Peklo / Preview / Devils doma hrají s Rangers, fanoušci chtějí vidět důstojný konec sezóny

Devils doma hrají s Rangers, fanoušci chtějí vidět důstojný konec sezóny

Vedoucí tým Východní konference se chystá na led Prudential Center, kde se postaví domácímu celku z Newarku. Jersey čeká 80. zápas sezóny, z toho lze odečíst, že Devils odehrají už jen celkem tři. Nejspíš se ani neposunou v tabulce žádným směrem. Dolů určitě ne a nahoru je velmi malá naděje se posunout. Nezbývá než se rozloučit s ročníkem 2014/15 se ctí a zanechat fanouškům alespoň dobrý dojem.

Dnešní duel začíná v 1:00 SEČ.

Poslední setkání obou celků:

Newyorští Jezdci v posledním duelu Ďábly “přejeli” rozdílem asi stejně takovým jaký dělí oba týmy v tabulce, tedy 6:1. Zápas se odehrál 4./5. dubna v noci v Madison Square Garden.

Statistiky:

New Jersey – 13. místo v konferenci, 77 bodů, 79 zápasů, rekord (32 – 34 – 13)

New York Rangers – 1.místo v konferenci, 109 bodů, 79 zápasů, rekord (51 – 21- 7)

Rangers preview:

Situace v brankovišti:

Talbot v letošní sezóně při absenci Lundqvista, plnohodnotně nahradil svého o dost slavnějšího kolegu. Hra NY Rangers vůbec neutrpěla, naopak nebylo to znát. Talbot vychytal 15 výher z 22 utkání. Při úspěšnosti zákroků 92.7 %. Lundqvista nemusím zmiňovat, je to už nyní hrající legenda švédského hokeje i NHL a možný budoucí člen Síně Slávy. Takže je jen dobře pro Rangers, že se vrátil zpět do sestavy.

Obrana:

Rangers mají jednu z nejlepších obran v lize. Posuďte sami. Ofenzivní letku Yandlea a Mcdonagha doplňují skvěle vybavení zadáci Staal, Girardi a mnoho dalších. Navíc za zády má obrana patrně nejlepšího brankáře NHL – Henrika Lundqvista. Švédskou zeď. Takže patří opět mezi favority na pohár.

Útok:

V minulé sezóně mnohokrát kritizovaný Rick Nash, letos jasně vládne klubovým statistikám (42+27) = 69 bodů. Nash 2.místo mezi nejlepšími střelci ligy – 42 gólů. Další zkušený hráč Martin St.Louis šel s produktivitou o dost dolů, ale pořád patří ve svých letech k pravidelně bodujícím hráčům. Nyní 21+28. Klubovou produktivitu vedou Nash, Brassard a Stepan.

Devils produktivita: 1. Henrique 16+25, 2. Cammalleri 27+13, 3. Eliáš 11+21

Devils brankáři:

Schneider – 67 zápasů, 26 výher, 92.6 % úspěšnost zásahů; Kinkaid – 18 zápasů, 6 výher, 91.8 % úspěšnost zásahů

Názor na duel dvou týmů: Jan Volf – redaktor webu

“Dá se očekávat velice těžká práce pro NJD. Jersey letos na soupeře jako Rangers nemá a musí zahrát nad své kvality, aby bodovalo nebo vyhrálo. Pokud chce uspět, mělo by hrát svou hru, tedy zaměřit se na defenzivu a spoléhat na brejky. Samozřejmě Schneider musí zachytat další životní zápas, bez něj by tato sezóna dopadla mnohem hůř.”

Předpokládané sestavy:

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi – Staal, Boyle – Yandle, Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Miller – Hägelin, Hayes, St.Louis – Glass, Moore, Fast

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson – Fraser, Severson – Merrill, Gelinas – Henrique, Gomez, Bernier – Tootoo, Zajac, Cammalleri – Eliáš, Zubrus, Matteau – Boucher, Josefson, Ruutu

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    Prohra :cD

Ďáble, co na to říkáš...?