Peklo / Preview / Předposlední letošní výzva čeká v nejisté Tampě

Předposlední letošní výzva čeká v nejisté Tampě

Rozlučku s domácím ledem mají hráči New Jersey za sebou. Fakt, že ďábelský výběr už letos do Prudential Center nezabrousí, nepřímo předznamenává také definitivní konec celého předlouhého maratonu základní části, jenž nadejde v noci 11. dubna. Před tímhle okamžikem však Devils čeká ještě jeden souboj, hokejisté kolem manažera Lamoriella se pokusí potěšit příznivce na domácí půdě Lightning z Tampy Bay.

Ačkoliv zástupci newarské sestavy dávali ve svých vyjádřeních výrazně najevo motivaci směrem k důstojně zvládnuté finální rovince dlouhodobé fáze NHL, nepodařilo se jim doposud jejich závazky vůči nespokojeným fanouškům úplně do putníku splnit. Uplynulá mise čítající deset utkání skončila pro červenobílé barvy katastrofálně, neboť z dvaceti možných bodů jich putovalo do zásoby organizace Ďáblů jenom šest, což je počet, jež příliš nenaplňuje předchozí slova hráčů. Špatná forma vygradovala v minulých dvou zápasech, během nichž Jersey inkasovalo rovných 10 branek, odpovědělo pouze třemi trefami a odevzdalo veškerý bodový úlovek Jezdcům z New Yorku.

Již nyní je jasné, že hostující družstvo zaujme postavení na 13. příčce Východní konference, Philadelphia totiž vede o sedm bodů a naopak ještě o bod větší díra zeje právě mezi Newarkem a čtrnáctou Carolinou. Jelikož i vedení ví o dramaticky snížené důležitosti dnešního měření sil, povolalo do plné palby dvojici obránců z farmářského výběru Albany. Bez nějakého drtivého tlaku si zahrají Raman Hrabarenka a Seth Helgeson. Zejména druhý jmenovaný už během letoška prokázal úctyhodné schopnosti v prvním týmu, Hrabarenka musel na rozdíl od něj čekat na vysněnou pozvánku až doteď.

Nejideálnější období nemají ani hráči hájící zájmy Tampy Bay. Na jednu stranu tým z globálního pohledu hrál od počátku sezóny výborně, po zásluze se vyšplhal na třetí místo nabité špičky Východní konference, jenže poslední zhruba dva týdny to z nějakého neznámého důvodu uvnitř drtivého stroje drhne. Sérii horších výsledků odstartovalo zaváhání s Predators, Detroit také nelítostně trestal a bodovou loupež provedlo se správným postupem i mužstvo Toronta. Slabší momenty zástupce státu Florida nevyrušily ze sebevědomých kolejí, Blesky stoprocentně potvrdily kvalifikaci do play-off a zbídačily sen regionálního protivníka ohledně vyřazovacích válek. V minulém kole po delší době skutečně Tampa Bay opět oživila pověst ofenzivního nebezpečí a smetla Panthers 4:0.

Hlavní útočné role patří Stevenu Stamkosovi a Tyleru Johnsonovi, kteří zvládají z pozice centra páchat nepřiměřené škody uvnitř obranného pásma soka. Tahle dvojice by podle předpokladů měla zajišťovat úspěch i při bojích o Stanley Cup, kde by při dobré formě gólmana Bena Bishopa mohl vzniknout zajímavý herní mix. Devils sice teď nemusí přehnaně záležet na konečném stavu, avšak Tampa by ráda potrápila Montreal Canadiens, vedoucí celek Atlantické divize. Domácí může mrzet absence Victora Hedmana, ale díky šíři kádru bude dostupná alespoň částečná defenzivní náhrada nesoucí podobu Stralmana nebo Nestěrova.

Možné složení sestav

Lightning: Bishop (Vasiljevskij) – Nestěrov, Stralman, Carle, Koekkoek, Barberio, Witkowski – Drouin, Stamkos, Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Namestnikov, Filppula, Paquette – Morrow, Boyle, Brown

Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Larsson, Fraser, Severson, Helgeson, Hrabarenka – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Eliáš, Gionta – Matteau, Josefson, Ruutu

zdroje: nhl.com, lightning.nhl.com, devils.nhl.com, dailyfaceoff.com

Čtěte také

John Hynes: Druhá třetina nás stála zápas

Devils se na svém ledě ukázali proti Tučňákům z Pittsburghu, ale bohužel se jim nedařilo. Hlavně tedy ve druhé třetině, která je stála zápas. Jinak to bylo velmi vyrovnané a hrál se pohledný hokej, který musel fanoušky bavit. „Měli jsme dost šanci abychom vyhráli, ale neproměnili jsme je,” smutnil Marcus Johansson. „Bojovali jsme, měli jsme …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    Výhra

Ďáble, co na to říkáš...?