Peklo / Binghamton Devils / Hokejisté rezervy Devils úhledně prodloužili sérii výher

Hokejisté rezervy Devils úhledně prodloužili sérii výher

Zasloužený krátký odpočinek aktuálně plně užívají hráči Albany Devils, jež potvrdili zvyšující výsledkovou úspěšnost. Ďáblové pod vedením Ricka Kowalskyho dvakrát v rozmezí 24 hodin zbídačili hokejový stánek Norfolku Admirals, čímž stabilizovali svoje tabulkové postavení a možná je ještě bude čekat napjaté vyvrcholení základní části.

Norfolk Admirals – Albany Devils 3:4p (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Steckel (Friberg, Noesen), 57. Friberg, 60. Gagne (Friberg, Czarnik) – 5. Whitney, 40. Hrabarenka (Whitney, Timmins), 53. Timmins (Helgeson), 67. Whitney (Pelley)

Domácí nevkročili do utkání příliš šťastně, Albany totiž úvodního tlaku využilo a ujalo se poměrně rychle náskoku. Častou střelbu zajišťovala početná vyloučení Admirálů, díky nimž tuhle herní činnost poctivě pilovali šikovní Devils. Ačkoliv měli hostující síly k přidání pojišťovací trefy, nepopasovali se s možnostmi úplně nejlépe a domácí naopak nezaváhali. Významný kus ofenzivní práce odváděly formace Norfolku, které se však ocitly v podobné situaci jako Albany během první periody. Hostující hokejisté fanoušky napínali takřka do poslední možné chvíle, když zničehonic sekundu před závěrem druhé dvacetiminutovky ukradli pozitivní jednogólový rozdíl. Poctivou hru v ukončující etapě svědomitě aplikovali ďábelští zástupci, jenže ani průběžný výsledek 3:1 nedostačoval. Na tabuli svítil čas 59:58, Admirals famózně srovnali poměry a vynutili si prodloužení. Časová nadstavba útočné hře zrovna přehnaně nepřála, přesto Ďáblové zamířili a rozhodli.

Norfolk Admirals – Albany Devils 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Leblanc (Steckel) – 10. Thompson (Hrabarenka, Sislo), 24. Thompson (Sislo, Whitney), 58. Thompson (Lorito)

Odvetné střetnutí opět výborně odehráli hostující hráči a navázali na minulé představení. Nejvíce důležitým faktorem bylo působení speciálních formací, vždyť Devils své přesilové hry impozantně zužitkovali a položili hodnotný základ pro pozdější radost. Přitom z celkového hlediska Norfolští nijak zásadně nezaostávali. Nebáli se střílet a vyhrávali osobní souboje, což logicky způsobovalo zmatek kolem brankáře Clemmensena. Nápor vrcholil, nejvyššího stupně dosáhl ve třetí třetině, kdy se ochablé ruce hostů zmohly k pouhým dvěma ranám. Spousta domácí energie ale uplatnění nenašla, neboť úporná defenziva všechno nebezpečí pohltila. Vedoucí individualitou Albany se stal Paul Thompson, ten stihl uzavřít hattrick, jehož cenu znásobilo vítězné skóre.

Východní konference se nemilosrdně vyrovnává, avšak play-off stále mizí v dáli. Farma New Jersey by potřebovala o 7 bodů více, ovšem naděje dohnat osmý Portland úplně mrtvá není. Konec dlouhodobé soutěže je za rohem a Devils rozhodně projeví touhu po dramatizaci postupového hlavolamu.

Albany Devils – Manchester Monarchs (1. 4.)

Springfield Falcons – Albany Devils (3. 4.)

Albany Devils – Binghamton Senators (4. 4.)

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com, nhlnews.cz

foto: thealbanydevils.com

Čtěte také

Nathan Bastian je pripravený na ďalšiu sezónu medzi profesionálmi. Dostane šancu v prvom tíme Devils?

Ak by sme sa pozreli na prvú sezónu Nathana Bastiana medzi profesionálmi pomocou základných (a rozšírených) čísel, tak by prevládalo viac sklamanie ako radosť z jeho výkonov v drese Binghamtonu. Čísla ale nikdy nepovedia celý príbeh. Prechod z juniorského hokeja do seniorského nie je v žiadnom prípade jednoduchý (ak nie ste Connor McDavid), ale aj …

Leave a Reply

Your email address will not be published.