Peklo / Reporty / Proti lídrovi se Devils rvali statečně, nakonec mu ovšem podlehli

Proti lídrovi se Devils rvali statečně, nakonec mu ovšem podlehli

Ďáblové na domácím ledě přivítali lídra NHL – Anaheim Ducks. V sestavě se tentokráte neobjevil Boucher a ani Fraser, nahradili je Matteau a Harrold.

Utkání mělo poměrně atraktivní začátek, který nabídl několik šancí. Více jich měli domácí, ovšem i hosté několikrát nebezpečně zahrozili. John Gibson i Cory Schneider byli v permanenci, hostující brankář musel být pozornější, neboť hra se kolem jeho branky motala mnohem častěji. Zlepšený výkon oproti minulému vzájemnému zápasu v Anaheimu dokázal i počet střel:

Musíme ovšem pochválit i obranné práce obou týmů, které soupeře nepouštěly do žádných větších šancí.
Ve 14. minutě si domácí formace číslo dvě vytvořila solidní útočný tlak a motala hlavy soupeřovým obráncům. Celkem třikrát se dostala ke střele, ve všech případech ovšem úspěšně zasáhl americký mladík v brance Kačerů John Gibson.
O dvě minuty později se pro změnu blýskl Cory Schneider. Kolem jeho klece se vytvořil velký tlak, který nakonec vyvrcholil dělovkou Beauchemina, proti které se domácí gólman dokázal zvednout a udržet jí ve své výstroji.
Na počátku 18. minuty už se ovšem Kačeři ujali vedení. Odraženého puku se na modré čáře zmocnil James Wisniewski, který okamžitě napálil kotouč na branku. Schneider neměl nárok, neboť střelu bývalého zadáka Columbusu velmi šikovně tečoval Ryan Kesler.
První dějství hry tak skončilo vítězstvím Anaheimu 1:0.
Střely: 11:9

Ve 22. minutě vyslal velmi nebezpečnou střelu Peter Harrold, před brankou se k dorážce snažil protlačit Bernier. Ale nevyšlo to. O chvíli později se domácí dostali do přečíslení 3 na 2 a vytvořili si obrovskou šanci, kterou ovšem rovněž neproměnili.
V průběhu 25. minuty dostali Devils možnost přesilové hry, Giontu totiž podrazil Simon Despres. Anaheim si ovšem vytvořil v oslabení šanci, kdy přečíslení 2 na 1 zakončoval Nate Thompson. Schneider ale máchnul svou lapačkou a puk v ní uschoval.
Domácí výrazně ohrozili branku soupeře až po konci trestu, ale přesto se z branky neradovali. Stejně jako při další šanci, která přišla ve 29. minutě, kdy střelu z první vyslal Cammalleri. Gibson ale vytáhl skvělý zákrok a nejlepšímu střelci Devils ukradl vyrovnávací branku.
Druhá polovina periody číslo dvě toho moc nenabízela, ovšem v závěru se se šancemi roztrhl pytel. Ve 38. minutě mohl vyrovnat Josefson, který se v mezikruží dostal do zajíamvé šance, ovšem Gibson byl opět připravený. O chvíli později neuspěli ani Cammalleri s Matteaueam, dorážku prvně jmenovaného dokonce zastavila tyčka.
Fanoušky dostala do varu i následující šance Eliáše, kdy ovšem třebíčský rodák zamířil mimo tři tyče. Tím druhá třetina skončila.
Střely: 11:8

V úvodu třetí třetiny přišla pro Ďábly velká rána. Od levého mantinelu totiž vystřelil Francois Beuachemin, jehož střela se dokonce odrazila od Merrillova obličeje (či ramene) do branky. Velmi nešťastný moment pro New Jersey. Gól ještě potvrdil videorozhodčí.
O chvíli později byl vyloučen Henrique a Ducks dokonce hráli přesilovku. Tu ovšem nevyužili a na útočení tak opět mohli pomýšlet i domácí.
Ve 49. minutě si dobrou šanci vytvořil Travis Zajac. V bezprostřední blízkosti se ale nedostal k dobrému zakončení, což bylo nakonec rozhodující. Cam Fowler zaskočil za brankáře Gibsona a puk v cestě do branky zblokoval.
Na druhé straně se ve velmi dobré šanci zjevil Ryan Kesler, který si ovšem tentokráte na Schneiderovi vylámal zuby.

Fanoušci Devils si přáli alespoň jednu branku svých oblíbenců:

Čas ovšem ubíhal a Anaheim si své vedení kontroloval. V 57. minutě ho málem i navýšil, před brankou se v šanci zjevil Maroon. Schneider ovšem i s přispěním od paní Štěstěny uspěl.
Z následné protiakce už se Devils konečně radovali! Eliáš od pravého mantinelu našel přihrávkou Andyho Greenea, jehož střelu těsně před Gibsonem tečoval litevský útočník Dainius Zubrus! 3 minuty a 25 sekund před koncem to tak bylo o jednu branku.
Cory Schneider zamířil na střídačku už 1:40 před koncem a Devils to tedy zkusili v šesti.
74 sekund před sirénou ukončující třetinu si navíc mohli vzít timeout, kdy Adam Oates udělil svým svěřencům pokyny.
Šance se zvýšily 62 sekund před koncem, kdy Lindholm vyhodil puk přes mantinel a Ďáblům tedy nabídl přesilovou hru 6 na 4. Šancí si domácí celek vytvořil opravdu mnoho, několik střel zblokovali obránci či letěly jen těsně vedle branky. Pro Ďábly se tedy jednalo o smolnou prohru.
Střely: 5:8

New Jersey Devils 1:2 Anaheim Ducks
57. Zubrus (Greene, Eliáš) – 18. Kesler (Wisniewski), 42. Beauchemin (Palmieri, Fleischmann)

Střely celkově: 27:25

Tři hvězdy zápasu: 1. John Gibson (ANA), 2. Ryan Kesler (ANA), 3. Francois Beauchemin

Diváci: 15 987 (Prudential Center, Newark)

Devils: Schneider – Greene, Larsson, Merrill, Severson, Gelinas, Harrold – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Matteau – Zubrus, Eliáš, Gionta – Ruutu, Josefson, Tootoo
Ducks: Gibson – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Vatanen, Despres, Wisniewski – Sekáč, Getzlaf, Perry – Fleischmann, Kesler, Palmieri – Maroon, Rakell, Silfverberg – Cogliano, Thompson, Wagner

Rozhodčí: Leggo, Hebert – Devorski, Morin

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …