Peklo / Preview / Dnes v noci se hlavním ďábelským rivalem stane Carolina

Dnes v noci se hlavním ďábelským rivalem stane Carolina

Momentální rozpoložení nezaručuje klid ani jednomu z aktérů nadcházejícího boje. NHL během nočních hodin mezi sobotou a nedělí připraví bitevní prostor pro Hurricanes, na jejichž hrací ploše dění proběhne, a Devils, pro něž bude hlavní dokázat psychickou i morální sílu.

Zpackaný ročník už Canes zaručeně nezachrání. Hokejisty zastupující stát Carolina táhnou ke dnu defenzivní maléry a nestálá herní výkonnost, kdy sice domácí nastřádají slušný bodový zisk, avšak následně jej prošustrují sérií nepříjemných porážek. Poslední dobou se zdá, že hráči Hurricanes zapomněli skoro také vyhrávat, od začátku března naskočili na led hned dvanáctkrát, aby ulovili z ligového rybníku nevelkou devítibodovou rybu. Důležitý krok vstříc zářivější budoucnosti dost možná Carolina udělala vyhráním nad pittsburskou partou 5:2, jak již ovšem bylo zmiňováno, forma domácích je letos skutečně nespolehlivá, a proto New Jersey může oprávněně cítit šanci na úspěch.

O tahounech kolektivu není v tenhle moment pochyb, Eric Staal (20+27) a Justin Faulk (14+32) na rozdíl od zbytku týmu výrazně vyčnívají a svou produktivitou drží družstvo co nejdále od nejhlubší propasti Východní konference. První jmenovaný by klidně mohl pomýšlet na vyšší mety, jenomže 41 trestných minut mu nemálo omezilo čas působnosti. Zákonitě tak ubylo přesných pasů a střel. Post brankářské jedničky je aktuálně hodně proměnlivý, neboť zpočátku dominantní Cam Ward (91,0% úspěšnost) čím dál více nechává gólovou zónu druhému strážci, Antonu Chudobinovi (90,3% úspěšnost). Z dlouhodobého pohledu působí jistěji saskatoonský rodák.

Desetibodový náskok hlídají před domácím mužstvem třináctí newarští Devils. jejich březnové počínání zanechávalo v řadách hokejových příznivců většinou celkem kladné myšlenky, ale postupně sympatická hra přestala přinášet ovoce. Své zájmy uhájili New York Islanders společně s Los Angeles Kings. Silní soupeři shodili ďábelské sebevědomí, nápravu poměrů hosté plánovali na duel proti zástupcům Washingtonu. Snažení Jersey však neskončilo očekávaným způsobem, protože Capitals domácí prostředí ubránili a i když se červenobílí zmocnili jednoho bodíku, nastavení pro ně nevyznělo vítězně. Bilance Devils se tak zastavila u hodnot 31-31-12, právě tahle čísla dovolují odhodlaným hostujícím hráčům vytvořit díky případnému happy endu pozitivní sezónní poměr výher a proher.

Roli nejpilnějšího střelce obsadil Mike Cammalleri (25 branek), jenže též Steve Bernier (13 branek) zažívá plodné období a stoupá kanadským bodováním Ďáblů. Značnou podporou je pro hráčský soubor Jordin Tootoo (9+5), jež kromě produktivity velkým dílem přispívá bojovností a další neocenitelnou aktivitou. Jeho kvality výmluvně popisuje nominace na Bill Masterton Memorial Trophy. Ta bývá udělována hráči, který projevuje příkladnou oddanost a věrnost hokeji. Cory Schneider nápodobně dodává nutné množství sebeobětování, zejména on bude nucen potvrdit ocelovou odolnost, ostatně jako mnohokrát v minulosti.

Zranění

Na straně Canes jsou mimo hru Jack Hillen (otřes mozku) a Rasmus Rissanen (zranění kolena).

Hosté nastoupí v plné palbě, pokud se tedy nepočítá dlouhodobě indisponovaná dvojice Bryce Salvador (problémy se zády) – Ryan Clowe (potíže po otřesu mozku).

Názor z Facebooku (www.fb.com/NewJerseyDevils.CZSK)

Michal Janoštík: „Utkají se dva nejhůře skórující celky Metropolitní divize (Devils – 166, Carolina – 170, třetí nejhorší v Metropolitní divizi jsou Flyers – 196). Navíc Devils a Carolina si drží 3. a 4. místo nejhůře skórujících celků v celé NHL! Horší je pouze Buffalo – 141 a Arizona – 158. Ovšem co se týče obran, tak je to o něčem jiném. Devils dostali 189 gólů a Carolina 201, což je také velmi slušné.

Dnes to tedy vidím na velmi defenzivní utkání, ve kterém nepadne příliš branek. Na straně Devils se dá v bráně očekávat Cory Schneider a v bráně Canes je již potvrzený Ward. Každopádně je to NHL a jak všichni víme, tak je možné, že žádné statistiky platit nebudou a hráči si zastřílí. Nechme se překvapit.“

zdroj: nhl.com, devils.nhl.com, hurricanes.nhl.com, nhlportal.cz, wikipedie.cz, tsn.ca

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.