Peklo / Reporty / Ruutu jediným strelcom Diablov, Rangers deklasovali Devils 6-1

Ruutu jediným strelcom Diablov, Rangers deklasovali Devils 6-1

Dnes bolo na programe 13 zápasov Národnej hokejovej ligy a medzi nimi aj tradičná Bitka o rieku Hudson, v Madison Square Garden sa proti sebe postavili New York Rangers a New Jersey Devils. Rangers vyhrali aj tretí vzájomný zápas sezóny, keď po dobrom výkone uštedrili Diablom porážku 6-1. Odveta v Prudential Center je naplánovaná na 7. apríla.

Domáci sa už v úvode zápasu zhostili iniciatívy a po piatich minútach hry vyhrávali 1-0. V čase 5:10 sa do čierneho trafil Rick Nash, pre ktorého to bol 42. gól sezóny. V čase 11:59 sa postaral o dvojgólový náskok obranca Keith Yandle a o 25 sekúnd zvyšoval na 3-0 Dominic Moore. V bráne hostí štartoval Cory Schneider, ale začiatok stretnutia mu nevyšiel, za svoj chrbát pustil 3 zo 6 streleckých pokusov domácich, a tak ho v bráne vystriedal Keith Kinkaid. Hráči Devils mali v prvej časti hry streleckú prevahu (13-8), ale z gólov sa tešili iba domáci hráči.

Po Kinkaidovom príchode do brány sa stav stretnutia dlho nemenil, na konci druhej časti si vypýtal faul Adam Henrique, ale Diablom nevyšla presilová hra podľa predstáv a 2,7 sekundy pred koncom tretiny dal Derek Stepan štvrtý gól domácich po tom, čo sa ocitol v samostatnom úniku.

V úvode 3. tretiny sa z gólu tešili opäť domáci, na 5-0 zvyšoval Derick Brassard a v strede tretej časti sa prezentoval pekným tečom Dominic Moore, čím zvýšil náskok Rangers na hrozivých 6-0. Hráči Devils na konci zápasu zatlačili súpera, vytvorili si pár gólových šancí, ale defenzíva spolu s Henrikom Lundqvistom dlho odolávala. O jediný gól hostí sa nakoniec postaral Tuomo Ruutu, ktorý 3 a pol minúty pred koncom skorigoval stav stretnutia na 6-1.

NEW YORK RANGERS 6-1 NEW JERSEY DEVILS

Góly: 6. Nash (Zuccarello, Yandle), 12. Yandle (Kreider, Stepan), 13. Moore (Glass, Fast), 40. SHG – Stepan (Nash, McDonagh), 42. Brassard (St. Louis, Staal), 53. Moore (McDonagh. Girardi) – 57. Ruutu (Fraser, Tootoo)

Strely: 32-36

Brankári: H. Lundqvist (35/36, 97,2%SV) – Cory Schneider (3/6, 50%SV), Keith Kinkaid (23/36, 88,5%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. K. Yandle (NYR), 2. Dominic Moore (NYR), 1. Henrik Lundqvist (NYR)

zdroj obrázku: Jared Silber/Getty Images, nhl.com

19: Zraněná opora

Číslo 19 má v posledních sezónách jasného nositele, ale víte, kdo jej nosil v historii? Nositelů bylo celkem 27 a my si je dnes stručně představíme. Doug Horbul (1975) V NHL za Kansas odehrál pouze 4 zápasy, ve kterých jednou skóroval. John Van Boxmeer (1977) Celkem 197 zápasů za Colorado Rockies odehrál tento kanadský obránce. …