Peklo / Preview / Devils dnes odohrajú zápas v Madison Square Garden

Devils dnes odohrajú zápas v Madison Square Garden

Hráči Devils v piatok odohrali ťažké stretnutie proti lídrovi Atlantickej divízie, ktoré dotiahli do úspešného konca a po domácej výhre sa sťahujú do haly Madison Square Garden, kde odohrajú ďalší náročný zápas proti miestnemu rivalovi New Yorku Rangers. Zápas začína o 1:00.

Diabli nastúpili proti Jazdcom dvakrát v prebiehajúcej sezóne a oba zápasy prehrali. 21. októbra sa v hale Prudential Center zrodila remíza 3-3, v 3. minúte predĺženia rozhodol o výhre hostí Kevin Klein. 27. decembra sa odohral druhý zápas týchto dvoch tímov, v ktorom mal na výhre Rangers najväčšiu zásluhu Derek Stepan, ktorý zaznamenal hattrick, keď sa postupne presadil v oslabení, presilovke a bodku za zápasom dal do prázdnej brány. Rangers vyhrali zápas 3-1, z Diablov sa do čierneho trafil iba Steve Bernier. Okrem  dnešného zápasu sa tieto dva tímy stretnú v utorok, 7. apríla, v hale Prudential Center.

Rangers (49-21-7) si zaistili účasť vo vyraďovacích bojoch a sú na čele Východnej konferencie, keď v 77 zápasoch získali 105 bodov. Druhý Montreal Canadiens odohral 79 zápasov so ziskom 104 bodov. Rangers si po štvrtkovej výhre nad Minnesotou Wild zaistili titul Metropolitnej divízie a podľa odborníkov majú najväčšie šance na zisk Stanleyho pohára. Rangers sa do brány vrátil Henrik Lundqvist, ktorý pre zranenie krku pauzoval od 2. februára a do akcie sa vrátil 17. marca. Medzitým sa v roli jednotky ocitol Cameron Talbot a počínal si vynikajúco. Dovedna v sezóne odohral 35 stretnutí, obdržal 2,21 gólu na zápas a s úspešnosťou zákrokov 92,6% sa v lige radí na celkové 5. miesto. Rangers sa vo štvrtok vrátil Martin St. Louis po tom, čo pre zranenie dolnej časti tela vynechal 8 zápasov, proti Wild odohral takmer 18 minút a tvoril útok s Carlom Hagelinom a Kevinom Hayesom. Lundqvist v zápase predviedol 26 zákrokov a po zranení vyhral 2 z 3 odchytaných zápasov.

“Cítim sa stále lepšie a lepšie,” povedal Lundqvist. “Cítim sa viac komfortne. Je zábava tu byť a hrať. Vážne si to užívam”.

Rangers ukončia sezónu 5 zápasmi proti súperom z Východnej konferencie.

Najproduktívnejší hráči:

3. Derek Stepan (63 zápasov, 13g+37a)

2. Dereck Brassard (75 zápasov, 17g+41a)

1. Rick Nash (76 zápasov, 41g+26a)

Devils (32-33-13) nadviazali na neúspechy z predošlých dvoch sezón a po odohratí posledných 4 zápasov základnej časti ich sezóna opäť skončí pred bránami play off. Zo 4 posledných zápasov sa s Rangers stretnú dnes a bitka o rieku Hudson započne aj v utorok, 7. apríla – pre Devils to bude posledný zápas v domácom prostredí. Vo včerajšom zápase porazili najlepší celok Atlantickej divízie, po 60. minútach videli diváci v Prudential Center remízu 2-2, v predĺžení gól nepadol, a tak sa rozhodovalo v nájazdoch, kde sa presadili hneď dvaja hráči domácich. Keith Kinkaid vychytal 31 z 33 streleckých pokusov Canadiens, v riadnej hracej dobe sa trafili Matteau a Boucher, rozhodujúci nájazd premenil Jacob Josefson. Okrem neho sa v nájazdovej lotérii presadil aj Patrik Eliáš. Diabli ukončili sériu 6 porážok v rade (0-4-2).

Do brány hostí sa dnes postaví Cory Schneider, ktorý naďalej patrí medzi najlepších brankárov sezóny, v priemere obdržal 2,20 gólu na zápas a je štvrtý v úspešnosti zákrokov (92,7%SV).

Stefan Matteau dnes odohrá svoj prvý zápas v základnej časti v hale Madison Square Garden (v MSG odohral prípravný zápas minulý september) a určite to preňho bude niečo špeciálne. Jeho otec, Stephane Matteau, sa stal v roku 1994 hrdinom Rangers v play off. Devils vo finále konferencie narazili na Rangers a bol to práve Matteau, ktorý v 7. zápase rozhodol o postupe Rangers v predĺžení. Rangers v tom roku vyhrali Stanley cup, ich jediný za posledných 75 rokov.

3. Patrik Eliáš (65 zápasov, 11g+21a)

2. Mike Cammalleri (64 zápasov, 27g+13a)

1. Adam Henrique (71 zápasov, 16g+25a)

Predpokladané zostavy

New York Rangers – Lundqvist (Talbot) – McDonagh-Girardi, Staal-Boyle, Yandle-Hunwick; Nash-Brassard-Zuccarello, Kreider-Stepan-Miller, Hagelin-Hayes-St. Louis, Glass-Moore-Fast

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid) – Greene-Larsson, Fraser-Severson, Merrill-Gelinas; Boucher-Gomez-Bernier, Matteau-Zajac-Cammalleri, Henrique-Eliáš-Zubrus, Ruutu-Josefson-Tootoo

19: Zraněná opora

Číslo 19 má v posledních sezónách jasného nositele, ale víte, kdo jej nosil v historii? Nositelů bylo celkem 27 a my si je dnes stručně představíme. Doug Horbul (1975) V NHL za Kansas odehrál pouze 4 zápasy, ve kterých jednou skóroval. John Van Boxmeer (1977) Celkem 197 zápasů za Colorado Rockies odehrál tento kanadský obránce. …