Peklo / Binghamton Devils / Farma nepřekročila vlastní stín a ztráta nemizí

Farma nepřekročila vlastní stín a ztráta nemizí

Nejnovější prezentace ďábelského umu nestačila k tomu, aby Albany navázalo na slušnou herní pohodu z předcházející doby. IceCaps odevzdali newarské rezervě tři body během dvou střetnutí, jenže nestálost výkonnosti neumožnila Devils pokračovat v bodovém tažení.

Albany Devils – Worcester Sharks 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Thompson (Sestito), 16. Pelley (D. Zajac, Burlon), 46. D. Zajac (Pelley, McPherson) – 25. Fedun (Lerg, Taormina), 31. Stollery (Carpenter, DeMelo)

Za podařené dílčí tažení mohlo červenobílé mužstvo považovat duel proti Žralokům. Svědomitě zakládané akce a přesná muška při zakončení dostala ve vysokém procentu případů hostující tým pod znatelný tlak. Trenér Kowalsky své svěřence na první dvacetiminutovku fantasticky připravil, ovšem pozitivní poměry nevydržely dlouho. Worcester přitlačil na pilu, druhou periodu otevřel kontaktní trefou a hokejisté Albany zničehonic bruslili po velmi tenkém ledě. Střely stále produkovaly také ďábelské hole, avšak gólman zamknul vrata a přetrpěl veškeré nástrahy, které domácí vymysleli. Závěrečná část tak započala za nulového gólového rozdílu, což s ohledem na vývoj utkání vyčarovalo úsměv hráčům Sharks. Ti nadále pěstovali nastolený trend a jenom Clemmensenova zachycení pomáhala oživovat dramatickou zápletku. Pomyslného vrcholu nakonec dosáhli domácí, jež ještě jednou překonali Grosenicka a nedostatečná žraločí reakce nezhatila spokojenost Devils.

Albany Devils – Syracuse Crunch 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 60. Hrabarenka (Wohlberg, Thomson) – 36. Marchessault (Martindale, Vermin), 60. Ashton (Marchessault)

Domácí šňůra zápasů napsala další epizodu pouze o den později. Protentokrát do Times Union Center přijeli zástupci Syracuse a bylo znát, že jejich cílem nebude zde dobrovolně odevzdat bodovou odměnu. Rozjezd sice patřil k těm pomalejším, ale Albany hledalo všechny možné ofenzivní trasy a hostující museli odpovídat podobným herním snažením. Vyrovnanost trvala dlouhé minuty, občas dokonce útočnou úlohu naplno převzala farma New Jersey, jenomže během enormně těsného souboje střelecká převaha nutně neznamená též brankový náskok. Přesně tohle se potvrdilo, když s těsným vedením v zádech vstupoval hostující kolektiv do poslední dějové fáze. Devils si logicky uvědomovali závažnost vzniklé situace a ostřelování nebralo konce. Přitom se nedá říci, že by domácí tým byl horší, ovšem Allen York lapil značnou část těžkých pokusů a dodal potřebnou sebedůvěru zbytku sestavy. Po uklizené ráně při hře bez brankáře pečetil výhru Ashton. Ani Hrabarenkova jiskřička naděje větší plamen nerozohnila.

Albany Devils – Springfield Falcons 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: RN Tynan

I přes poměr dělovek 35:34 se odehrálo výsledkově neskutečně defenzivní měření sil. Falcons otevíracích dvacet minut nezahájili vůbec dobře a tempo už nezachytili. To hráči Ďáblů si užívali tvorbu útočných možností, zkoušeli objevovat chybky v brankářově postavení, ale veliký nápor stopy na skóre nezanechal. Těžko odhadovat, co se dělo o přestávce uvnitř kabin obou protivníku. Hosté se však zmocnili jakési zázračné síly a podstatný časový úsek druhé třetiny nabídl obraz pohotového Wedgewooda, jehož koncentrace a jistota eliminovala springfieldské střelce. Kouč Albany byl schopen poučit hokejisty, kde by si měli počínat obezřetněji, a proto pohled na hrací plochu nápadně připomínal dění z doby prvního dějství. Maskovaní výborně likvidovali nebezpečí a vypjaté střetnutí postupně dospělo k samostatným nájezdům. Dovednostní disciplína přinesla dva kotouče za ďábelskou čarou, naopak domácí družstvo neuspělo.

Albany nyní nedokázalo naplnit měšec podobně jako v uplynulém týdnu, problémy spojené s nízkým tabulkovým umístěním tak budou pořád farmáře strašit a prorazit hráz nevyrovnaných výsledků se nestane o nic jednodušším úkolem. Devils na dvanácté pozici konference mohou s přispěním trochy štěstí pomýšlet na posun výše, avšak místenka do play-off zrovna na dosah neleží.

Program pro nadcházející týden

Albany Devils – Norfolk Admirals (18. 3.)

Albany Devils – Norfolk Admirals (21. 3.)

Albany Devils – Hartford Wolf Pack (22. 3.)

zdroj: theahl.com, nhlnews.cz, thealbanydevils.com

foto: thealbanydevils.com

Čtěte také

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel. Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Na soupisce Ďáblů se objevily tři …

Ďáble, co na to říkáš...?