Peklo / Ohlasy / Greene: Naší povinností je dokončit sezónu se ctí

Greene: Naší povinností je dokončit sezónu se ctí

Beznaděj Devils dnes v noci ještě více prohloubili hráči Blue Jackets. Hosté díky přesným střelám z konce první a třetí periody vydřeli privilegium v podobě jednoho získaného bodu do tabulky, ovšem New Jersey štěstí v nastavení opustilo, čehož se nelítostně chopil kolumbuský protivník.

„Je frustrující po takovém výkonu neurvat dva body,“ pravil smutně Cory Schneider. Brankář si všímal mizerného ďábelského prodloužení: „Letos jsme takhle už několikrát poslali utkání do prodloužení, ale neumíme to dotáhnout do vítězného konce.“ Čísla sdělují, že ze sedmi případů newarský tým bonusový bod hned šestkrát ztratil. „Musíme zvládat lépe hru 4 proti 4, já samotný musím předvést kvalitní zásah. Hrajeme příliš ofenzivně a někdy se více vyplatí hlídat zadní vrátka,“ doplnil myšlenku Schneider.

„Je těžké se smířit s porážkou. Dělali jsme pro výhru maximum, bojovali jsme, ale stejně skoro nic nemáme,“ nechává maskovaný muž volný průběh další vlně nespokojenosti. „Poslední dobou se dařilo útokům vyrovnávat během posledních momentů. Také proto jsem na tým opravdu hrdý,“ uzavřel Schneider vlastní subjektivní pohled.

„Vrátili jsme se do hry a proběhl pokus navodit klid v obranném pásmu, ale chybělo nám trochu více pohybu,“ řekl střelec obou branek Jersey Mike Cammalleri. Kanaďan, naneštěstí pro něj, byl přímým aktérem rozhodující rány do srdce hostujícího mužstva: „Zamotali nám hlavy a já zrovna stínil Schneiderovi. Snažil jsem stát proti vypálené střelbě, jenomže puk prošel přes moje nohy. Schneider tohle moc ovlivnit nemohl.“

Andy Greene promluvil o tom, jak hokejisté vnímají závěr sezóny, když ztratili i tu nejmenší jiskru naděje v podobě postupové motivace: „Každé střetnutí pro nás má cenu. Víme, že play-off nebude, přesto je naší povinností dokončit sezónu se ctí a pořád vylepšovat veškeré herní drobnosti.“ „Je nesmírně důležité tímhle stylem pracovat, abychom přes léto doladili potřebné věci. Jenom takhle se můžeme další rok vrátit silnější,“ zná lektvar na triumf Greene. Sami  hráči však vědí, jak je těžké jej aplikovat v praxi.

zdroj: blog Fire and Ice

foto: nhl.com (Jamie Sabau)

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?