Peklo / Preview / Rozjetý ďábelský stroj se bude pokoušet rozebrat výběr Ostrovanů

Rozjetý ďábelský stroj se bude pokoušet rozebrat výběr Ostrovanů

Dnešní večer se rozhodně nezařadí do obvyklé linie nudných nočních hodin. Fanoušci New Jersey v Prudential Center na vlastní oči spatří hráče New Yorku Islanders, kteří letos až nečekaně lehce prochází zápasovým programem. Ani historie vzájemných duelů nemůže nechat Devils v naprostém klidu.

Domácí mužstvo se poslední dobou překonává, Ďáblové totiž ve třech předešlých případech vytěžili ze střetnutí poklad nesoucí podobu dvou bodů. Když se k této pozitivní bilanci přičte předcházející zisk jednoho bodu, který newarským zástupcům přenechalo Colorado, jde už o skutečně zajímavou sérii. Všechny nejnovější úspěchy vyplývají hlavně z obdivuhodné formy Coryho Schneidera, jež dokazuje stoprocentní připravenost, zásluhou níž dosahuje nejlepšího možného individuálního výkonu. Schneiderovo umění snad nejvýstižněji popisují statistické hodnoty. Ty praví, že za uplynulých 180 minut si do jeho klece našly cestu pouhé dva kotouče. Také defenziva jako celek zapracovala na vlastním projevu, což logicky ještě o něco usnadnilo maskovanému hokejistovi práci mezi tyčemi.

Zapomínat by se ovšem nemělo ani na Keitha Kinkaida, jehož úlohou je v případě potřeby zaskočit na místě jedničky New Jersey. Pro minulé utkání proti Sabres dostal velký díl důvěry a tu svědomitým chytáním trenérskému týmu bezezbytku splatil, když vytáhl úspěšnost zákroků k hranici 96,6 %. Sebevědomí nabral i Steve Bernier, který konto obohatil o dva góly, čímž se jeho letošní bodové bohatství rozrostlo již do výše 26 kanadských bodů.

Na rozdíl od Jersey má New York zajištěnou účast ve vyřazovací fázi sezóny, na druhou stranu však čeká už čtyři souboje na výhru. Problémem je jednoznačně nízká potence, s jejíž „pomocí“ Islanders vsítili v každém aktuálním prohraném duelu jedinou trefu. Nedá se ale říct, že by Newyorští málo pálili, situace je dokonce úplně opačná. Poměr střel vždy mluvil ve prospěch Ostrovanů, jenomže efektivita se vytratila neznámo kam. Výrazně přestřílet protivníka a stejně nebodovat musí být zajisté frustrující, i možná proto problém přetrvává a zbavit se negativního pomyšlení není zrovna nejjednodušší. Třetí příčka ve Východní konferenci každopádně veškerý žal maže, oproti jedenáctým Devils nemají hostující hráči žádný důvod k nespokojenosti.

Kanonýr John Tavares tento rok hraje bravurně, vždyť odehrál 72 zápasů a zaznamenal rovnocenný počet bodů (33+39). Jediná věc, jež momentálně kazí rozenému střelci dobrý pocit, je nemilá skutečnost týkající se právě bodových zápisů. Poslední Tavaresův kanadský úspěch nese datum 9. března, kdy hokejista přispěl asistencí k poražení Maple Leafs. Od té doby však vyšel, podobně jako celé družstvo, vždy naprázdno.

Letošní vzájemné duely

Islanders 3:1 Devils

Islanders 3:2sn Devils

Devils 2:3p Islanders

Zranění

Zdravotní potíže podle všeho nepustí na ledovou plochu Patrika Eliáše a Mikea Cammalleriho. První jmenovaný bojuje se zádovým trápením, Kanaďan se stal obětí nemoci. Ani jedna ze zmiňovaných indispozic by neměla být vážnějšího rázu.

Komplikacím se nevyhnul též kádr New Yorku. Kromě dlouhodobě zraněného Grabovského si nezabruslí Nick Leddy naposledy nechytal slovenský brankář Jaroslav Halák. Oba laborují s problémem v dolní části těla. Zejména Halákova absence byla znát, Čech Neuvirth nezacelil díru zející po prvotřídním gólmanovi v top formě, ovšem dnes by možná mohl naskočit do hry.

Predpokladané zostavy

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid) – Greene-Larsson, Severson-Merrill, Gelinas-Fraser; Henrique-Gomez-Bernier, Havlát-Zajac-Tootoo, Zubrus-Gionta-Ryder, Ruutu-Josefson-Harrold

New York Islanders – Halák (Neuvirth) – Hickey-Hamonic, Leddy-Boychuk, Strait-Donovan; Bailey-Tavares-Okposo, Lee-Nelson-Strome, Kulemin-Nielsen-Kennedy, Martin-Cizikas-Clutterbuck

Názor fanouška

Radek Ševčík: „Tavares neskóruje. A Devils s nimi konečně vyhrají.“

zdroj: nhl.com, devils.nhl.com, islanders.nhl.com, tsn.ca, dailyfaceoff.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?