Peklo / Ohlasy / Diabli ukončili sezónu prehrou, čaká ich dlhé a ťažké leto

Diabli ukončili sezónu prehrou, čaká ich dlhé a ťažké leto

Diabli odohrali posledný zápas sezóny na slnečnej Floride, kde sa postavili proti Panterom. Devils zápas nezvládli, prehrali 3-2 a po tretíkrát v rade skončila ich sezónna púť pred bránami play off.

Približne pred dvoma týždňami stratili Diabli posledné šance na postup, ale realita vypadnutia prišla až po dnešnej prehre proti Panterom.

“Byť na Floride, vidieť ten posledný deň v kalendári, je to jedna z tých vecí, kedy nechcete, aby to bol váš posledný zápas,” povedal mladý obranca Damon Severson. “Chcete ísť ďalej a hrať v play off. Je to nešťastné, ale je to ako to je a teraz je čas na prípravu do budúcej sezóny. Dáme si pár týždňov voľno a pripravíme sa na nový rok, dúfajúc, že postúpime do play off”.

Pre Devils sa sezóna skončila v apríli už po tretíkrát v rade, z posledných 5 sezón sa do vyraďovacích bojov dostali iba raz, ale GM Lou Lamoriello trvá na tom, že sú tu nejaké pozitíva.

“Je príliš skoro hovoriť, čo sa stane nasledujúci rok,” povedal Patrik Eliáš. “Budú tu nejaké zmeny, ktoré ovplyvnia tím a náš spôsob hry. Nie som si istý, čo vám mám povedať”.

Lamoriello vidí v tejto sezóne pozitíva u brankára Coryho Schneidera, ktorý Diablov vždy podržal a dal tímu nádej na zisk 2 bodov, ale poukazuje aj na získané skúsenosti mladých obrancov.

“Myslím, že to pre nich bola výborná skúsenosť po celú sezónu, pretože strávili veľa času na ľade, dostali veľa príležitostí,” pokračuje Eliáš.

Diabli musia vstúpiť do nasledujúcej sezóny oveľa lepším spôsobom, musia byť zručnejší, rýchlejší a hlavne mladší. Ako sa s tým Lamoriello vysporiada uvidíme cez leto. Jediné, čo vieme je, že bude mať veľa roboty.

“Proste musíte urobiť krok späť, zhodnotiť sezónu a potom sa posunúť dopredu,” povedal Lamoriello.

Hráči Devils prehrali posledné 4 zápasy (0-3-1) a z výhry sa tešili v jednom z ostatných 11 zápasov (1-7-3). S bilanciou 32-36-14 a 78 bodmi, skončili s najmenším počtom bodov od sezóny 1988/89, kedy získali 66 bodov.

“Boli sme blízko a proste sme to v niektorých zápasoch nemohli dať,” povedal Lamoriello. “Nemáme z toho dobrý pocit a do budúcna budeme musieť urobiť niekoľko rôznych rozhodnutí.”

Keď tím trénoval Peter DeBoer, mal tím bilanciu 12-17-7, ale po jeho odchode mali Diabli 20-19-7 – dopomohol im k tomu ľahší rozpis – zaznamenali bilanciu 7-0-0 proti Buffalu, Arizone a Toronte – a zdravá zostava. Hráči Devils však strácali body s tímami z postupových priečok, o čom hovorí aj bilancia 6-13-4.

Diabli odohrali sezónu so solídnou obranou, spolu so Schneiderom dokázali držať nádeje na získanie potrebných bodov až do konca zápasu, ale pomoc od ofenzívy neprichádzala počas celého ročníka.

Diabli v sezóne nazbierali 6. najmenší počet bodov, majú 7,5% šancu v lotérii na zisk prvého miesta draftu, 63% šancu na šieste miesto a 29,5% na siedmu priečku.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice); zdroj obrázku: Eliot J. Schechter/GettyImages, nhl.com

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?