Peklo / Hlavní zprávy / Prohrát v posledním zápase doma proti Rangers je těžké, shodují se Devils

Prohrát v posledním zápase doma proti Rangers je těžké, shodují se Devils

Devils v noci na dnešek odehráli proti Rangers poslední domácí utkání letošního ročníku. Šanci na alespoň částečné spravení chuti po nepovedené sezoně však před svými fanoušky využít nedokázali a úhlavnímu rivalovi z Manhattanu podlehli poměrem 2:4. Rangers tak ovládli i čtvrté vzájemné utkání sezony a dvě kola před koncem základní části si zajistili zisk President’s Trophy. Devils uzavřeli domácí zápis s bilancí 19-14-8.

Ďáblům zůstalo na kontě 77 bodů a již nyní je jisté, že skončí na 6. místě od konce v celkovém hodnocení ligy. V draftové loterii tak budou mít 7,5% šanci na vítězství, které by jim zajistilo první volbu v letošním draftu. Pokud nezvítězí, budou vybírat buď jako šestí (pravděpodobnost 63 %) nebo sedmí (29,5 %).

“V sobotu jsem vůbec nezahrál dobře, tak jsem chtěl dnes opět předvést dobrý výkon a dát týmu šanci na vítězství,” komentoval svých 36 úspěšných zákroků brankář Cory Schneider, a připomněl tak víkendové utkání proti stejnému soupeři (1:6), v němž byl stažen z branky po třech inkasovaných gólech během necelých 13 minut. “Cory se z toho evidentně oklepal a dnes hrál dobře,” ocenil snahu Ďábelské jedničky generální manažer a dočasný kouč Lou Lamoriello a vyzdvihl jeho výkony během celé sezony. “Udělal vše, co jsme po něm chtěli. O tom není pochyb,” uvedl nejdéle sloužící GM ligy na adresu amerického gólmana, jenž byl v letošní sezoně jednoznačně nejužitečnějším hráčem New Jersey.

Lamoriello také zalitoval zbytečných vyloučení, kterými si Devils komplikovali snahu o vyrovnání. Na mysli měl přitom zejména nevynucené fauly Adama Henriquea a Erica Gelinase ze druhé třetiny. Zatímco Henrique uznal, že jeho vyloučení bylo zbytečné, obránce Gelinas cítil kvůli rozhodnutí sudích potrestat jeho zákrok na Dominica Moorea trochu křivdu: “Dal mi (Moore) v tom souboji vysoký loket, pak jsme se jen tak postrkovali, on mě zatlačil, tak jsem ho chtěl zatlačit také, ale sklouzla mi ruka do jeho tváře. Myslím, že nás mohli vyloučit spíše oba,” uzavřel hříšník na straně Devils.

Kdo vlastně z hlediště bučel?

Hned po závěrečné siréně se hráči Devils shromáždili ve středu hřiště a zvednutím holí poděkovali fanouškům za podporu v průběhu sezony. Opatrné ovace však byly po chvíli vystřídány spíše bučením.

“Pochopitelně to slyšíte,” řekl k okamžiku brankář Cory Schneider. “Myslíme, že bučeli spíše fandové Rangers. A pokud ne, tak je to jednoduché. Chceme-li podporu vlastních fanoušků, musíme holt vyhrávat.”

Také Mike Cammalleri se domnívá, že bučení pocházelo spíše od příznivců hostujícího týmu, kteří se ve vyprodaném Prudential Center shromáždili ve vysokém počtu a na ledě úhlavního rivala oslavovali zisk Prezidentovy trofeje pro nejlepší celek základní části. Rangers mají nyní na kontě 111 bodů, a žádný celek jim tak už prvenství nemůže sebrat.

“Myslím, že je to tím, že tu dnes byla spousta fanoušků Rangers. Mají to sem jen kousek, sám jsem tu cestu několikrát absolvoval. Každopádně si našich fandů vážíme. Jsou skvělí a nás celu dobu podporovali. Což není jednoduché, když se takto nedaří,” uzavřel Cammalleri, jenž se asistencí u Bernierova gólu dotáhl na Adama Henriquea na čele kanadského bodování týmu. Oba mají nyní na kontě 41 bodů, a je tak již jasné, že letošnímu vítězi klubové produktivity bude na tento počin stačit suverénně nejnižší počet bodů v historii klubu. Dosavadní minimum je 55 bodů Aarona Brotena ze sezony 1982-83.

Proč zrovna Rangers?

Že zisk Prezidentovy trofeje oslavují právě Rangers, a ještě k tomu po posledním zápase sezony před fanoušky Devils, je pro hráče New Jersey velmi hořké sousto. Rivalita mezi oběma celky se datuje hluboko do devadesátých let minulého století.

“Jsou týmy, se kterými je těžké hrát nebo se kterými se vám v sezoně nedaří, ale pokud jsou to právě oni, je to pak ještě horší,” přiznává Cory Schneider. “Prožívají momentálně skvělý rok, hraje se proti jim velmi těžko, ale snažíme se s nimi hrát tvrdě a co nejvíce jim to znepříjemňovat. Opravdu jsme chtěli zvítězit alespoň dnes. O to větší však bude naše motivace do příští sezony,” dodává.

Lou Lamoriello v této souvislosti připomněl, že každý tým má svá dobrá a špatná období. “Byli jsme i na druhé straně tohoto plotu, takže víme, jaký je to pocit,” vzpomíná na éru mezi lety 1997 a 2000, kdy Rangers nedokázali zvítězit nad New Jersey ve třech po sobě jdoucích sezonách. “Ale nebudeme se k tomu stále vracet. Nechceme prohrávat s žádným týmem, ať už jsou to Rangers nebo někdo jiný,” uzavírá lodivod Devils.

Nejstručnější byl Adam Henrique: “Každý souboj s Rangers je speciální, takže je těžké s nimi prohrát. Je zkrátka na prd být v této pozici…”

Zajímavost:

Poprvé od ročníku 1993-94 prohráli Devils všechna utkání sezony proti New Yorku Rangers. Tento ročník byl zároveň naposledy, kdy Rangers získali Prezidentovu trofej a později také Stanley Cup. Co myslíte, bude se tato paralela opakovat? Napište nám svůj názor do komentářů na facebooku ;)

zdroj: Fire & Ice blog, nhl.com

obrázek: nhl.com (Andy Marlin)

Komentáře

Čtěte také

Kdo je Nikita Gusev? Bude přínosem pro Devils?

Očekávaný podpis nového hráče se včera odpoledne stal skutečností. Ray Shero ukázal svůj obchodní um a z Vegas Golden Knights získal levé křídlo, rodáka z Ruska, Nikitu Guseva. Kdo je vlastně Nikita Gusev? Odkud přišel a jak moc dobrý hráč to je, si teď představíme. Příchod sedmadvacetiletého útočníka byl již několik týdnů předmětem diskuzí na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.