Peklo / Reporty / Devils podlehli Carolině, nadále je trápí zakončení

Devils podlehli Carolině, nadále je trápí zakončení

Devils sehráli s Hurikány herně vyrovnanou partii, ovšem na góly tomu bylo jinak. Na Eliášovu trefu z přesilovky nikdo nenavázal., naopak Canes odpověděli hned třemi přesnými zásahy, a dva body za výhru tak po právu zůstávají v Raleigh.

1. třetina:

Utkání v PNC Areně začalo poměrně zostra, a to šancemi na obou stranách. Už v 1. minutě se ve velké příležitosti objevil domácí forward Nathan Gerbe. Keith Kinkaid však jeho střelu polapil do rukavice. Podobně důležitým zákrokem se o okamžik později prezentoval i na druhé straně kluziště Cam Ward, jenž zlikvidoval šanci Travise Zajaca. Hráči Canes postupně přebírali iniciativu a usazovali se v útočném pásmu mnohem častěji než Devils. Po 2 minutách svou snahu přetavili i do první přesilovky, když Mark Fraser krosčekoval Chrise Terryho. Početní výhodu sice domácí nevyužili, ale zas tolik je to mrzet nemuselo, neboť jen chvíli po návratu Frasera na led se zbytečným hákem provinil Adam Henrique, a poslal tak Ďábly zase do čtyř. Ani druhou přesilovku však domácí nedokázali využít, a to i přesto, že tentokrát si už vypracovali několik slušných šancí. Obrana Devils v čele s jistým Kinkaidem však obstála. Hloučky hostujících fanoušků v hledišti se krátce zaradovaly po 9 minutách hry, když po Gelinasově nahození skončil puk až v brance Caroliny. Protože byl však kotouč zřetelně dopraven za Wardova záda pomocí vysoké hole Scotta Gomeze, rozhodčí gól správně neuznali. Krátce na to dostali výhodu přesilové hry také hosté, když Jeff Skinner usedl na trestnou lavici za krosček proti Jordinu Tootooovi. Tentokrát však přesilovka trvala jen 30 sekund. Cammalleriho střelu od modré před Wardem šikovně tečoval PATRIK ELIÁŠ, a strhnul tak vedení v zápase na stranu hostů: 12′ – 0:1 Devils. Hráče New Jersey vstřelený gól evidentně nakopl a v následujícím průběhu měli více ze hry. Branku z toho však nevykřesali, a když byl minutu před koncem třetiny za hrubost vyloučen Mark Fraser, museli se o příznivý stav naopak ještě strachovat. Canes ovšem ani celkově pátá minuta početní výhody na vstřelení branky nestačila, a do kabin tak mohli v lepší náladě odejít hráči New Jersey.

Střely v první třetině:  9:5

2. třetina:

Do prostřední části sice Devils vstupovali s náskokem jednoho gólu, avšak hned na jejím začátku se museli bránit ještě minutu trvající přesilové hře. Kritickou chvíli ale přestáli bez větších komplikací. V následné hře 5 na 5 byli Devils opticky lepším týmem, nedokázali se však dopracovat k pořádnému zakončení. Takže přestože byli na puku častěji než soupeř a mohlo se zdát, že mají i více příležitostí,  na ukazateli počtu střel svítilo v jejich kolonce ještě v polovině utkání číslo 8. Obrovskou šanci si v 33. minutě vytvořila Gomezova formace. Její lídr však tváří v tvář Wardovi mezi několika obránci neuspěl. Domácí jako by ubráněný závar nakopl a na chvíli doslova zamkli Ďábly v jejich obraném pásmu. Také Keith Kinkaid však svůj tým podržel, když pokryl střelu Rona Hainseyho i následnou dorážku českého mladíka Andreje Nestrašila. Krátce nato se ukázal i druhý Čech v dresu Canes, obránce Michal Jordán. Účastník loňského MS v Minsku objel branku Ďáblů a z otočky nebezpečně vypálil. Keith Kinkaid však jeho úmysl přečetl a pod víko mířící střelu vyrazil ramenem. Hra se pak přelévala ze strany na stranu. Oba týmy tak mohli hrozit především z rychlých protiútoků. To se koneckonců potvrdilo minutu a půl před koncem periody, když do přečíslení 3 na 2 ujeli Victor Rask, Jeff Skinner a Chris Terry. Posledně jmenovaný, kanadský forward CHRIS TERRY, pak v dobré pozici vypálil a přesnou ranou našel růžek Kinkaidovy branky: 39′ – 1:1.

Střely ve druhé třetině: 13:9

3. třetina:

Pouhých 9 sekund ve třetí části stačilo na změnu skóre. Na první pohled docela nevinné nahození Ryana Murphyho totiž Kinkaid nedokázal zkrotit. A jelikož mu ani obrana nijak nepomohla, k puku se jako první dostal kapitán domácích ERIC STAAL a poprvé v zápase strhl vedení na stranu Canes: 41′ – 2:1 Hurricanes. Domácí ožili, najednou začali vyhrávat více soubojů a častěji byli na puku. Do ofenzivy se vydávali i Devils, ale žádné závažné situace před Wardovou brankou z toho nebyly. Ve 45. minutě naopak zničehonic udeřili opět domácí. Ranou od modré vypálil JUSTIN FAULK a jeho tvrdý projektil se zastavil až v síti za zády Kinkaida: 45′ – 3:1 Hurricanes. Devils se snažili o vyrovnání a tlačili se dopředu. Hrálo se nahoru dolu a oba týmy se celkem pravidelně střídaly v pásmu soupeře a ohrožovali jeho branku. 5 minut před koncem již domácí hala bouřila znovu, tentokrát však předčasně. Hráči Caroliny dokonale zamotali obranu Ďáblů. Elias Lindholm se ocitl před brankou zcela sám, obhodil si Kinkaida a už zasunoval puk do prázdné branky. Na poslední chvíli však stihl zasáhnout Eric Gelinas a odpálil kotouč do strany kluziště. Doslova tak okradl Lindholma o jasný gól. Dvě minuty před koncem se Lou Lamoriello rozhodl vsadit vše na útok a odvolal Kinkaida z branky. Devils sice zamkli Hurricanes v jejich pásmu a dovolili jim jen jednou vyhodit kotouč, ovšem na vstřelení byť jen kontaktní branky to nestačilo. Ďáblové podlehli Carolině 1:3.

Střely ve třetí třetině: 10:8

New Jersey Devils  1:3  Carolina Hurricanes

12. Eliáš (Cammalleri) – 39. Terry (Skinner, Rask), 41. E. Staal (Murphy, J. Staal), 45. Faulk (Lindholm, Liles)

Střely celkově: 32:22

Přesilovky:             0/3 – 1/1
Trestné minuty:         2 – 6
Vhazování:                42 – 23

Hvězdy utkání:

1. Justin Faulk (1+0), 2. Eric Staal (1+0), 3. Chris Terry (1+0) – všichni Hurricanes

HURRICANES: Ward (Khudobin) – Faulk, Hainsey, Liles, Biega, Jordán, Murphy – E. Staal, J. Staal, Gerbe – Skinner, Rask, Lindholm – Terry, Nash, Nestrašil – Malone, McClement, Dwyer

DEVILS: Kinkaid (Schneider) – Larsson, Greene, Severson, Merrill, Gelinas, Fraser – Tootoo, Zajac, Cammalleri – Bernier, Gomez, Boucher – Giomta, Eliáš, Henrique – Zubrus, Josefson, Ruutuu

Zdroj obrázku: nhl.com (Andy Marlin)

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …