Peklo / Hlavní zprávy / Matteau a Boucher zapadli dobře, chválil Lamoriello

Matteau a Boucher zapadli dobře, chválil Lamoriello

Šance na play-off už jsou mizivé, a tak Devils neváhali dát šanci mladým hráčům z farmy. Příležitost po dlouhé době v hlavním týmu dostali Reid Boucher a Stefan Matteau.

Matteau hrál v lajně s Josefsonem a Zubrusem, Boucher s Gomezem a Bernierem. A jejich výkony generální manažer Lou Lamoriello pochválil.

“Myslím, že zapadli dobře,” řekl pro deník The Record. “Nebylo nic, co by udělali nějak špatně. Hráli v pohodě.”

Slova chvály vyřkl i útočník Mike Cammalleri. “Oba vypadali dobře. Nejsem si jistý, jestli jim tento jediný zápas dal možnost ukázat se v nejlepším světle, ale oba hráli dobře. Hodně toho umí a jsou to slibní hoši.”

Jak vůbec oba reagovali na to, když se v den zápasu dozvěděli, že budou hrát?
“Byla to taková věc na poslední chvíli,” usmíval se Matteau. “Bylo to vzrušující! Vždycky je skvělé vidět své jméno v sestavě NHL,” doplnil Boucher.

Matteau odehrál 17 zápasů v sezoně 2012/2013, poté byl ovšem odeslán k juniorům. Od té doby už si v NHL nezahrál, změnilo se to až nyní. Sám po utkání přiznal, že byl trochu nervózní.

Celkem Stefan odehrál 9 minut a 46 sekund, měl dva střelecké pokusy, ale ani jednou klec soupeře netrefil. Za svou obnovenou premiéru byl moc rád.

“Bylo by lepší vyhrát, ale vždycky je zábava zahrát si v National Hockey League,” míní 21letý forvard, který se sám cítí lepší než před 2 lety. “Naučil jsem se co obnáší profesionální hokej. Tři roky jsem zlepšoval mé umění, mou sebedůvěru, mou postavu. Myslím, že jsem se toho naučil hodně.”

Reid Boucher toho na ledě strávil více. Odehrál celkem 12 minut a 9 sekund, měl dvě střely na branku a dokonce nebyl daleko od gólu. Jonathan Quick ale jeho pokus ve třetí třetině vyrazil svou lapačkou. Boucher navíc jako jediný vybojoval přesilovku pro Devils, když byl podražen Jakem Muzzinem.

“Myslím, že se mi povedlo pár dobrých akcí,” byl se sebou spokojený rovněž 21letý útočník, který si velmi pochvaloval spolupráci se Scottem Gomezem a Stevem Bernierem. “Gomez je úžasný. Skvěle nahrává, výborně se chová v šatně a na střídačce. Bernier je velký dříč. Je skvělé s nimi hrát.”

A jak to bude v dalších zápasech? Uvidíme ještě nějaké mladé hráče z farmy, popřípadně právě Bouchera s Matteauem opět v sestavě?

“Uvidíme,” tají Lou Lamoriello. “Chtěli jsme vidět, jak na tom jsou. Hrají velmi dobře. Ale o dalších věcech nechceme diskutovat  do doby, než budou vykonány,” uzavírá tento rozhovor generální manažer a dočasný trenér v jedné osobě.

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Komentáře

Čtěte také

Střípky z prvního dne kempu

Jak jsme vás již informovali, tréninkový kemp Ďáblů je již v plném proudu. Než ale začnou přípravné zápasy a zapojení hráčů do týmového tréninku, jsou na řadě další povinnosti. Jako první museli hráči podstoupit tzv. Media Day, při kterém probíhalo focení, podpisy upomínkových předmětů, rozhovory s realizačním týmem, trenéry a hráči. Pro sezónní účely se …

Leave a Reply

Your email address will not be published.