstavia na domácom ľade proti Pittsburghu Penguins a na sebe budú mať retro dresy s červeno-bielo-zelenou kombináciou farieb.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice); zdroj obrázku: Norm Hall/Getty Images

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …