Peklo / Ohlasy / Devils porazilo Buffalo, Kinkaid však stále čeká na první nulu

Devils porazilo Buffalo, Kinkaid však stále čeká na první nulu

Keith Kinkaid připustil, že už sledoval hodinky. A nikdo mu to nemůže vyčítat. Dnes to byl již třetí zápas z jeho celkových deseti, kdy začínal třetí třetinu s čistým kontem.

,,Čas jde o hodně pomaleji když je třetí třetina a vy jste ještě neobdržel branku,” řekl Kinkaid po svém prvním venkovním vítězství.

Přesilovkový gól Matta Moulsona osm minut před koncem přeci jen rozhodl o tom, že Kinkaid musí stále čekat. Nejblíže tomu zatím byl při zápase proti Flyers kde dostal gól minutu a 19 sekund před koncem zápasu.

,,S shutoutem by to bylo lepší, ale i tak jsem šťastný, že jsme vyhráli,” řekl Kinkaid, který si mimo jiné připsal 28 zákroků. ,,Hlavně se udržet na vítězné vlně a dorazit sezónu v co nejlepší formě.”

Devils mají za posledních 15 zápasů 10 výher, 3 prohry a 2 extra body z prodloužení. A jejich celosezónní statistika je 31-29-11, můžeme se jen dohadovat, proč to nešlo před tím, ale nic to nemění na tom, že desetibodová díra mezi Devils a Bostonem se už nejspíše nedožene.

Steve Bernier vstřelil dva góly a jeden z nich byl jeho 100. gólem. Dalším střelcem byl Tootoo a jak Gomez tak Henrique si připsali dvě asistence. Jedinou kaňkou na výkonu Devils tak byl obdržený gól.

,,Vždy jsme rádi, když se nám podaří uhrát shutout pro brankáře,” řekl GM Lou Lamoriello. ,,Teď se tomu tak nestalo, ale vyhrávání je důležitější.”

,,Celý rok je dobrý,” řekl Ryder o Kinkaidovi. ,,Vždy, když dostane šanci, tak se jí chytí a zachytá skvěle.”

Kinkaid byl trochu otřesený právě po srážce s Ryderem.

,,Srazili jsme se hlavama,” řekl Kinkaid. ,,Měl sem divný pocit v puse. Musel jsem se poté znovu zkoncentrovat, pak jsme si o tom promluvili.”

,,Trefil jsem ho zadní části mé hlavy, myslím,” řekl Ryder. ,,V prvním okamžiku jsem nevěděl, co jsem trefil.”

Kinkaidovi se zkoncentrovat opravdu podařilo a dovedl Devils k vítězství.

,,To mi pomáhá cítit se lépe,” řekl Kinkaid. ,,Vítězství bylo hezké a to se počítá. Musíte stále sledovat puk, cítit se sebevědomě – a to je to, co se mi tuto sezónu daří, já chytám puky a kluci dělají zbytek.”

Bernier, který je třetím nejlepším střelcem Devils v této sezóně (12 gólů), řekl, že dostal puk z jeho druhého dnešního gólu – 100. celkově v NHL.

,,Není to tolik, ale jsem za to šťastný,” řekl.

Jeho první gól padl po čtrnácti zápasové pauze.

,,Bylo to 14 zápasů, ale myslím si, že jsme hráli dobře v lajně,” řekl Bernier. ,,O tohle se nikdy nebojím, ale samozřejmě je to super, dávat góly. Myslím si, že dnes jsme to odehráli všichni dobře.”

,,Ani jsem nevěděl, že nedal gól v posledních čtrnácti zápasech,” řekl Lamoriello. ,,Hrál dobře. Hraje vyrovnaně celý rok. Ve druhé třetině dostal hit a i tak byl schopen předložit krásnou přihrávku, to je to, co ho dělá silným. A góly mu jsou za to odměnou.”

zdroj: Fire & Ice

Čtěte také

Tučnáci dorazí do Newarku, dokáží Devils zvítězit?

Před sobotním zápasem v Montrealu, který ukončuje zápasy tento týden, odehrají Devils ještě jeden zápas na domácí půdě. Do Newarku dorazí Tučňáci z Pittsburghu. Utkání začíná v noci na sobotu od 1:00 SEČ. Penguins jsou bez svého kapitána, Sidney Crosby je na listině zraněných hráčů. Tučňáci od zranění svého nejproduktivnějšího hráče (17 bodů) minulou sobotu …

Leave a Reply

Your email address will not be published.