Peklo / Ohlasy / Devils utrpeli zahanbujúcu porážku, hráči chcú v utorok napraviť chybu

Devils utrpeli zahanbujúcu porážku, hráči chcú v utorok napraviť chybu

Základná časť NHL je pomaly za nami a tím New Jersey Devils vie, že sa po tretíkrát za sebou nepozrie do vyraďovacej časti. Dnes na nich čakal súper z vrchných priečok tabuľky, líder Východnej konferencie, spolu s Ducks líder NHL a mestský rival – New York Rangers. Hráči Devils nezvládli Bitku o rieku Hudson a v Madison Square Garden prehrali zahanbujúco 6-1. Odveta v Prudential Center je naplánovaná na utorok, 7. apríla.

Diabli nestačili na Rangers ani tretíkrát v sezóne, čo si nikto na začiatku ročníka nepredstavoval.

Henrik Lundqvist držal počas celého zápasu čisté konto, dobre mu k tomu pomáhala defenzíva, ale nuly sa nedočkal. 3:30 pred koncom zápasu strelil jediný gól hostí Tuomo Ruutu.

Diabli budú mať v utorok poslednú šancu na porazenie Jazdcov, ktorí naďalej bojujú o Prezidentovu trofej. Pre tím z Newarku bude tento zápas zároveň domácou rozlúčkou so sezónou 2014/15, takže víťazstvo nad rivalom by bolo pre fanúšikov príjemným domácim zakončením neúspešnej sezóny.

Brankár Cory Schneider sa postavil do brány Devils, ale po 12 minútach bol striedaný Keithom Kinkaidom po tom, čo pustil 3 zo 6 striel súpera. Hráči Devils si napriek vysokej prehre myslia, že výsledok nezodpovedá priebehu zápasu.

“Bol to zápas 2 rivalov, v ktorom sme chceli hrať dobre, takže to nie je výsledok, aký by sme chceli,” povedal Mike Cammalleri. “Myslím, že musíme byť objektívni a pozrieť sa na hru. Na prvý pohľad to vyzerá, že k sebe možno chceme byť príliš milí, ale vyzerá to tak, že mali veľa odrazov, ktoré proste našli cestu do našej brány. Myslím, že prvé dve tretiny sme boli často v útočnom pásme s pukom na hokejkách a spravili pár dobrých vecí, takže sa na to musíme pozerať objektívne”.

“Pravdupovediac, výsledok dnes neodráža celú hru,” povedal útočník Patrik Eliáš. “Po prvej tretine mohlo byť vyrovnané. Mali sme veľa príležitostí. Mali sme 13 striel, dobré šance. V druhej tretine sme sa znovu skúšali dostať do zápasu, spravili sme chybu a inkasovali v presilovke. Takže, zrazu prehrávate o 4 góly. V tretej tretine sme sa stále pokúšali, ale je to ťažké, keď prehrávate o 4 góly”.

“Takže si nemyslím, že výsledok odzrkadľuje priebeh zápasu. Je to sklamanie, prirodzene, vždy keď hráte proti týmto chlapcom je to rivalita, ale verím, že doma budeme hrať lepšie,” dokončil Eliáš.

Rangers sa naďalej bijú o celkové prvenstvo v základnej časti, zatiaľ čo Devils sú medzi poslednými a vyhrali iba raz v posledných 8 prípadoch (1-5-2). Do konca im zostávajú 3 zápasy.

“Dostal som 3 góly zo 6 striel. Nemyslím si, že tam bolo nejako veľa riešení,” začal Schneider, ktorý po 12 minútach striedal a do hry sa dostal Keith Kinkaid. “Je to sklamanie. Moji spoluhráči hrali tvrdo v back-to-back zápase a ja som nemohol urobiť zákrok. Špeciálne v tejto budove proti tomuto tímu chcete spraviť veľký zákrok. Musíte s takým prísť a zastaviť krvácanie, ale nebol som schopný to urobiť. Je to pre mňa neakceptovateľné. Som zo seba sklamaný. Výsledok, myslím, bol horší ako hra. Mali sme odkrytú bránu a trafili sme len ich obrancov alebo ich útočníkov alebo Lundqvist spravil veľký zákrok”.

Tréner Jazdcov, Alain Vigneault, ktorý Schneidera trénoval vo Vancouveri, si myslí, že jeho tím mal šťastie, že Schneider nemal najlepší deň.

“Prvé tri šance si našli cestu do brány, čo sa nestáva veľmi často proti tak kvalitnému brankárovi, ale dnes sa to stalo”.

Keith Kinkaid bol prekvapený, keď sa dozvedel, že hneď v prvej tretine vymení Schneidera.

“Nečakal som to,” povedal Kinkaid. “Tie góly neboli Schneiderova vina. Bol to ťažký zápas. Odrazené puky si k nám proste nenašli cestu”.

Na zápasy proti Rangers bol v priebehu posledných 20 rokov stavaný Martin Brodeur, ale po jeho odchode by sa mal tejto úlohy zhostiť Cory Schneider. Schneiderova prvá výhra a čisté konto v drese Devils boli práve proti Rangers – 19. októbra 2013, keď Diabli vyhrali 4-0, ale nasledujúce štyri vzájomné zápasy minulej sezóny odchytal Brodeur. Schneider odchytal všetky tri zápasy v prebiehajúcej sezóne, ale ani raz sa netešil z výhry.

Diabli tak musia zabudnúť na dnešný nepodarený zápas, odpočinúť si a na svoj posledný domáci zápas v sezóne sa musia dobre pripraviť. Posledný zápas proti Rangers bude na programe v utorok, 7. apríla.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Alex Trautwig/GettyImages, nhl.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?