Peklo / Ohlasy / Matteau, Boucher a Kinkaid pomohli Devils k výhře nad Montrealem

Matteau, Boucher a Kinkaid pomohli Devils k výhře nad Montrealem

V zápase s Montrealem se ve skvělém světle představily mladé pušky Ďáblů.

Mladá levá křídla Stefan Matteau a Reid Boucher si připsala po jednom gólu. V bráně mladíček Keith Kinkaid pochytal 31 z 33 střel Montrealu, z toho 13 ve třetí třetině. A aby toho nebylo málo, nepustil ani jeden gól v nájezdech.

,,Odehráli skvělé utkání,” řekl GM Lou Lamoriello na adresu Matteaua, Bouchera a Kinkaida. ,,Bylo to hezké, vidět je, jak si zápas užívají a jak jsou za to všichni odměněni.”

,,Bouch hrál znova dobrý zápas a Keith taktéž zachytal skvěle. I tak máme před sebou stále dost práce a musíme tvrdě pracovat,” řekl Matteau.

,,Je to fajn,” řekl Boucher. ,,Je to dobré, když se nám mladým zadaří a zahrajeme dobré utkání, ale nesmíme zapomenout na Pattyho, který proměnil nádherně nájezd a samozřejmě ani na Jakea (Jacobson), který taktéž proměnil. Byla to týmová výhra.”

Boucher, Matteau a Kinkaid byli po většinu minulé sezóny spoluhráči v Albany (farma Devils). Teď, když Devils definitivně nemají šanci podívat se do play-off, se všichni 3 potkali v hlavním týmu a sbírají důležité zkušenosti.

,,Jsem za to rád,” řekl Kinkaid. ,,Oboum hodně pomohlo, že dali gól. Doufám, že jejich dobré výkony jim otevřou cestu do týmu i na další sezónu. Hráli velmi dobré utkání, všichni hráli dobře. Až na pár minut ze začátku utkání, to jsme trochu zaspali, ale pak jsme se zvedli a hráli lépe.”

Matteau, Ďábelská volba v prvním kole draftu 2012 a syn Stephana Matteau z Rangers, hrál již třetí utkání v řadě a vypadá, že s každým utkáním získává více a více sebevědomí. Lamoriello o něm mluvil jako o silovém útočníkovi.

,,Musí použít svou postavu a sílu,” řekl Lamoriello po zápase. ,,Je velký, musí chodit do rohů. Vybojovat puky a chodit před gólmana. Není to hračička hráč. A ani nebude, ale má jiné přednosti.”

Matteau to přesně dělal, rozdal tři hity a byl při každém postrkování před bránou. Šlo to vidět i při jeho gólu.

Poté, co Travis Zajac dostal puk do pravého rohu, Matteau tvrdě hitnul Montrealského pořízka Subbana a získal tím puk pro Cammalleriho. Pak si sjel před bránu a dorazil střelu Adama Larssona. Dosáhl tím své druhé trefy v NHL.

Matteau vypadal, že mu gól dodal sebevědomí, ale nepřestával dělat maličkosti. Ve třetí třetině obdržel 2 minuty za hrubost.

,,Myslím si, že když jste fyzický hráč, musíte eventuálně jít do bitky, když na to přijde,” řekl Matteau. ,,Nejsem ten typ, který se do toho za každou cenu hrne, ale ani neuhnu. Zkrátka hraji fyzicky a co se stane, stane se.”

Matteau ví, že je na ledě proto, aby hrál do těla. A pokud chce uspět, musí v tom pokračovat a zlepšovat se.

Nezáleží na tom, kde hraji. Musím stále hrát tu svou hru,” řekl. ,,Když jsme povolán do hlavního týmu nebo zpátky do Albany, musím pracovat na své hře, ale neměnit svůj herní projev.”

Boucher byl jedním z nejšťastnějších z gólu Matteaua.

,,Bylo to úžasné,” řekl Bouhcer. ,,Jsme dobří přátelé. Byl jsem velmi šťastný když dal gól.”

Pak přišla řada na Bouchera. Devils prohrávali 2:1 po gólu Tomáše Plekance, ale Boucherovi se podařilo přesměrovat střelu Merrilla a dostat puk za záda Tokarskiho.

Boucher, draftovaný ve třetím kole draftu roku 2011, přesměroval střelu přesně mezi betony Tokarskiho a zaznamenal tak svůj třetí gól v NHL.

,,Cítil jsem se náramně,” řekl Boucher. ,,Bylo to skvěle zahrané a já měl štěstí, že se mi podařilo to tak tečovat.”

Boucher byl teď dva zápasy pouze nehrajícím náhradníkem. Devils chtěli, aby si pořádně prohlédl změny, které v jsou v NHL oproti AHL. A Boucher věří, že mu to hodně pomohlo.

,,Dostal jsme možnost to z blízka sledovat na vlastní oči, myslím, že mi to něco dalo,” řekl Boucher.

Boucher se poté dostal i do nájezdu, tam ale neproměnil.

,,Potěší vás to a nakopne,” řekl o vybrání na nájezd. ,,Je to privilegium, jít na nájezdy, akorát se mi to nepovedlo. Musím to udělat lépe a trefit alespoň bránu.”

Lamoriello se svěřil s tím, že jak Boucher tak Matteau byli velmi tiší na střídačce.

,,Koncentrují se,” řekl Lamoriello. ,,Můžete říct, že nechtějí udělat chybu. Co chceme my, je to, aby šli hrát a nedělali si hlavu s tím, že udělali nějakou chybu, ale zároveň aby hráli co nejprecizněji.”

 

zdroj: Fire & Ice blog

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?