Peklo / Ohlasy / “Bol to zápas ako z Play off,” zhodujú sa hráči Devils

“Bol to zápas ako z Play off,” zhodujú sa hráči Devils

Diabli dnes odohrali zápas na domácom ľade proti Ostrovanom z New Yorku, v stretnutí nestrelili ani jeden gól a zápas prehrali pomerom 3-0. Do zostavy Devils sa vrátil Patrik Eliáš, ktorý mal problémy s chrbtom, ale počas zápasu nepociťoval žiadne bolesti.

Hráči Devils povedali, že sa cez zápas cítili ako v Play off, najmä vďaka výbornej atmosfére vo vypredanej hale Prudential Center a intenzitou, s akou sa hralo počas celého zápasu.

Veľký podiel na výhre hosťujúceho tímu mal slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý pre malé zranenie vynechal ostatné 2 duely a proti Devils si pripísal 26 úspešných zákrokov a vychytal piate čisté konto v sezóne.

“Bola tu atmosféra ako v Play off. Šance na skórovanie boli 11-12. Boli tu príležitosti. Musíte využiť jednu z nich. Ale bol to vskutku dobrý zápas,” povedal Lou Lamoriello, ktorého tím má po vystriedaní trénerov bilanciu 4-11-3 proti tímom na postupových priečkach.

Diabli zažívajú vydarené obdobie, pred dnešnou prehrou ťahali šnúru 3 vyhraných zápasov a z ostatných 16 duelov prehrali iba 4-krát v riadnej hracej dobe. Na druhú divokú kartu, ktorú naďalej drží Boston Bruins, strácajú 11 bodov a do konca sezóny zostáva odohrať 10 zápasov.

Diablom sa v tejto sezóne nepodarilo poraziť Ostrovanov ani v jednom zo 4 odohraných zápasov a ich konečná bilancia proti Islanders je 0-2-2. Niečo podobné sa im naposledy stalo v sezóne 1983/84, kedy prehrali všetkých 7 vzájomných zápasov.

Hráči Devils prehrali 29. novembra v Nassau Coliseu pomerom 3-1 a 15. decembra prišlo v zápase až na nájazdy, po ktorých sa z víťazstva 3-2 tešili opäť domáci hráči. V poslednom meraní síl Diabli vyhrávali dvakrát v tretej časti hry, aby nakoniec prehrali 3-2 po predĺžení.

“Jeden sme prehrali po nájazdoch. Jeden po predĺžení,” začal brankár Cory Schneider. “Raz (29. novembra) sme prehrávali 2-1, v tretej tretine sme ich prestrieľali (16-2) a hrali presilovú hru. Takže sme s nimi vždy hrali tvrdo a oni sú dobrý tím. Sú dobrý tím a v tomto roku hrajú naozaj výborne, takže je pre nás ťažké, že sme proti nim nezískali viac bodov”.

“Proste sme nedali v správny čas ten extra gól,” povedal Lamoriello. “Vedeli sme, že prvý gól bude dnes veľmi dôležitý”.

“Dnes sme bojovali naozaj tvrdo a nanešťastie oni skórovali v presilovej hre alebo v dobe, keď sa nám vrátil vylúčený hráč,” povedal obranca Adam Larsson.

Patrik Eliáš, ktorý sa po problémoch s chrbtom vrátil do akcie, a spoluhráči Dainius Zubrus a Stephen Gionta odviedli skvelú robotu pri eliminácii najlepšieho útoku Islanders (Bailey-Tavares-Okposo) – ako jediný sa presadil  v závere stretnutia Okposo strelou do prázdnej brány.

“Mali šancu a svoju príležitosť využili a my sme nevedeli využiť výhody, ktoré nám ponúkli,” pokračuje Lamoriello.

“Hovorili sme o tom. Bola to dobrá skúsenosť pre mladých hráčov,” vyjadril sa Eliáš. “Bol to zápas ako z Play off a všetci robili dobré veci. Hrali sme proti jedným z najlepších hráčov v lige, náš útok, takže nakoniec sa dostali do šance. Ale myslím, že sme odviedli dobrú robotu počas celého zápasu a Schneids urobil pár zákrokov. Myslím, že to bol celkom solídny hokejový zápas. Len sme nemohli dať gól a nemôžete vyhrať, ak nestrelíte gól”.

Eliáš dnes odohral 16 minút a 44 sekúnd, trikrát ohrozil Haláka a po návrate necítil žiadne bolesti.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice); zdroj obrázku: Adam Hunger/GettyImages, nhl.com

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.