Peklo / Ohlasy / “Bol to zápas ako z Play off,” zhodujú sa hráči Devils

“Bol to zápas ako z Play off,” zhodujú sa hráči Devils

Diabli dnes odohrali zápas na domácom ľade proti Ostrovanom z New Yorku, v stretnutí nestrelili ani jeden gól a zápas prehrali pomerom 3-0. Do zostavy Devils sa vrátil Patrik Eliáš, ktorý mal problémy s chrbtom, ale počas zápasu nepociťoval žiadne bolesti.

Hráči Devils povedali, že sa cez zápas cítili ako v Play off, najmä vďaka výbornej atmosfére vo vypredanej hale Prudential Center a intenzitou, s akou sa hralo počas celého zápasu.

Veľký podiel na výhre hosťujúceho tímu mal slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý pre malé zranenie vynechal ostatné 2 duely a proti Devils si pripísal 26 úspešných zákrokov a vychytal piate čisté konto v sezóne.

“Bola tu atmosféra ako v Play off. Šance na skórovanie boli 11-12. Boli tu príležitosti. Musíte využiť jednu z nich. Ale bol to vskutku dobrý zápas,” povedal Lou Lamoriello, ktorého tím má po vystriedaní trénerov bilanciu 4-11-3 proti tímom na postupových priečkach.

Diabli zažívajú vydarené obdobie, pred dnešnou prehrou ťahali šnúru 3 vyhraných zápasov a z ostatných 16 duelov prehrali iba 4-krát v riadnej hracej dobe. Na druhú divokú kartu, ktorú naďalej drží Boston Bruins, strácajú 11 bodov a do konca sezóny zostáva odohrať 10 zápasov.

Diablom sa v tejto sezóne nepodarilo poraziť Ostrovanov ani v jednom zo 4 odohraných zápasov a ich konečná bilancia proti Islanders je 0-2-2. Niečo podobné sa im naposledy stalo v sezóne 1983/84, kedy prehrali všetkých 7 vzájomných zápasov.

Hráči Devils prehrali 29. novembra v Nassau Coliseu pomerom 3-1 a 15. decembra prišlo v zápase až na nájazdy, po ktorých sa z víťazstva 3-2 tešili opäť domáci hráči. V poslednom meraní síl Diabli vyhrávali dvakrát v tretej časti hry, aby nakoniec prehrali 3-2 po predĺžení.

“Jeden sme prehrali po nájazdoch. Jeden po predĺžení,” začal brankár Cory Schneider. “Raz (29. novembra) sme prehrávali 2-1, v tretej tretine sme ich prestrieľali (16-2) a hrali presilovú hru. Takže sme s nimi vždy hrali tvrdo a oni sú dobrý tím. Sú dobrý tím a v tomto roku hrajú naozaj výborne, takže je pre nás ťažké, že sme proti nim nezískali viac bodov”.

“Proste sme nedali v správny čas ten extra gól,” povedal Lamoriello. “Vedeli sme, že prvý gól bude dnes veľmi dôležitý”.

“Dnes sme bojovali naozaj tvrdo a nanešťastie oni skórovali v presilovej hre alebo v dobe, keď sa nám vrátil vylúčený hráč,” povedal obranca Adam Larsson.

Patrik Eliáš, ktorý sa po problémoch s chrbtom vrátil do akcie, a spoluhráči Dainius Zubrus a Stephen Gionta odviedli skvelú robotu pri eliminácii najlepšieho útoku Islanders (Bailey-Tavares-Okposo) – ako jediný sa presadil  v závere stretnutia Okposo strelou do prázdnej brány.

“Mali šancu a svoju príležitosť využili a my sme nevedeli využiť výhody, ktoré nám ponúkli,” pokračuje Lamoriello.

“Hovorili sme o tom. Bola to dobrá skúsenosť pre mladých hráčov,” vyjadril sa Eliáš. “Bol to zápas ako z Play off a všetci robili dobré veci. Hrali sme proti jedným z najlepších hráčov v lige, náš útok, takže nakoniec sa dostali do šance. Ale myslím, že sme odviedli dobrú robotu počas celého zápasu a Schneids urobil pár zákrokov. Myslím, že to bol celkom solídny hokejový zápas. Len sme nemohli dať gól a nemôžete vyhrať, ak nestrelíte gól”.

Eliáš dnes odohral 16 minút a 44 sekúnd, trikrát ohrozil Haláka a po návrate necítil žiadne bolesti.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice); zdroj obrázku: Adam Hunger/GettyImages, nhl.com

Čtěte také

Capitals 5-2 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?