Peklo / Novinky z NHL / Pastrňák se zabydlel v sestavě Bruins

Pastrňák se zabydlel v sestavě Bruins

Přeložili jsme článek Ryana Kennedyho z webové stránky www.thehockeynews.com, ve kterém autor píše o Pastrňákovi. S článkem se jeden z našich redaktorů ztotožnil a proto vám naše redakce přináší jeho přeloženou verzi.

Boston právě teď potřebuje hrdiny. Hrdiny, kteří pozvednou strádající tým, který bojuje o poslední divokou kartu zaručující místo v play off. Proto je Davidův gól v prodloužení proti Carolině tak klíčový.

Výhra v prodloužení plus ztráta Ottawy dala Medvědům nějaký prostor. Zároveň ukázala, jak moc dobře Bruins udělali, když si Pastrňáka minulé léto vybrali jako celkovou pětadvacítku draftu.

Čech, který ještě loni hrál mužskou ligu ve Švédsku za Sodertajle, obrovsky pomohl. Ve 40 zápasech posbíral 25 bodů za 10 branek a 15 asistencí, v tabulce +/- svítí kladně +13. Náhoda, že přišel okolo Vánoc? Za posledních 6 zápasů posbíral 6 bodů. Když ho Bruins potřebují nejvíce, mohou se na něj spolehnout.

Davidovo působení v AHL mělo velký význam, stejně tak účast na světovém šampionátu juniorů v Torontu. V té době si ještě zvykal na severoamerický styl hokeje, přesto v AHL sbíral více než bod na zápas.

“Rozhodně to je jiný hokej, snažím se dělat to nejlepší, co mohu. Občas to ale nejde tak dobře a vy se cítíte špatně. Ještě nejsem spokojený,” řekl Pastrňák okolo Vánoc.

Pastrňák je zásadním kolečkem ve stroji. Bruins se letos musí vypořádat s velkými zraněními Davida Krejčího. Nepřidává tomu ani snížená produktivita Milana Lucice (75 zápasů, 42 bodů, stejně bodů má i obránce Dougie Hamilton). Nemluvě o Marchandovi (39 bodů), Soderbergovi (41 bodů) či Smithovi (38 bodů).

Pastrňák nemá tak mohutná čísla jako FIlip Forsberg nebo Johnny “The Hockey” Gaudreau na Calder Trophy (k tomu navíc silně zasáhne do bojů o Calder Aaron Ekblad). Bruins také dost zredukovali jeho čas na hřišti, v průměru odehraje 14 minut. Ale je mu teprve 18 let! To je nepochopitelné. Myslím, že v Bostonu jsou velmi šťastní, když vidí, v jakého hráče David roste.

Na světovém šampionátu byl nejlepším hráčem České republiky v každém zápase. Nejenom technika a rychlost, ale i silná vůle a výbušnost přidávají na jeho kvalitě. I přes čtvrtfinálové vyřazení od Slováků nemohu o Pastrňákovi říct jediné špatné slovo.

Bruins by měli začít myslet do budoucna. Více zapojit mládí. A pokud postoupí do play off, Pastrňákovy služby se jim budou velice hodit, protože je veliká šance, že narazí na Montreal a ten si letos Boston naprosto podmanil.

Zdroj článku: THN, volný překlad

Zdroj obrázku: nhl.com, Gregg Forwerck

Čtěte také

Holtby má jen ty nejvyšší ambice

Washingtonský brankář Braden Holtby je připraven začít novou sezónu stejně dobře jako tu minulou. Tréninkové kempy začínají už tento měsíc.

Leave a Reply

Your email address will not be published.